על: חולון במומנטום

אחרי הניצחון על מכבי ת"א שקטע רצף הפסדים, הסגולים רשמו ניצחו ביתי קל על מכבי חיפה שעדיין מדשדשת בתחתית וצריכה להתאפס במהירות. גם הפועל ת"א לא נראית טוב וספגה עוד הפסד, בבית מול ראשל"צ, במסגרת הבלקנית הפועל ב"ש ניצחה את הפועל ירושלים. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

הפועל חולון 105 - מכבי חיפה 69

על הנייר שתי קבוצות במאזן זהה של 4:1, אבל במציאות - שמים וארץ. חולון חסרה שני ישראלים בכירים בשתי עמדות חשובות (אוחיון והאוול) וחיפה את דאו. המשחק נפתח בסערה חולונית וגם המשיך כך, 9:28 רבע ראשון, 32:54 במחצית ואני מניח שכבר הבנתם את הרעיון. הסגולים השוו שיא ליגה של 15 שנה בשלשות - 21 כאלה (ב 54%) כשעדיין נותר חצי רבע לסיום אבל לא הצליחו לשבור אותו ובסיום כאמור 69:105 מקומי.

אהבנו: מילא השלשות אבל מה תגידו על האיזון החולוני? שוויון כמעט מלא בנקודות בין החמישייה, הספסל, הישראלים והזרים. נדיר.

לא אהבנו: את חיפה. נראית כבויה ואדישה, השחקנים לא סופרים את המאמן, הספסל (13 נק') לא תורם וכך גם הזרים (26 נק' בלבד). טוב שאורוגוואי אדומה אחרת מישהו כבר היה נשלח לשם.

 

הפועל ת"א 85 - מכבי ראשון לציון 91

מכת פציעות (זאנה וטימור) לא מנעה מהמארחים לפתוח היטב ולנשוק לדו ספרתי כבר אחרי חצי רבע. פסק זמן של גודס שינה גישה וראשון התחילה לתקוף את הצבע האדום הדליל ואחרי 12 דקות היא כבר קבעה מהפך. גם בהגנה ראשון שינתה גישה ועם אזורית דינאמית היא הקשתה על ת"א (שממילא מתקשה - מקום אחרון בליגה ב-% ל-2 ול-3) אבל לא הצליחה לברוח עד המחצית. בתחילת שלישי ראשון רצה 9-0 והיווני נאלץ להזעיק לא פחות מ-3 פסקי זמן (כל מה שיש) תוך 8 דק' כשהצרחות שלו (לשמור, הגנה) נשמעו עד חיפה, סוף שלישי 69:53. בעיית עבירות מנעה מהמארחים לשמור אבל לפחות השלשות נכנסו ובסיום 91:85 לכתומים שהפעם לא נתנו למשחק לברוח. 

אהבנו: את ניהול המשחק של גודס. בחיפה ראשון קלעה 14 שלשות והפסידה, היום היא קלעה רק 4 כאלה וניצחה. 48:24 בצבע לטובת האורחים. שלושה זרים בכתום עם 20 נק' ומעלה כשניים מהם עם דאבל דאבל.

לא אהבנו: מה יהיה עם הפועל ת"א? מדר מתוסכל, הצבע לא קיים, האחוזים מהקו קטסטרופה (השלשות הפעם דווקא כן נכנסו). לפחות דיבלר קלע ותרם.    

 

הפועל באר שבע 76 - הפועל ירושלים 73

במסגרת הליגה הבלקנית קיבלנו מפגש חסר כל חשיבות לשתי הקבוצות שנתנו מנוחה לכוכבים שלהן (אגאדה וג'ורקוביץ' בב"ש, תומאס והיל בי-ם) כשאליהם הצטרף ברבע השני גם בלאט. ב"ש הנחילה לירושלים הפסד בכורה אחרי רצף ניצחונות אבל לא נראה שנרשמה התרגשות. בחצי הראשון הקבוצות היו צמודות כאשר היתרון עבר מצד לצד, במהלך הרבע השלישי ב"ש רצה 0-13 עם שלשות של ווריק. ברביעי י-ם נתנה מאמץ ואפילו הצליחה להשוות דקה לסיום אבל וייס בשלשה נוספת 6.5 שניות לסיום סגר סיפור. בסיום 73:76 מקומי.  

אהבנו: ניצחון יפה לב"ש שעשתה במסגרת המקומית משהו שעד עכשיו אף אחת לא הצליחה למרות חסרונם של שני כוכבים וחוסר החשיבות של המשחק.

לא אהבנו: האמת? הכל בסדר.