על: חיפה ממשיכה להתפרע

האדומים מהכרמל סופרים כבר ניצחון שלישי ברציפות ופתיחת עונה מושלמת, כשהפעם היתה זאת נס ציונה שחטפה ממנה 106 נקודות על הראש. אדומה נוספת שטרם הפסידה העונה היא הפועל ירושלים, שגברה בחוץ על הפועל ת"א למרות משחק מצויין של ים מדר המקומי. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

הפועל חיפה 106 - עירוני נס ציונה 91

משחק בקצב אדיר ברוממה. האורחים הגיעו ללא מילר שנפצע בכתפו מה שלא הפריע להם להוביל 8:0 כבר אחרי דקה וחצי. פסק זמן של אלעד חסין החזיר את חיפה לעינינים בהובלת שמחון שהסתדר עם האזורית הכתומה והשווה תוך פחות מ-3 דק' עם שתי שלשות (לא לדאוג, יבואו עוד). חיפה תחזקה פער קטן עד תחילת רביעי, הרבה בזכות החנוכייה שהאפורים הדליקו (טרם זמנה, יש לומר) על הלוח המקומי. אבל ברגע שהמשרוקיות נבלעו החל מטווח שלשות מקומי (8 ברבע, מחציתן של שמחון) שגמרו את המשחק.

אהבנו: בחיפה: ג'ייסון סיגרס. כמה תשוקה, כמה כישרון, כמה חוכמה וכמה ניסיון. 27 נק', 100% מהקו ומספר בלתי מבוטל של סלים בלתי אפשריים מזויות שלא לומדים עליהן בשיעורי הזום בחשבון. עמית שמחון, במשחקו הטוב העונה, 20 נק', 6/9 ל-3, 6 כ"ח והגנה מצוינת. חיפה עם 52% מדהים ל-3, 88% מהקו, 24 אס' ורק 8 איב', בהחלט נתונים שמאפשרים את פתיחת העונה הכי טובה ב 37 השנים האחרונות.

בנסצי: נמרוד לוי, בלתי ניתן לעצירה, 24 נק', 6 כ"ח, 4 אס' ומדד 33 שלא הספיקו. הכתומים עם 18 כ"ח בהתקפה ו-24 נק' מרשים מהזדמנות שניה.

לא אהבנו: בחיפה: פרימן ונסטרנקו צברו כ"א 4 עב' מוקדמות מה שאילץ את חסין לאלתר וזה עלה לו בכ"ח ובספיגת נק' מהזדמנות שנייה.

בנסצי: גם בראד גרינברג נאלץ לאלתר את חסרונו של מילר אבל זה לא מסביר את הסל הבודד של צ'יטהם או את ההתעלמות מטל דן ששיחק רק 6 דק'.

 

הפועל ת"א 76 - הפועל י-ם 88

משחק שהתחיל לאט לאט (37:30 בלבד במחצית), ותפס קצב בחצי השני שהיה מהנה למדי והתאפיין בריצות דו צדיות מרשימות. ירושלים פתחה פער ראשון באמצע שלישי ות"א השיבה ב-0-10 ומהפך, אבל אז טימור ספג רביעית גבולית והיווני את הטכנית, ובלאט עשה 4/4 קל מהקו שהתחיל 14-0 אורח. מה עושה ת"א? מגיבה ב-0-9. כך הגענו לאמצע רביעי, עם 77:68 ירושלמי וככה זה גם נגמר, 88:76 אורח.

אהבנו: בת"א: לירושלים אין ים, ולת"א יש. מדר עם 23 נק' ו-6 אס' היה מצוין אבל קיבל מעט מידי עזרה. בי-ם: את היציבות. הקבוצה ניצחה את כל ארבעת הרבעים בפערים דומים והבליטה את בריימו עם 19 נק'.

לא אהבנו: בת"א: שוב תרומה דלה של הספסל שסיפק 18 נק' בלבד ומה יהיה עם השלשות (ירושלים שמרה חצי מהזמן אזורית וזה מה שנתן לה בסופו של דבר את הניצחון)? 2/16 ל-3 למארחים כשה-2 שייכות למדר וה-0/10 לכל האחרים. מביך.

בי-ם: גם אצל האורחים תרומת הספסל צנועה ממש, 18 נק' גם כן אם כי אפשר להבין את הקשיים של שני המאמנים שנאלצו לשחק כ"א עם זר אחד פחות לפחות עקב פציעות.