על: ניצחון דרמטי לת"א

שלשה של בר טימור והחטאת שלשות בצד השני סידרה להפועל ת"א ניצחון דרמטי על נס ציונה. הפועל חיפה ברבע שלישי קטלני ברחה ליתרון דו ספרתי גבוה בדרך לניצחון על נהריה, אילת עם 11 שלשות הביסה את בני הרצליה שעדיין לא ניצחה העונה. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

הפועל ת"א 82 - עירוני נס ציונה 80

משחק ליגה ראשון בדרייב אין לעונת 20/21 היה גם שווה לאדומים ניצחון ראשון אחרי רצף הפסדים (שלא לומר תצוגות מביכות). נסצי גם היא הגיעה להתמודדות עם רצף מביך משלה, אמנם נלחמה, רצתה, הייתה קרובה אבל הגרוש והלירה וזה. כמעט. אבל אין זמן לנוח בליגה של 2 משחקים בשבוע כי בעוד 3 ימים הבא מחכה לה ברוממה אחת הקבוצות הלוהטות בליגה. קיצר הפועל ת"א הובילה בסוף כל רבע 3-4 נק' כשבמהלך הרבעים נסצי דווקא מצליחה להפוך. דקה לסיום היה שווין 79:79 ושלשה של טימור סגרה עניין.

אהבנו: בת"א: צמד הגארדים באדום הינו בינתיים הדבר היחיד שהופיע לעונה (ואנחנו הרי באמצע נוב', כן?). טימור ומדר (וואלה, כשהוא רוצה הוא יכול, רק תתחיל לשמור ילד או שהיווני עלול לקבל פה אירוע לבבי) חיברו 37 נק' כשטימור מוסיף 4/4 מ-3 כולל שלשת ניצחון ו -/+15+ הגבוה בקבוצה.

בנסצי: את הרצון, ההקרבה, המשחק הקבוצתי (25 אס') ואת קורנליוס שלקח אחריות, קלע 3 שלשות ב-50% ולמרות שהחטיא בסיום זריקות קריטיות היה נהדר עם -/+ 17+ הגבוה במגרש.

לא אהבנו: בת"א: אף אחד לא קופץ לכ"ח (31 בלבד) חוץ מזאנה (8), צמד הגבוהים מסתבך כל משחק בעבירות (מה יהיה עם הלב היווני?) כשגם זאנה וגם קופרברג יצאו כ"א ב-5 עבירות מוקדם מאוד. קבוצות שלא קוראים להן נסצי היו מנצחות אתמול. תרומת הספסל צנועה ממש (17 נק' בלבד) וכך גם תרומת הזרים (36 נק' בלבד).

בנסצי: איפה מרפי וברי? שני זרים שתורמים כלום אחד גדול ולעניות דעתי הם כבר בדרך לצ'ק אין בנתב"ג. גם קררה הצעיר חייב שיפור כי ב-25 הדק' שלו הוא ב -/+ של 18-.

בשתי הקבוצות-את אחוזי הקו, בין 46%-59% בלבד. לעבוד על זה באימונים בבקשה.

 

בני הרצליה 78 - הפועל אילת 103

מי יעצור את אילת? (חוץ מקבוצות יורוליג בצהוב?). את מי תנצח הרצליה? כי היא כבר עם 3 הפסדי ליגה רצופים, שלא לומר תבוסות. ומי הבאה בתור? ההיא, הצהובה מהיורוליג... קיצר מה אפשר לתקצר פה? שלהי ראשון, אילת בריצת 13-0 די גומרת עניין. במחצית היה 29, בסוף שלישי 41 וברביעי חיכינו רק שיגמר. הרצליה הכי כבויה שיש וחייבת שינויים דחופים בסגל אחרת יש פה ירידת ליגה.

אהבנו: בהרצליה: מחפש מחפש מחפש. אה, לוין, 17 נק'. וזהו.

באילת: הצגה, קבוצה של מאמן, היידה בית הלחמי. 11 שלשות ב-46%, 43 כ"ח, 13 חט' ו-23 אס' כשלפחות שניים מהם לקוחים מעולם הלהטוטים (יש היי לייט באתר המנהלת, מומלץ).

לא אהבנו: בהרצליה: כבר לא נעים לי. לא רוצה יותר לרדת עליהם.

באילת: אוהבים הכל, את מושלמת, אל תשתני.

 

עירוני נהריה 84 - הפועל חיפה 92

הקבוצות הגיעו להתמודדות ברצפים הפוכים וכידוע מגמה זה דבר חזק. מפגש בין הקבוצות לא היה כבר יותר מ-20 שנה והציפיה השתלמה כי המשחק היה פשוט נהדר. בחצי הראשון כ"א מהקבוצות הוליכה לסירוגין וניסתה להיות דומיננטית אבל בסוף זה נגמר בשוויון 41:41. לרבע השלישי חיפה עלתה בטירוף (בפסקי הזמן ובין הרבעים הצרחות של חסין נשמעו עד לבנון אז לא רוצה לחשוב מה היה בחדר ההלבשה כששם יש 10 דקות ויותר לשיחת מוטיבציה) ורצה 3-19 כשנהריה לא קולעת 7 דק' שלמות, סוף שלישי 70:50 לאדומים. ברביעי נהריה עוד ניסתה לחזור אבל חיפה עמדה בפרץ. 

אהבנו: בחיפה: אוונס ופרימן. הראשון מסתמן כמו גניבה, רכז מדהים, קר רוח, 20 נק', 10/10 מהקו, 11 אס' ומדד 37. השני מר נקודה לדקה ושחקן הגנה אדיר. 17 נק' ב-17 דקות במשחקו הטוב העונה. אה אה, סיגרס. הדבק של החבורה מהכרמל, -/+ 16+ הגבוה במגרש, מחויב, שומר, מנהיג.

בנהריה: הצגה של לוקאס שלא הספיקה. קלע 32 נק' ב-3 רבעים, 6/8 ל-3. בשלישי לא קלע כלום כי נשמר מצוין. וזה מה שהפריד בין הפסד וניצחון.

מה עוד אהבנו ? 90% מהקו לשתי הקבוצות.

לא אהבנו: בחיפה: 26 נק' בלבד של הישראלים שזה יוצא 4 נק' לשחקן. לא מספיק.

בנהריה: ווטרס ללא נק' בכלל (ב-24 דק') ובלוסומגיים רק עם 4. זה לגבי החיסרון ההתקפי. וכשמקבלים 92 נק' בבית אי אפשר לנצח. ממליץ לפרנקו להתחיל לעבוד על ההגנה.