על נשים: לקראת המחזור התשיעי

המחזור הקרוב יעמוד בסימן החזרה של כמה פנים מוכרות לליגה - שי דורון חוזרת לסגל של בנות אשדוד שתתארח אצל אליצור חולון, אדוט בולגק חוזרת לישראל והפעם למדי מכבי רמת חן שתפגוש את השכנה מפ"ת. אליצור רמלה תנסה לשמור על המקום הראשון נגד הפועל ראשל"צ, רמה"ש נגד בני יהודה וביום שלישי בנות הרצליה נגד מכבי רעננה.


| לילך וייס

 

משחקי המחזור:

אליצור חולון - מכבי "בן" בנות אשדוד (18:00, קציר, חולון)
הפועל ראשל"צ - אליצור רמלה (18:10, בית מכבי, ראשל"צ)
א.ס. רמה"ש - בני יהודה (19:00, אורנים, רמה"ש)
מכבי רמת חן - הפועל פ"ת רוני (19:00, זיסמן, ר"ג)
בנות הרצליה - מכבי רעננה (שלישי, 19:00, אולם היובל, הרצליה)

במחזור הקודם שנערך ביום חמישי האחרון קיבלנו מוליכה חדשה לליגה, אחרי שחולון ספגה הפסד שני ברציפות ושלישי ב-4 המשחקים האחרונים, מול הפועל פ"ת. פ"ת שנראתה טוב במאני טיים ידעה לשמור את הנקודות בבית ולעלות עד למקום השני בטבלה. השבוע הקבוצה של גיל סלע תצא לרמת חן לקרב ישיר על המקום השני בליגה. רמת חן רשמה הפסד כואב במחזור הקודם מול רעננה, אבל במהלך הסופ"ש האחרון התחזקה באדוט בולגק, השחקנית המצטיינת של הליגה בעונה שעברה. לחולון שירדה למקום הרביעי מחכה משחק לא פחות קשה, מול אשדוד שתקבל חזרה לסגל את שי דורון. בעונה שעברה כבר ראינו שדורון יודעת להצטרף באמצע העונה ולהגיע בכושר משחק טוב, ואשתקד זה נגמר בדאבל למי ששכח.

ונעבור למי שתפסה את המקום הראשון ביום חמישי - אליצור רמלה שרשמה ניצחון רביעי ברציפות. למרות שעל הנייר מחכה לה משחק נוח, אסור לרמלה לזלזל בראשל"צ שכבר הצליחה להפתיע כמה קבוצות חזקות העונה (רמת חן ואשדוד). רמה"ש נעצרה בשבוע שעבר אחרי 3 ניצחונות רצופים עם הפסד על הבאזר מול אשדוד, אבל בהחלט ממשיכה ביכולת הטובה שלה ומקבלת השבוע את בני יהודה שממשיכה לסחוב את כל הליגה על הגב שלה. גם בני יהודה עשתה חילוף במצבת הזרות כששיחררה את דורין אינגרם (13.7 נק' בממוצע למשחק), והביאה במקומה את שיילה קופר. האם זה מה שיוצא אותן לדרך חדשה? את המחזור יסגור לנו ביום שלישי דרבי שרוני כשבנות הרצליה יארחו את מכבי רעננה. הרצליה סופרת 4 הפסדים רצופים אחרי פתיחת עונה מושלמת, רעננה במומנטום כמעט הפוך אחרי פתיחת עונה של 3 הפסדים ומאז 4 ניצחונות ב-5 משחקים.

 

דברים שכדאי לדעת

1. דניאל רבר שיחקה שנה שעברה בראשל"צ אבל לא הרבתה לקבל הזדמנויות. השנה ברמלה מקבלת 5 דקות יותר בממוצע והכפילה את ממוצע הנקודות, האסיסטים והכדורים החוזרים שלה.

2. אלי רבי בנה ברמלה סגל עמוק ונותן בו אמון. התוצאה - 8 שחקניות שמשחקות מעל 10 דקות במשחק וכשיצחקי וצעירי פצועות, סהר דגן זוכה לאמון וביטחון ומחזירה, בדרך למקום הראשון בליגה. מנגד בראשון לציון למרות הסגל העמוק, רק 7 שחקניות מקבלות דקות משמעותיות. הקבוצה אגב במקום התשיעי.

3. לינה הארפר פתחה את העונה בבני יהודה ולמרות 14 נק' ו5.3 אס' למשחק, החליטו לוותר על שירותיה וברמת השרון ניצלו את ההזדמנות. מאז הגעתה הקבוצה במאזן חיובי 1-3, והארפר קולעת 15.7 נק' ומוסרת 4.7 אס'. האם היא תגרום לבני יהודה להתחרט ששחררו אותה?

4. 6 שחקניות ברמה"ש בגובה מעל 1.80, בבני יהודה רק 3 שחקניות חוצות את הגובה הזה. אחת מהן היא שיילה קופר (188 ס"מ) שכאמור הצטרפה בימים האחרונים לקבוצה במקום אינגרם.

5. חולון פתחה את העונה עם 4 ניצחונות רצופים, אבל בשבועות האחרונים נדמה שהקבוצה במשבר. אשדוד שפתחו את העונה רע יכולות להשוות את מאזנן לזה של חולון אם ינצחו ואולי אפילו יכנסו לרביעייה המובילה.

6. אופיר לביא עברה לפני שנה מפתח תקווה לרמת חן. במקביל שירי יום טוב עשתה את הדרך ההפוכה מרמת לפתח תקווה. עד כה שתיהן מתקשות להשתלב בקבוצה שלהן.

7. ברעננה השנה מקדמים שחקניות שגדלו באגודה. ליאור גרזון שחזרה מהשאלה זוכה לכמעט 30 דקות מדי משחק. על הספסל מורן ספיר, שלי סירקיס ואיילה רוט המקומיות. רק אחת עזבה בשנים האחרונות והיא ליעד אורבך שעברה להרצליה בעונה שעברה. האם האקסית תצליח לנצח את אגודת הבית?

8. האם יש מקום רק לקבוצה אחת מהשרון בליגה? הרצליה פתחה טוב עם 4 ניצחונות. רעננה פתחה רע עם 3 הפסדים. ומאז המגמה התהפכה וכעת הקבוצות במאזן זהה 4 ניצחונות ו-4 הפסדים. מי תעלה למאזן חיובי אחרי הדרבי?

9. אמנם צ'לסי הופקינס מאשדוד היא המוסרת המובילה בליגה עם 7 אס', אבל בחולון הכניסו 2 שחקניות לחמישייה הראשונה (לורן גודווין 6 אס', לימור פלג 5.3 אס'). האם זה אומר שנקבל משחק נאה לעין?

10. אחרי 8 מחזורי ליגה בסה"כ רמה"ש החליפה שלוש זרות עד כה ובבני יהודה החליפו שתיים. 5 חילופים ועוד לא סגרנו סיבוב. לנושא אחר ולא קשור (האמנם?) - השתיים נמצאות בתחתית עם מאזן שלילי.