על: ציונה עצרה את ירושלים

נס ציונה ממשיכה במומנטום שלה עם ניצחון שני ברציפות, כשעל הדרך היא מנחילה לירושלים את הפסדה הראשון העונה. גם חולון ממשיכה בפורמה טובה עם ניצחון ביתי על הפועל ת"א בעוד משחק טוב של ווילי וורקמן. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

הפועל ירושלים 83 - עירוני נס ציונה 99

היסטוריה כתומה (ניצחון הבכורה בארנה אי פעם) והפסד בכורה העונה בליגה לירושלים במשחק שהיה פשוט כיף לראות. ירושלים התייצבה ללא בראון, נסצי ללא לוי. מהרגע הראשון נסצי פתחה פער דו ספרתי ומאז (כמעט) ולא הביטה לאחור. ירושלים השאירה את ההגנה בקסטל והאורחת חגגה עליה בצבע, מקו השלוש ומאיפה לא. ככה זה כשהראש נשאר תקוע בין סרביה לקלאסיקו או שמה לחגיגות הסילבסטר הבאות עלינו לטובה.לקראת אמצע שלישי הלבנים עוד התקרבו למרחק פוזשן בודד אבל אז הכתומים לחצו על הדוושה והפער צמח ל 20. ונגמר.

אהבנו: 50 נק' משותפות לאנגולה ולמילר, מחולקת בדיוק חצי חצי. הראשון עם 7/11 יעיל ל-3, 11 כ"ח ומדד 27. השיפור של נסצי תוך כדי תנועה, מקבוצת השלשות הכי גרועה בליגה (30%) היא עשתה התאמות (יופי של צוות מקצועי, מזרחי, טפירו וגרינברג) ומול הרצליה כבר עלתה ל-42% והשבוע ל-48% קטלני. 85 נקודות מדהים לארבעת הזרים בכתום. וואו. היחיד בי-ם שתיפקד-אריאל, עם 17 נק' ו 7 כ"ח.

לא אהבנו: 51 נק' של 5 זרים ירושלמים. התפוקה פר זר-בדיוק חצי משל היריבה. משחק רע של שני הצירים המרכזיים של הקבוצה, בלאט ותומאס, עם -/+ של 21-/22- בהתאמה.

 

הפועל חולון 77 - הפועל ת"א 63

שוב דרבי יווני ושוב קצב יווני, משחק, איך לומר, שלא היה הכי קל לצפייה. חולון התייצבה ללא שני הפצועים החדשים שלה (האריס וג'ונסון) שהצטרפו לפצועים הישנים (האוול ואוחיון) ושני רבעים סבירים הספיקו לה לניצחון. ת"א סיפקה הגנה טובה ברבע השני והשלישי אבל קבוצה שלא מצליחה לקלוע יותר מ-17 נק' בשום רבע לעולם לא תגיע רחוק, לא חשוב כמה היא תשתדל בשמירה. קיצר חולון המשיכה בשלה וניצחה ות"א המשיכה בשלה והפסידה. עד כמה ת"א הינה קבוצת קליעה איומה? מילא שהיא רשמה 21% לשלוש בלבד אבל גם כשחולון מצליחה להחטיא 12 שלשות רצופות היא עדיין קולעת טוב מת"א (26% לא אופייני).

אהבנו: 15 נק' ו 8 כ"ח חולקים וורקמן ודה זאו (60% ל-3), 20 נק' לטוקוטו במשחקו הטוב השנה, הוסיף 10 כ"ח ומדר שקלע 17. 45 נק' מהישראלים של חולון. יש עם מי לצאת למלחמה גם כשיש 4 שחקנים בכירים פצועים. 20/22מהקו לחולון.

לא אהבנו: אוי ת"א. מאיפה מתחילים ? מ-21 נק' בלבד של הישראלים ? מ-9 נק' של הספסל? מ-5 נק' בלבד כ"א של זרים כמו יורק (1/7 ל-3) ודיבלר שאמורים להוביל? מאפס נק' של שוכמן (0/5 ל-3)? מ-1 נק' של מור ו -/+ 23- הכי נמוך במגרש כשהוא אפילו לא מגיע למצב זריקה? ומי היחיד שלא הופיע בחולון? מיילס, עם 5 נק' בלבד ו-1/7 ל-3.