על: ראשל"צ חזרה לנצח

אחרי תקופה לא קלה, הכתומים חזרו לנצח ועלו מעל הקו האדום על חשבון אילת שהפסידה להם השבוע. ב"ש מתחה את מכבי ת"א אבל בסוף ירדה מנוצחת, הפועל חיפה השיגה ניצחון קשה אחרי הארכה בחוץ על גלבוע גליל. חולון והרצליה ניצחו בבית את גליל עליון ונס ציונה, הפועל ירושלים ניצחה בדרבי האדום את הפועל ת"א. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ, צוד בדיחי, אלירן כהן

 

הפועל אילת - מכבי ראשל"צ 79:77

קרב ראש בראש בדרום הרחוק שבניגוד לקרב בצפון על השמנת (גביע), היה זה קרב על החיים בליגה בין שתי האחרונות שבאופן אירוני מודרכות ע"י שני מאמני נבחרת - זה של העתודה וזה של הבוגרת. אילת הובילה 35 דקות (ראשון רק 3), אבל חשוב גם לדעת מתי להוביל והאורחים, שנלחמו ולא ויתרו לאורך כל דקות המשחק, ידעו לצאת וידם על העליונה. אילת פתחה טוב יותר והובילה 7 בסוף ראשון, 8 במחצית ו-6 בסוף שלישי כשראשון מצליחה להוביל בקצרה במהלך הרבע השני והשלישי. הרביעי היה צמוד ובמצב של 77:77 20 שניות לסיום גיא הלך לגו טו גיא החדש שלו ווטסון (הופעה נהדרת, 17 נק' ו 9 אס') שקבר במהלך אישי סל ניצחון 4 שניות לסיום. אילת מצידה שוב מפסידה משחק שבו היא הייתה הרבה יותר דומיננטית אבל היא יכולה לבוא בטענות רק לעצמה. כשהזרים שלך לא קולעים (וייט 4 נק', פאטון 7 נק', אלן רק 2 נק' בחצי השני) אי אפשר לנצח. ראשון כבר לא אחרונה. אילת דווקא כן.

 

מכבי ת"א - הפועל ב"ש 64:71

למכבי ת"א יש עוד הרבה על מה לעבוד השנה כדי להציל את העונה האירופאית שלה, אבל גם בליגה היא לא מלקקת יותר מידי דבש עד כה. הפועל באר שבע, עם כריסטופורוס ליבאדיוטיס בהופעת בכורה על הקווים, מתחה את האלופה במשך 38 דקות וגם הובילה במשך דקות ארוכות, עד שסקוטי ווילבקין התעורר במאני טיים וניצח את המשחק - 64:71. ב"ש יכולה להיות מרוצה מהדרך, מהצלחת תכנית המשחק, ומצמה הגבוהים שלה - פארדון ואיטו, ששוב נתנו את התפוקה הקבועה שלהם. מכבי ת"א קיבלה את עוז בלייזר עם 16 נקודות וכמה מהלכי מאני טיים חשובים, אבל, כמו שאמרנו, לא לעונה כזאת היא פיללה.

 

הפועל גלבוע גליל - הפועל חיפה 80:71

קרב ישיר ראש בראש על השמינייה הראשונה (מטעמי גביע) הקדים את אווירת הפלייאוף כך שבמקום במאי קיבלנו אותה בכיף כבר בדצמבר. חיפה פתחה בסערה (14-1) וסיימה בסערה (13-0) ובאמצע קיבלה את גלבוע, נטולת הארל המצונן, שלא ויתרה ולא טיילה. השחקנים מצאו את עצמם מזנקים ומשתטחים וילדי המגב נתנו עבודה בשביל עונה שלמה.

הרבע הראשון היה עירוני, השני חקלאי, השלישי והרביעי קצת לפה וקצת לשם. אבל 8 הדקות האחרונות, כולל הארכה, היו של וארגס קשישה שמאס בהחטאות של אלן וג'יימס (4/22 מהשדה) ובמקום להמשיך ולמסור (12 אס' עד אז) הוא החליט גם לקלוע (14 נק'). הניצחון רשום על שמו באותיות זהב, בדיוק כמו בשבוע שעבר. איש של מאני טיים, ללא ספק. גם בצד המארח היו שקלעו (22 נק' לקיליה-ג'ונס, 18 נק' לפראנטס) והיו שהחטיאו (1/17 לבריסקר וקורנליוס), כך ששני המאמנים עשו ככל יכולתם לסדר חמישיות שינצחו להם את המשחק. לחסין זה עבד. ניצחון חוץ ראשון מאז ה-25.04.21 והשתחלות לשמינייה לראשונה העונה.

 

בני הרצליה - עירוני נס ציונה 64:80

המארחת הגיעה במומנטום שלילי של 5-1, האורחת במומנטום נהדר של 0-5, אבל בפועל על המגרש הייתה רק קבוצה אחת והיא לא לבשה כתום. הרצליה פתחה הכי חזק שלה ואח"כ רק הגבירה והגבירה. פלוס 9 בסוף ראשון, פלוס 16 במחצית ופלוס 24 בסוף שלישי כשהרביעי היה לפרוטוקול בלבד. המארחת טרפה את הפרקט עם 28 נק' מאיבודים ו-38 נק' בצבע, כשאונואקו מאמלל את סוארס (שלשה בשניות הראשונות ואח"כ כלום) עם 15 נק', 11 כ"ח ו 5 אס' והוקר מאמלל את כל השאר עם 20 נק', 7 אס' ו-67% מהשדה, הן מ-2 והן מ-3. בצד המפסיד רק בארטלי הופיע עם 29 נק' כשאת כל שמונת השחקנים האחרים אנחנו מחפשים עד עכשיו (בקושי קנו סל, 2-9 נק' וזהו). בלטו לרעה גארט עם 0/6 ל-3 וסוארס עם 6 איב'. הרצליה מחליפה מקומות עם נסצי ומשפרת עמדות לגביע.