על: שוב רק כמעט להרצליה

בני הרצליה עדיין מחפשת את הניצחון הראשון שלה בליגת העל. השבוע היא הפסידה למכבי ראשל"צ (שקיבלה 31 נקודות מלואיס) אחרי שכבר הובילה ב-20 הפרש. גם נהריה עדיין רק עם הפסדים (4 כאלו), הפעם היא חטפה בראש מב"ש כשאגאדה שוב מתפרע. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

הפועל ב"ש 104 - עירוני נהרייה 80

מפגש קצוות בין הדרומית לצפונית, הן במישור הגיאוגרפי והן בטבלה. ב"ש, לאחר פתיחת עונה טובה, חזרה לביתה אחרי הפסד בכורה למוליכה מגן נר וקיבלה את נהרייה על מגש, כשהצפונית אחרי 4 הפסדים רצופים. הסגולים הגיעו כאנדר דוג והמשחק התפתח בהתאם. ב"ש נטלה מיידית את ההובלה עם 6 שלשות כבר ברבע הראשון ומשחק מעבר שהוא פשוט בי"ס לכדורסל. לאורחים לקח 25 דק' לקלוע שלשה ראשונה (ולא שלא ניסו) והמשחק נגמר כמו שהתחיל, חד צדדי.

אהבנו: ב"ש-יופי של קבוצה. מאומנת, מאוזנת, שולטת בקצב, קולעת נהדר (17/34 ל- 3) ובקיצור משחקת אחלה כדורסל. הנקודות בין החמישייה לספסל התחלקו שווה בשווה (בהחלט נדיר), וגם החלוקה בין הישראלים לזרים הייתה דומה ממש שזה נדיר אף יותר. אגדה נתן הצגה כרגיל עם 29 נק', 5 אס', 6 כ"ח, מדד 39 וכל זה 23 דקות בלבד. בנהרייה רק סקוט הופיע, עם 25 נק', 8 כ"ח ו -/+ 2+ נדיר למרות שהקבוצה הפסידה 24.

לא אהבנו: אי אפשר להגיד מילה רעה על המארחת שהכדורסל שלה מהנה ממש. בנהריה לעומת זאת הכל טעון שיפור. אלכסנדר ובלוסומגייט הינם חורים הגנתיים שהממוצע שלהם הערב היה -/+ 31-, הספסל לא תורם (9 נק' בלבד עומת 52 של ב"ש), השלשות לא נכנסות (3/17) ויחס איבודים אסיסטים הינו שלילי (18 לעומת 17). וככה יורדים ליגה.

 

מכבי ראשל"צ 93 - בני הרצליה 85

שתי קבוצות במומנטום שלילי נפגשו בבית מכבי למשחק קצבי, הפכפך ומרתק. שתיהן רצו, שתיהן נתנו את כל מה שהיה להן, אבל כמובן שרק אחת הייתה יכולה לנצח. הרצליה מהתחתית, עם מאזן נקי מניצחונות, כמעט ועשתה זאת אבל כך היה גם מול המכבית מת"א ושוב היה חסר לה האוויר בסוף.

החצי הראשון היה שייך לאורחים שכבר הובילו ב-20 הפרש אחרי ריצה יפה, אבל ראשון חתכה את ההפרש בחצי עד המחצית. 3 דקות לסוף שלישי ראשון גם הצליחה להפוך,  אחרי ריצה יפה משלה (0-13, כשהיא מנצלת את המנוחה של אנטוני על 4 עבירותיו). אבל אז היא קיבלה בתחילת רביעי עוד ריצה הרצליינית (11-0), וכך הגענו באמצע רביעי ל-78:73 לאורחים. ב"ס של גיינס על טיילור שינתה את המומנטום ופעולות נכונות בכתום ושלשה אחת גדולה בסוף שעון של דברת השאירו את הנקודות בבית.

אהבנו: שלושת הזרים של ראשון היו פשוט נהדרים. לואיס עם 31 נק', טיילור עם 22 והמנוע של הקבוצה, מונרו, עם 17 נק', 7 כ"ח, 6 אס' ו-4 חט'. 86% מהקו תרמו המון לניצחון וכך גם גוט שאמנם קלע רק 2 נק' אבל בדקות שלו במגרש הקבוצה הייתה עם -/+ של 19+, הגבוה במגרש. בהרצלייה אפשר לציין את המוטיבציה והרצון העז לנצח לראשונה, את קלארק עם 29 נק' ו-10 כ"ח אבל גם עם 6 איבודים ואת האחוז המדהים שלה לשלוש - 55%.

לא אהבנו: את הבור בחצי הראשון ראשל"צ חייבת לריבאונד, רק 27 כאלה וגם תרומת הישראלים שלה צנועה - רק 17 נק'. בהרצלייה תרומת הספסל הייתה צנועה, רק 15 נק', וכך גם תרומתו של אנטוני שעם 3/12 מהשדה ו-5 איבודים הגיע למדד שלילי של 1-. ומה שמדהים הוא שדווקא בדקות שלו הקבוצה הייתה עם -/+ 15+ מה שאומר שהרצליה חייבת רכז מחליף דחוף.