עמק חפר אלופת המדינה לנוער!

משחק נהדר בזיסמן המלא בקהל הסתיים באליפות היסטורית עבור המועדון מהשרון, שמניף צלחת היסטורית. על הפרקט קיבלנו משחק בקצב מטורף עם אחוזי קליעה טובים משני הצדדים, שהוכרע רק בדרמה מטורפת בסיום. נועם יעקוב קלע 27 למנצחים, שוהם גת הוסיף 20. בצד השני עומר חממה 31, יוגב עובדיה 25 וטל פלד 24.


| לילך וייס

 

אווירה פנטסטית של כדורסל קיבלנו באולם זיסמן בר"ג, עם כ-1,000 אוהדים שדאגו לעשות רעש לאורך כל המשחק. על הפרקט קיבלנו שתי קבוצות מצויינות שנלחמו על כל כדור, סיפקו משחק בקצב גבוה במיוחד עם אחוזי קליעה טובים, ודרמה נהדרת בסיום. בסופו של דבר הייתה זאת עמק חפר שהייתה שם במאני טיים כדי להשיג ניצחון קטן גדול 92:97, והניפה צלחת היסטורית עבור המועדון.

 

הפועל עמק חפר - מכבי ראשל"צ איציק 92:97

הפתיחה הייתה כולה של עמק חפר ששחקניה פתחו עם הרבה התלהבות, ואייזיק בשלשה ונועם יעקב בסל ועבירה מובילים אותם ליתרון 3:8. לראשל"צ לקח כמה דקות להתאפס אבל כשנכנסה לקצב עם סלים בצבע של עומר חממה צמצמה את ההפרש לנקודה בלבד. סל ועבירה של טל פלד ושלשה של חממה השלימו את המהפך – 14:13. יעקב במהלך סל ועבירה משלו החזיר את היתרון לשרונים, אבל המומנטום המשיך עם ראשל"צ כשיוגב עובדיה עם שני סלים בצבע הוביל ל-22:16, ופסק זמן עמק חפר. ראשל"צ המשיכה לקלוע ללא הפסקה ושמרה על יתרון קל, כשחילופי שלשות בין אייזיק לפלד חתמו את הרבע הראשון ב-31:25 כתום.

חפר עלתה יותר חדה בהתקפה בתחילת הרבע השני וייצרה נקודות בקצב טוב בצבע. מנגד האחוזים של ראשל"צ מחוץ לקשת התחילו להתיישר עם מספר החטאות, אבל היא הצליחה לשמור על יתרון קל עם חדירות פנימה של פלד וניב פילוסוף. כמה חסימות מתחת לסל של ראשל"צ הכריחו את עמק חפר לנסות לזרוק מבחוץ – ושלשה גדולה של שוהם גת קבעה שוויון 38. המשחק המשיך בקצב קליעה מהיר עם אחוזים טובים משני הצדדים, וגת עם אסיסט גדול קבע 43:47 לחפר. עובדיה שוב הפך, ובירידה להפסקה אנחנו בשוויון 52.

המחצית השניה המשיכה בדיוק מאיפה שהראשונה הפסיקה – חילופי סלים בקצב גבוה משני הצדדים. יעקב הוביל את ההתקפה השרונית, חממה מנגד עם עוד כמה שלשות כבר הגיע ל-24 אישיות באמצע הרבע השלישי, וחטיפה ואסיסט שלו לפלד הגדילה ל-65:59 ראשל"צ. עמק חפר שוב התעוררה בזמן עם כמה סלים חשובים כשגת אחראי על חלוקת האסיסטים, והורידו חזרה ל-69:67. המומנטום שוב עבר צד כשנראה היה שגם הקהל הראשל"צי מתחיל להגביר טונים – ועם שלשה של חממה שוב פתחו פער – 74:67 סוף שלישי.

רבע אחרון, קצב נרגע קלות, אבל ראשל"צ מצליחה לשמור על הפער שאף התקרב שוב לאזור הדו ספרתי. שלשה של יעקב נענתה באחת של, תיראו מופתעים, חממה. השרונים שוב הגבירו לחץ בהגנה, ועם שלשה משוגעת על באזר ה-24 של אדם ישראל סתם הורידו ל-84:40 בלבד, כ-5 דקות לסיום. שלשה של גת ו-2/2 מהקו של יעקב החזירו את חפר ליתרון, אבל ראשל"צ מהר מאוד הפכה שוב כשהיא מציגה הגנה חזקה שגורמת לעמק חפר לאבד.

שלשה מי זוכר כמה של גת שוב קבעה שוויון – 92:92 כ-40 שניות לסיום. בהתקפה הבאה ראשל"צ לא הצליחה למצוא את הסל, וגת עם נקודות מהקו סידרה לה פלוס 2. גם בהתקפה הבאה ראשל"צ לא השיגה נקודות, אייזיק בעבירה מהירה נשלחה אל הקו, קלע אחת ואת השניה גת במהלך ענק לקח ריבאונד ושם בפנים וסגר את הסיפור. בסיום 92:97 ענק להפועל עמק חפר, שכאמור מניפה צלחת וזוכה בתואר הראשון בגילאי הנוער במועדון.

קלעו לעמק חפר: נועם יעקב (8 רב', 5 אס', 7/11 ל-2), שוהם גת 20 (13 רב', 8 אס', 4/5 ל-3), אדם ישראלסתם ואריאל אייזיק(5 רב') 16 כ"א, אנטון אגייב 7, הלל בלו 4, עמית פאר 3, יואב ושלר וחי ממן 2 כ"א.

קלעו לראשל"צ: עומר חממה 31 (5/6 ל-3), יוגב עובדיה 25 (5 אס', 3 חט', 10/12 ל-2), טל פלד 24 (6 רב', 7/12 מהשדה), תומר ברדוגו 5, ניב פילוסוף 4, רועי בבכנוב 3.