עפולה (שוב) חולמת רחוק

אחרי תחושת הפספוס מסיום העונה שעברה, בעפולה אספו את השבררים והחלו בבניית הקבוצה לעונת המשחקים 21/22. ההחתמות האשונות מבשרות כי גם העונה צפויה הקבוצה מבירת העמק להתמודד על הכרטיס לליגת העל. לאחר ההחתמה של דניאל דנינו שהגיעה בתחילת הקיץ, בעפולה העלו הילוך בשבוע וחצי האחרונים כשהשאירו את תומר פורת וצירפו את רועי נציה ואנטון שוטבין. (צילום: basketball austria)


| יניב סהראי

 

אם מישהו חשב שאחרי התחושה החמצמצה שאיתה סיימה את העונה הפועל עפולה בבירת העמק יורידו הילוך וילכו על עונה רגועה, הרי שההיפך הגמור מכך קרה וההחתמות שנעשו עד כה מעידות על כוונותיה של הקבוצה שהייתה רחוקה צעד קטן מעליית ליגה.

כצעד ראשון (או למעשה שני) החליטו בהפועל עפולה לשמור על המשכיות עם תומר פורת (22, 2.01). הפורוורד הישראלי שהצטרף לקבוצה במחצית העונה שעברה אמנם התחיל את דרכו בצליעה, אך ככל שהתקדמה העונה גילה מגמת שיפור שהגיע לשיאה בפלייאוף שם שדרג את ממוצעיו מ – 7.2 נק' ו – 4.7 ריב' בעונה הסדירה ל – 9.2 נק' ו – 6.1 ריב' ברגעי ההכרעה של העונה.

מי שישתף איתו פעולה בקו הקדמי זהו אנטון שוטבין (32, 2.06). מדובר באחת ההחתמות היותר מרשימות ומסקרנות שנרשמו הקיץ בליגה. שוטבין, שיכול לשחק בעמדות 4 ו – 5 שב לארץ אחרי שבשנתיים האחרונות כיכב בוינה האוסטרית כשהוא זוכה בתואר מלך הסלים בליגה האוסטרית (23 נק' בממוצע למשחק) ובאלפה אדריה קאפ (24 נק' למשחק). עוד לפני אוסטריה, רשם שוטבין טיול קצר ברחבי אירופה כששיחק גם בדנמרק, צ'כיה, גרמניה וסלובקיה (שם גם נבחר לחמישיית העונה) ותוך כדי נתן גיחות קצרות למכבי חיפה ואשדוד ששיחקו אז בליגת העל.

מהקו הקדמי אל הקו האחורי שגם הוא הולך ונבנה. אחרי שבתחילת הקיץ דניאל דנינו (24, 1.87) סיכם על הצטרפותו לקבוצה, בעפולה רשמו החתמה משמעותית נוספת עם צירופו של הגארד-פורוורד הישראלי רועי נציה (23, 1.97). עבור נציה זאת תהיה תחנה חדשה בליגה הלאומית לאחר שבשנים האחרונות ביצע קפיצת מדרגה במדי אליצור אשקלון וקרית אתא. אצל הראשונה זכה בתואר פריצת העונה, בעוד שאצל השנייה זכה בתואר שחקן ההגנה של העונה בעונה שחלפה. נציה צפוי להביא לשולחן את מה שבעפולה מצפים לראות העונה – קשיחות הגנתית, אגרסיביות וכישרון.