פותחים ברגל ימין

אמנם זהו רק המחזור הראשון, אך כבר עכשיו הנבחרת עושה צעד חשוב בדרך למאבק על מקום ביורובאסקט 2021 עם ניצחון חוץ גדול מול הנבחרת הפולנית. הנבחרת לא הציגה משחק גדול, אך נהנתה מניהול משחק מצויין של צמד הרכזים מקל ובלאט ומשחק קבוצתי נהדר (9 שחקנים מתוך ה-11 קלעו) ותגיע מחוייכת לקראת המפגש בשני מול רומניה. עוד בבית: ספרד גברה על רומניה 84:71. (צילום: fiba europe)


| יניב סהראי

 

נבחרת ישראל החלה היום את המסע בדרך ליורובאסקט ה-14 ברציפות בגליביצה ארנה שבפולין במשחק מול הנבחרת המקומית. הכחולים-לבנים, שחסרו את שחקני מכבי ת"א, עלו בחמישייה עם: גל מקל, תמיר בלאט, רפי מנקו, טי ג'יי קליין ואיתי שגב. שתי הנבחרות פתחו את המשחק בצורה מבולגנת שכללה לא מעט איבודי כדור ואחוזי קליעה נמוכים. הפולנים, בהובלתו של אי ג'יי סלוטר המתאזרח המקומי, פתחו טוב יותר ועלו ליתרון של 8:11 כ-3 דקות לסיום הרבע הראשון. שלשות של צמד הבני דודים – גולן גוט ותמיר בלאט, ואחת נוספת של עידן זלמנסון הובילו את הנבחרת לריצת 13-1 וליתרון 21:12 בסיום הרבע הראשון. סלוטר המשיך להיות האיש החם של הפולנים ועם 4 שלשות (מתוך ה-6 בסיום החצי הראשון) ללא החטאה מחק את כל היתרון של הנבחרת. מהלך גדול של 4 נקודות של מיכאלק הפולני עם סיום הרבע השני השיב את היתרון לפולנים בדרך ל-39:37 למקומיים במחצית.

בדומה לרבע הראשון, גם החצי השני נפתח ביכולת חלשה של שתי הנבחרות כשאת מרבית הנקודות עושה הנבחרת של עודד קטש מנקודות בתוך הצבע של זלמנסון את שגב שנהנו מיכולת מסירה נהדרת של גל מקל. גיא פניני בשתי שלשות גדולות בסיום הרבע השלישי רשם ריצת 6-0 של הנבחרת והשיב את היתרון לנבחרת לקראת 10 הדקות האחרונות, 55:53 בסיום הרבע. הנבחרת פתחה טוב יותר את הרבע המכריע ועם משחק הקרבה גדול ושלשות של רפי מנקו ונמרוד לוי הקפיצו את הנבחרת ליתרון 65:58 כ-5 דקות לסיום המשחק. דווקא כאן הנבחרת נעצרה וסלוטר(שכבר התקרב לסף ה-30 נק') יחד עם דמיאן קוליג המנוסה הוליכו את הפולנים לריצת 8-0 שהשיבה את היתרון לביתיים, 66:65. אמרנו ניסיון? גיא פניני וגל מקל, שני השחקנים הוותיקים בנבחרת, עם פעולות גדולות השיבו בריצת 9-0 שהטיסו את ישראל ל- 74:66, יתרון שממנו הפולנים לא הצליחו לחזור. בסיום 75:71 לנבחרת ישראל.

כבר בשני (19:00, דרייב אין) תפגוש את הנבחרת הישראלית, מחוזקת בשחקני מכבי ת"א, את הנבחרת הרומנית כאשר ניצחון ביתי מול הרומנים יהווה צעד גדול בדרך למקום ביורובאסקט 2021. רומניה, אגב, פתחה את טורניר המוקדמות בהפסד 84:71 לאלופת העולם מספרד.

קלעים: עידן זלמנסון 12, גל מקל 11 (10 אס', 3 חט'), רפי מנקו 10 (4 רב'), גיא פניני (3/3 מחוץ לקשת) וגולן גוט 9 כ"א, תמיר בלאט (8 אס') ואיתי שגב (8 רב') 8 כ"א, נמרוד לוי (5 רב') וטי ג'יי קליין (5 רב') 4 כ"א. שותפו ולא קלעו: תומר גינת ובר טימור.