פיאסקו בליגת העל לנשים

אתמול פרסמנו כאן בtאתר על מכת הקורונה בליגת העל לנשים, ועל כך שלא ברור מה יהיה עם המחזור של הערב. ממנהלת הליגה לא יצא עידכון על דחיית המשחקים, והתוצאה היא בלאגן עצום על הפרקט. שני משחקים, בחולון ובר"ג כלל לא החלו, אליצור ת"א ביצעה עבירות כדי לגרום להפסד טכני. כתבה מתעדכנת. (צילום: דודי מלמד)


| safsal

 

"איך אני אמור לנהל ככה משחק?" - התגובות מרחבי הליגה על הבלאגן הערב

 

כזה מחזור בליגת העל לנשים לא היה לנו כבר הרבה זמן. למרות התפרצות קורונה ושחקניות חולות בלא מעט קבוצות - על הנייר המחזור הערב היה אמור להתקיים כרגיל ועד לזמן כתיבת שורות אלו לא יצא שום עידכון מטעם מנהלת הליגה. אבל המחזור ממש לא התקיים. להלן תקציר הדברים שקרו הערב:

* א.ס. רמה"ש הייתה אמורה לארח את מכבי אשדוד. לפי אשדוד 5 שחקניות יצאו חיוביות בבדיקה ביתית, ובשעה 4 וחצי הלכו להיבדק מוסדית. בגלל התור הודיעו בקבוצה לרמה"ש שלא יופיעו למשחק גם ללא אישור המנהלת. בשעה 5 וחצי התקבל אישור מוסדי על ישראלית ו-2 זרות מאומתות מוסדית. 

* אליצור חולון הייתה אמורה לארח את הפועל פ"ת. לחולון יש 2 ישראליות מאומתות והזרות מאומתות בדיקה ביתית, כשכל הקבוצה כולל המאמן, היו"ר והפיזיוטרפיסטית עם תסמינים ומחכים לתשובות PCR שלא הגיעו. חולון הגיעה בסגל חלקי ועידכנה את השופטים, שלא רצו לפתוח את המשחק. באיגוד השופטים אמרו לשופטים לחכות ל-19:20 ואז לסגור את הטופס. בנתיים חולון כבר התפנו מהאולם.

* אליצור ת"א אירחה את בנות הרצליה, והופיעה למשחק כשהיא ללא 2 זרות וישראלית בכירה כולן מאומתות בדיקה ביתית. ת"א הופיעה בסגל של 6 שחקניות בלבד, והרצליה סירבה לדחות את המשחק. אחרי כמה זמן של חילופי דברים הקבוצות עלו לשחק, אבל עם תחילת המשחק ביצעה עבירות מהירות כדי להוציא את השחקניות ב-5 עבירות על מנת לגרום להפסד טכני מהיר ולסיים את המשחק. המשחק נעצר אחרי כ-5 דקות במצב של 33:10 להרצליה כשלת"א נשארה שחקנית אחת בלבד על הפרקט.

* מכבי עירוני ר"ג אירחה את אליצור רמלה. לרמלה ישראלית אחת מאומתת PCR ו-2 שחקניות מאומתות בדיקה ביתית. שחקניות של רמלה אמרו שהן לא מרגישות טוב ועם תסמינים, והשופטים סירבו לשפוט משחק ככה. לאחר בלאגן שהתפתח על הפרקט הובאה עמדת בדיקת לזיסמן, בה יצאו חיוביות 2 שחקניות של רמלה מה שהביא את הקבוצה לסה"כ 3 מאומתות וביטול המשחק. במקום התפתחה מהומה שכמעט ונגררה לשליחת ידיים בין הצדדים. 

ת"א נגד הרצליה, 5 נגד 2. רגע לפני שזה הפך ל-5 נגד 1... (צילום מסך מתוך שידור המשחק)