פיטשון באשדוד, הופמן ממשיך ביבנה

היורדת מליגת העל החלה לעבוד לקראת העונה הבאה, כשכבר החתימה מאמן חדש ורכש ראשון. גם ביבנה ממשיכים בבנייה כשהשאירו לעונה נוספת את אלעד הופמן , וצירפה גם את עידו שבת הצעיר. עוד בלאומית: ים סלמן עבר מנתניה להוד"ש, עומר שושני מקרית מוצקין לחבל מודיעין.


| safsal

 

עונה לא קלה עברה על מכבי אשדוד בליגת העל, ואחרי 10 עונות וגמר פלייאוף אחד בליגה הבכירה היא סיימה במקום האחרון וחזרה ללאומית. אבל עכשיו זה כבר מאחוריה, והיא עם הפנים לבניה מחודשת לקראת העונה הבאה בלאומית, עם החתמה של מאמן חדש ורכש ראשון. על הקווים יעמוד עופר רחימי (44), שכבר אימן בעבר בליגה הלאומית בקרית טבעון ובהפועל חיפה. בעונה האחרונה שימש כעוזר המאמן של דני פרנקו בעירוני נהריה.

הרכש הראשון של הקבוצה הוא קבלן עליות מוכר בלאומית - רביב פיטשון (30, 2.02) שעלה לליגת העל גם גם גלבוע גליל וגם עם נס ציונה. הסנטר ששיחק ב-3 העונות האחרונות בנס ציונה בליגת העל חוזר לליגת המשנה בה שיחק בעבר בלא מעט קבוצות, ולפני כ-3 חודשים גם נבחר לחמישיית העשור של הליגה.

 
גם אצל יבנה שעד כה לא עשתה יותר מדי בכיוון בניית הסגל לעונה הבאה יש התקדמות משמעותית. הרומן בין הגארד אלעד הופמן (34, 1.93) לקבוצה במדיה פרץ ואיתה נבחר לשחקן עונה ב-10/11 ימשיך לעונה נוספת, השלישית ברציפות והשביעית בסה"כ. הופמן נחשב לאחד הישראלים המבוקשים בליגה כשבעברו שתי אליפויות ושתי בחירות לחמישיית העונה, כשלאחרונה נבחר גם לחמישיית העשור של הלאומית. את העונה האחרונה סיים עם ממוצעים של 9.8 נק', 3.0 רב' ו-3.4 אס'.
 
רכש חדש שמצטרף לקבוצה של שי סגלוביץ הוא עידו שבת (21, 1.82) ששיחק העונה בנס ציונה. שבת שזכה באליפות אירופה עם נבחרת העתודה ב-2018 חוזר לליגה הלאומית אחרי ששיחק בהפועל כפ"ס לפני שנתיים. תחנות חדשות בקריירה גם לעומר שושני (24, 2.02) ולים סלמן (23, 1.95). הראשון עובר למכבי הוד"ש אחרי ששיחק בעונה החולפת במכבי קרית מוצקין, השני עובר להפועל חבל מודיעין אחרי עונה באליצור עירוני נתניה.