פלייאוף לאומית: חיפה שוב ביתרון

גליל שוב הכתיבה את הקצב שלה, אבל הפעם מכבי חיפה התרגשה פחות, ידעה לחזור מפיגור דו ספרתי, כפתה משחק צמוד וניצחה את המשחק בהארכה. גיבנס ודשילדס הובילו את המנצחת עם 14 כ"א, מאדן קלע 19 לגליל. האם הירוקים יניפו צלחת ברוממה ביום שישי? (צילום: לימור מלינוף)


| אלירן כהן

 

שלא כמו המשחק ביום שישי האחרון, הפעם כבר קיבלנו משחק גמר כמו שמשחק גמר רגיל להיות. צמוד, מותח, מעצבן, מרובה החטאות ובעיקר לחוץ ועצבני. אנחנו יודעים שאתם לא באמת אוהבים את זה (גם אנחנו) אבל איזו צורה תהיה לסדרת גמר פלייאוף של היילייטס וסקור של NBA LIVE 2013? ובכל זאת - יופי של אווירה הייתה לנו הערב בכפר בלום, כשגם מקומו של הקונפיטי המוגזם (שהפעיל את אנשי המטאטאים משני הצדדים) לא נפקד.

ילמרות הגנה טובה של דניאל קופרברג שסגר את הצבע, גליל פתחה טוב יותר עם קליעות מבחוץ ומחצי מרחק (סיימה את הרבע הראשון עם 4/4 ל- 3), וניצלה החטאות של חיפה כדי לסגור את הרבע הראשון בפלוס 11. האחוזים הגבוהים של גליל ברבע הזה יכלו לתת לה פער הרבה יותר גדול, אבל היא רשמה לא מעט איבודים.

ברבע השני חיפה כבר הגבירה את הלחץ בהגנה, נהנתה מדקות טובות של רומן סורקין שנכנס היטב לעניינים מהספסל בשני הצדדים. האחוזים של גליל החלו להתיישר, עמית אלון הפתיע מהספסל עם 5 נקודות,  וחיפה שהצליחה לעצור את ג'ו אצ'ול על 4 נקודות עד ההפסקה חזרה לעניינים. להפסקה ירדו הקבוצות ב- 35:30 בלבד לגליל.

הקצב האיטי נשמר גם בפתיחת המחצית השניה. שתי הקבוצות התקשו לקלוע, גליל - בכלל - לא זכרה איך זה לשים שלשה אחרי מפגן הצליפות ברבע הראשון (0/14 ממנו ועד לסיום), וחיפה עם קצת יותר ריכוז הצליחה לצמצם ולחזור לשליטה. ווילי וורקמן עם שלשה גדולה ושאגה גדולה עוד יותר הקפיץ את הקהל הירוק לחרמון, אבל על הפרקט המשיכה להתנהל מלחמה צמודה ומותחן גדול. נראה היה שגליל מאבדת את המשחק כשהיא מאבדת לא מעט כדורים שטותיים. אבל כפי שתראו מיד, במאני טיים היא הייתה שם.

מכבי חיפה כבר עלתה לפלוס 6 ברבע האחרון, ראשד מאדן לקח את המשחק עליו וסל של גוני יזרעאלי כבר קבע שוויון 63. חיפה יצאה להתקפה משלה אבל אנטוני פישר, שצלף שלשת מומנטום ברבע השלישי - החטיא הפעם - והמשחק הלך להארכה. תוספת הזמן לא הייתה מעניינת כמו הסיומת שלה. כ- 10 שניות לסיום, במצב של שוויון 72, קרון דשילדס לקח את הכדור עד הטבעת והעלה את חיפה ליתרון. יזרעאלי החטיא שלשה מהצד השני, אצ'ול לא הצליח לתקן, וחיפה חגגה ניצחון.

ביום שישי, ברוממה, תוכל מכבי חיפה לחזור לליגת העל אם תשמור על הבית - מה שלא הצליחה לעשות ביום שישי האחרון - ותנצח. גליל, מאידך, כבר ניצחה השנה ברוממה - והיא תרצה לעשות את מה שעשתה אחותה הלא-תאומה הפועל גלבוע / גליל לפני שלוש שנים: להשיג ניצחון חוץ שני בסדרת הגמר ולגזור רשתות בבית, בשבוע הבא.

 

קלעים:

לגליל: ראשד מאדן 19 (9 רב'), ג'ו אצ'ול 15 (9 רב'), גוני יזרעאלי 11 (6 אס'), אלון ספיר 10 (10 רב'), ליאור קררה 9, די.ג'יי שארפ 5, מירון רויינה 3. כן שיחקו רון סבג ושקד ירושלמי.

לחיפה: סמי גיבנס (7 רב') וקרון דשילדס (6 חט') 14 כ"א, ווילי וורקמן 12 (9 רב'), אנטוני פישר 11, רומן סורקין 8, דניאל קופרברג 6, עמית אלון 5, תום מעיין 4. כן שיחקו לירן מרקדו ולוקאס האוזמן.