פספוס: הקדטים הפסידו לקרואטיה

נבחרת הקדטים הייתה צמודה עם קרואטיה לאורך כל המשחק, אבל אחרי משחק הפכפך ובצורת נקודות ברבע האחרון - הפסידה 66:65 וירדה למשחקי ההישרדות בדרג ב'. שארפ קלע 29 נקודות, מחר הנבחרת תפגוש את אסטוניה במשחק הראשון במשחקי הדירוג.(צילום: fiba europe)


| לילך וייס

 

איזה אכזבה. למרות יתרון הגובה הברור של הקרואטים, הם לא הרשימו יותר מדי ולנבחרת הקדטים היה הזדמנות מצויינת לעבור אותם ולעלות לרבע הגמר. אבל בצורת נקודות לאורך שלבים ארוכים במשחק (7 דקות ברבע האחרון), אחוזים רעים מחוץ לקשת (8/42) והגנה חדירה במאני טיים הובילו לתוצאה אחת - קרואטיה ברבע הגמר, הנבחרת שלנו במשחקי הדירוג. 3 האחרונות באליפות יורדות לדרג ב', כך שאם מחר הנבחרת תנצח את אסטוניה זה יספיק להישארות.

 

סיקור המשחק

הקדטים פתחו טוב את המשחק עם חדירות יפות בצבע שהעלו אותם ליתרון 0:6. קרואטיה שלא מצאה את עצמה בהתקפה בתחילת המשחק נכנסה לעניינים עם שתי שלשות רצופות. ניר שפר וגול המשיכו להוביל את ההתקפה הישראלית שנראה שהפעם החליטה לוותר קצת על הזריקות מבחוץ וללכת פנימה וקלעה באחוזים לא רעים בכלל - 10:12 ישראל אמצע רבע ראשון. עמנואל שארפ תוך חצי דקה קלע שלה, חטף כדור וסיים עם 2 קלות בצד השני והגדיל את היתרון (19:12), אדם ישראלסתם עם מלחמה על הפרקט הוסיף גם הוא חטיפה. הקרואטים שוב התקרבו והורידו למינוס 3, שארפ הגדיל חזרה עם שלשה ושתי הנבחרות לא קלעו ב-2 הדקות האחרונות של הרבע כשבתווך קיבלנו גם חסימה גדולה של אריאל אייזיק. סוף ראשון 16:22 ישראל.

הנבחרת לא פגעה בתחילת הרבע השני כשהיא לוקחת זריקות לא טובות מחוץ לקשת, והקרואטים הורידו את ההפרש לנקודה בלבד. גול ובן ממן העירו את הלבנים שהצליחו לשמור על יתרון קל - 25:28, 5 דקות בתוך הרבע. שלשה של ניר טאוב הגדילה לפלוס 6, הקרואטים ניצלו הגנה חדירה והשווה את התוצאה ל-31:31. תומיסלב איביץ' הענקי המשיך לעשות צרות להגנה של ישראל והעלה את קרואטיה ליתרון ראשון, ובהפסקה 36:32 לקרואטים אחרי שישראל קלעה נקודה בודדת ב-4 הדקות האחרונות של הרבע.

קרואטיה עלתה ליתרון 6 בתחילת הרבע השלישי, עד שהגיעבן ממן וקטע את הבצורת הישראלית. ואז החל המופע של שארפ עם7 אישיות כולל אחת מבחוץ ודאנק מהדהד מלווה בשאגה, ושוב מהפך - 40:41 ישראל אמצע רבע שלישי. המומנטום הישראלי המשיך ולמרות שהנבחרת לא ניצלה את כל החטיפות לנקודות, שלשה של שפר ועוד נקודות של ממן ושארפ הגדילו ל-40:48. עוד שתי דקות נטולות סלים של ישראל אפשרו לקרואטיה לצמצם, 49:51 בכניסה לרבע האחרון.

שתי הנבחרות לא פגעו בכלום ברבע הרביעי, כשבמהלך 7 דקות קיבלנו 5 נקודות בלבד, כולם בצד של קרואטיה ששוב חזרה להוביל. הנבחרת התעקשה לזרוק מחוץ לקשת והאחוזים משם המשיכו לצנוח וקרואטיה ברחה ליתרון 58:51. סל ועבירה של שארפ 2 וחצי דקות לסיום החזיר את הנבחרת לעניינים, ועם כמה עצירות בהגנה הפער ירדה ל-60:57 דקה לסיום. שלשת קלאצ' של טאוב הוריד ל-2 בלבד, חצי דקה לסיום, אבל ההגנה לא תפקדה וקוראטיה בנקודות קלות הגדילה ל-64:60. שארפ בחדירה הוריד שוב, אבל לאחר מכן החטיא מהקו והקרואטים סגרו את הסיפור. שלשת באזר של גול רק צימקה, 66:65 בסיום.

קלעו ל ישראל: עמנואל שארפ 29 (6/9 לשתיים, 7 רב', 5 חט'), אופק גול 12 (7 רב', 5 אס', 5 חט'), בן ממן 11 (5/9 לשתיים, 6 רב', 4 חט'), ניר טאוב 9 (5 אס'), ניר שפר 4. כן שותפו: אילי עזרן, יותם שמול, אריאל אייזיק, אדם ישראלסתם, עידו מנצ'ל ונבו זומרפלד.