פראולימפי: הצעירה גברה על פולין

רבע שלישי התקפי מצויין של הנבחרת נתן לה ניצחון חשוב 60:53 בפתיחת משחקי הדירוג מול פולין, ומחר היא תמשיך להתמודד על המקום החמישי באליפות. עמית ויגודה שוב סיים עם דאבל של 16 נקודות, 14 לעידו שקורי ו-10 לראדי דגמין. היריבה מחר - צרפת שהביסה את איטליה. (צילום: FIPIC)


| לילך וייס

 

אחרי שסיימה את שלב הבתים במקום השלישי, המשיכה היום הנבחרת הצעירה למשחקי הדירוג באליפות אירופה. הנבחרת שיחקה מול נבחרת פולין, שטרם השיגה ניצחונות באליפות וסיימה במקום הרביעי בבית המקביל. המחצית הראשונה הייתה צמודה מאוד, אבל רבע שלישי מצויין בהתקפה נתן לנבחרת יתרון דו ספרתי שנשמר כמעט עד הסיום. מחר הנבחרת תמשיך במשחקי הדירוג ותנסה לסיים במקום החמישי.

סיקור המשחק

הפולנים היו הראשונים לעלות על הלוח, כשישראל צברה כמה איבודים בדקות הראשונות. למרות זאת, הנבחרת התאפסה מהר והתחלה לייצר נקודות בצבע ועם 4 אישיות של עמית ויגודה עלתה ליתרון 11:6. הפולנים במיני ריצה שלהם שוב הפכו את התוצאה, אבל שוב ויגודה יחד עם ראדי דגמין העבירו את היתרון לישראל. בתום הרבע הראשון 15:12 לישראל.

פולין בסל ועבירה שוב השוותה את המשחק, והיתרון המשיך לנוע מצד לצד כשאצלנו אבישי אלמקייס קלע בצבע ו-ויגודה קלע מבחוץ. הפולנים הצליחו לברוח ליתרון קל 23:28, אבל עידו שקורי, נדב מנחם ודגמין דאגו להחזיר את היתרון בפעם המי יודע כמה לישראל. בירידה להפסקה 32:30.

המחצית השניה נפתחה מצוין עם ריצת 8-0 מנקודות של שקורי, מנחם ו-ויגודה וישראל התחילה לברוח. הגנה טובה של הנבחרת הקשתה מאוד על הפולנים לייצר נקודות ולאבד כדורים, נקודות נוספות של מנחם ושקורי הקפיצו את הפער ל-52:38 בסוף הרבע השלישי. הפולנים לא ויתרו וגם הם העלו רמה בהגנה ושלחו את ישראל הרבה לקו. 2 דקות לסיום הם הצליחו להוריד את ההפרש ל-7, אבל לא התקרבו יותר מזה. אלמקייס חתם את תוצאת המשחק על 60:53, ישראל ממשיכה למשחק על המקום ה-5 באליפות.

קלעו לישראל: עמית ויגודה 16 (12 רב', 3 אס', 5 חט'), עידו שקורי 14 (3 אס', 6 חט'), ראדי דגמין 10 (6 רב', 3 אס'), אבישי אלמקייס (5 רב') ונדב מנחם (2 חס') 8 כ"א, אברהים בהו 4. כן שותפו יהושוע אליזרוב, ארתור חסון (6 רב', 2 אס'), מקס פקרמן.