פראלימפי: הנבחרת סיימה שישית

למרות פתיחה טובה, הנבחרת הצעירה לא הצליחה לעצור את הצרפתים בהגנה וסיימה את האליפות עם הפסד 70:44. עידו שקורי הוביל את קלעי הנבחרת עם 14, 12 לעמית וידוה ו-8 למקס פקרמן. הנבחרת מסיימת במקום ה-6 עם מאזן של שני ניצחונות ו-3 הפסדים. (צילום: FIPIC)


| לילך וייס

 

סיקור המשחק

פתיחה מצויינת של הנבחרת כשעידו שקורי נהנה מאסיסטים יפים של חבריו וחילק גם אחד לעמית ויגודה שהעלה את ישראל ליתרון 0:6 תוך 3 דקות. הצרפתים התעוררו והחלו לשים נקודות על הלוח ויחד עם איבודים של ישראל החזירו את המשחק לשיווין. שלשה צרפתית והתרופפות בהגנה אפשרה לצרפתים לחדור בקלות לסל ולעלות ליתרון 12:8, ששלח את ישראל לפסק זמן. שקורי קלע בצבע, אבל הצרפתים המשיכו לקלוע באחוזים טובים בדרך ל-18:10 בסוף הרבע הראשון.

הצרפתים המשיכו לשלוט במשחק גם ברבע השני וכבר עלו ליתרון 15, כשישראל מחטיאה המון ולא מסתדרת עם הנעת הכדור המהירה שלהם. ויגודה ומקס פקרמן קלעו בצבע והצליחו להוריד ל-27:16, אבל לא יותר מזה. שתי הנבחרות החליפו סלים והיתרון הדו ספרתי של הרצפתים נשאר, 39:24 בהפסקה.

הנבחרת עלתה יותר מאופסת בהגנה לרבע השלישי, הקשו על הצרפתים להגיע למצבי זריקה ושלחו אותם הרבה אל הקו. זה לא עבר לאורך זמן כי הצרפתים היו מהירים מאוד בהתקפה והציגו שליטה יפה בכיסאות, וחזרו להגדיל את הפער. 4 נקודות של אבישי אלמקייס מיזערו נזקים, 51:34 אחרי 3/4 משחק. הרבע האחרון נפתח לאט כששתי הנבחרות לא מוצאות את הטבעת. ראדי דגמין ושקורי החליפו סלים עם הנבחרת הצרפתית, אבל בדקות הסיום רק הצרפתים קלעו וגדילו עד ל-44:70 בסיום.

קלעו לישראל: עידו שקורי 14, עמית ויגודה 12 (10 רב'), מקס פקרמן 8, ראדי דגמין (4 אס') ואבישי אלמקייס (4 רב') 4 כ"א, נדב מנחם 2. כן שיחקו אברהים בהו, יהושוע אליזרוב, חכים קשוע, עילי ירחי.