צ'אלנג'ר יוון: העתודה במאזן חיובי

בתום 3 ימי המשחקים הראשונים העתודה גברים מחזיקה במאזן של שני נצחונות והפסד אחד, שהגיע הערב מול סלובניה. המשחק היה שקול ברובו, אבל בסיום ההתקפה של ישראל נתקעה וסלובניה ברחה ליתרון דו ספרתי. קודם לכן נצחה הנבחרה את בלגיה ורוסיה. (צילום: fiba.com)


| safsal

 

נבחרת העתודה גברים, הנמצאת בימים אלו בכריתים בטורניר הצ'לאנג'ר של פיב"א, סיימה את שלושת הימים הראשונים של הטורניר במאזן חיובי של 1-2. לאחר יום מנוחה שיערך מחר, הנבחרת תחזור לשני משחקים נוספים לקביעת הדירוג הסופי. למרות סגל צעיר ולא "נוצץ" במיוחד, הנבחרת שלנו נראית טוב ופתחה את האליפות עם שני נצחונות רצופים, כשהיום הגיע הפסד ראשון לנבחרת סלובניה אחרי בצורת התקפית בדקות הסיום. בהמשך השבוע העתודה תפגוש את יוון המארחת, שמחזיקה במאזן זהה לישראל, ואת אוקראינה שכרגע נועלת את הטבלה בלי נצחונות.

ביום שני פתחה הנבחרת את הטורניר עם ניצחון דרמטי על נבחרת רוסיה 72:78. המשחק היה הפכפך במיוחד כשהיתרון זז מצד לצד לאורך כל המשחק, וכש-שתי הנבחרות כבר הובילו ביתרון דו ספרתי. דקה וחצי לסיום במצב של שוויון חטיפה של שוהם גת הובילה לסל ועבירה של לוטן אמסלם, כשבהמשך חטיפה שלו הובילה ל-2/2 מהקו של עמית אהרוני שסגרה את הסיפור לטובת ישראל. קלעו לישראל: עמית אהרוני 15 (6 אס', 4 חט'), יהל מלמד 14 (6/6 ל-2, 7 רב', 6 חט'), יהונתן אטיאס 10, רועי פריצקי 9, יהונתן לוי 7, דורי סהר, שוהם גת (5 אס') ולוטן אמסלם 6 כ"א, גור לביא 3, גלעד לוי 2.

אתמול פגשה העתודה את נבחרת בלגיה, למשחק שהלך לה הרבה יותר קל. ברבע הראשון הבלגים עוד הצליחו לשמור על פיגור קל, אבל מהרבע השני הנבחרת פתחה מבערים ומהר מאוד ברחה ליתרון דו ספרתי שרק הלך וגדל עד ל-49:75 בסיום. קלעו לישראל: ישראל: יהל מלמד וגור לביא 10 כ"א, יהונתן לוי, רועי פריצקי (5 אס') ויובל שניידרמן (4 אס') 9 כ"א, גלעד לוי ויהונתן אטיאס 8 כ"א, דורי סהר 6 (6 רב'), נמרוד רינסקי, עמית אהרוני ושוהם גת 2 כ"א.

היום כאמור נעצרה הנבחרת מול סלובניה, ורשמה הפסד ראשון - 69:59. העתודה הצליחה להתאושש מרבע ראשון לא טוב בו מצאה את עצמה בפיגור 13, והמשך המשחק היה שקול כשאף נבחרת לא הצליחה לברוח ליתרון משמעותי. אבל לקראת הסיום הנבחרת שוב נתקעה בהתקפה, קלעה רק 6 נקודות בכמעט 5 הדקות האחרונות של המשחק, והסלובנים הצליחו לברוח לניצחון. קלעו לישראל: דורי סהר 17, גלעד לוי 9 (6 רב'), רועי פריצקי 8, יהל מלמד, עמית אהרוני (6 אס') וגור לביא (7 רב') 7 כ"א, לוטן אמסלם ויונתן אטיאס 2 כ"א.