צריכה זמן - רמלה הפסידה ביורוקאפ

אמש אירחה אליצור רמלה את נסיבה איידין התורכית במסגרת המחזור השני של שלב הבתים של היורוקאפ - והפסידה 79:64 אחרי שהייתה בפיגור כמעט כל המשחק. האורחות הובילו לפרקים ביתרון דו ספרתי, כשרמלה מדי פעם מצליחה לצמצם אבל לא מספיק כדי להשלים את הקאמבק. (צילום: fiba europe)


| safsal

 

אליצור רמלה הפסידה בפעם השניה באירופה. הפעם 79:64 לנסיבה איידין התורכית שהגיעה ללא מאמן (וללא עוזר מאמן). "אני צריכה זמן", ביקשה מאמנת הקבוצה שירה העליון בסיום המשחק. "הקבוצה לא בכושר, התחלנו את האימונים מאד מאוחר...בכדורסל אין ניסים, שיטה לוקחת זמן, הרגלים לוקחים זמן", כך סיכמה את המשחק.

נספר עוד שאיידין התורכית מופיעה השנה לראשונה בתולדותיה במפעלים האירופיים. היא פתחה את העונה בליגה התורכית בשבוע שעבר ולפני כן שיחקה ביורוקאפ. כלומר כמות זהה למשחקים של רמלה. עוד נספר שהקבוצה התורכית הגיעה למשחק ללא המאמן הראשי וללא עוזר המאמן (חיוביים לקורונה) ונראתה הרבה יותר מאומנת, שיחקה יחד והפגינה כדורסל יפה לעין כשעלתה ליתרון דו ספרתי כבר ברבע הראשון. אחרי שוויון 13, רצו האורחות 11-0 בדרך ליתרון 24:13. משם לא איבדו את היתרון. לפרקים ההפרש ירד ל-4-5 הפרש אך לא יותר מכך.

נמשיך לספר שגם השחקנית המובילה של התורכיות (עם המדד הגבוה ביותר) חסרה ניסיון ברמות האלה. אליאנה קואוטס שיחקה שנה שעברה בפלייאוף התחתון במדי רמה"ש. כמו צ'לסי נלסון שבוע שעבר, גם היא היתה גדולה על רמלה וכוכבות העל שלה. רמלה נשארה צמודה בזכות יכולת אישית גבוהה של שתי שחקניות - קלסי מיטשל (29 נקודות) ואמה קנון (25 נק') שקלעו 54 מ-64 הנקודות של הקבוצה. הרוב ביכולת אישית ובלי קשר לשיטת משחק או למשחק קבוצתי.

אבל התורכיות חיו עם זה בשלום. לא התרגשו שרק שתי שחקניות באו לשחק. שמרו על היתרון וניצחו בקלות בסיום. למעשה, גם בהיעדר מאמן על הקווים, הקבוצה התורכית החדשה, המשיכה בשיטת המשחק שלה כל הערב. לא נאלצה להתמודד עם קשיים מיוחדים שהיריבה העמידה לה. ובסיום אחרי שההפרש היה לרגע 5 נקודות (61:56), בחמש הדקות האחרונות רצו התורכיות 18-8 וקבעו את תוצאת המשחק.

קלעו לרמלה: קלסי מיצ'ל 29, אמה קנון 25, נופר שלום וגילי אייזנר 3 כ"א, אליסה בארון וגלורי ג'ונסון 2 כ"א.