"צריכים להגיע למשחקים בגישה אחרת"

במכבי תל אביב מיואשים לאחר הפסד נוסף, 92:78 לאנאדולו, ומתחילים לחשוב על שינוי בסגל. גם מעמדו של ספרופולוס מתחיל להתדרדר. זיזיץ': "אנחנו נלחמים אבל זה לא מספיק" (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

אכזבה גדולה במכבי תל אביב לאחר ההפסד 92:78 לאנאדולו, שהשווה שיא מועדון שלילי עם 6 הפסדים רצופים ביורוליג. למרות היכולת הרעה בבתקופה האחרונה, בקבוצה קיוו שיצליחו לחלץ ניצחון חשוב, אך נכנעו לתצוגה התקפית גדולה של אלופת אירופה. דווקא הפתיחה היתה צהובה, אך ככל שחלפו הדקות מאזני הכוחות האמיתיים התגלו, עד לקריסה של המארחים בדקות הסיום שהובילה להפסד כואב בהפרש דו ספרתי.

לאחר ההפסד, במכבי מתחילים לדבר על שינויים בקבוצה. מעמדו של יאניס ספרופולוס אמנם מתחיל להתערער אבל בינתיים הוא צפוי לזכות בעוד ימי חסד בתקווה שיצליח לצלוח את המשבר. מנגד, שינוי בסגל השחקנים נעשה אפשרי יותר ויותר, כשבמועדון מבינים שהם חייבים להתחזק כדי להשאיר את חלום ההעפלה לפלייאוף בחיים. ספרופולוס, שאמר רק בשבוע שעבר כי הוא מאמין בסגל ולא מעוניין בשינויים, נשמע הפעם אחרת לגמרי כשאמר שעליו לדבר עם ההנהלה לגבי חיזוק לקבוצה.

התחושות קשות גם בקרב השחקנים עצמם כמובן. אנטה זיזיץ', שהיה מנקודות האור הבודדות של הצהובים עם 23 נקודות, לא הצליח להסתיר את אכזבתו: "זה הכדורסל. במשחקים האחרונים נלחמנו וניסינו, אבל זה לא הספיק. הם מצאו שחקנים פנויים וקלעו באחוזים גבוהים. הם קלעו 92 נקודות, זה הרבה יותר מדי. רצינו להחזיק אותם על פחות מ-75 נקודות. לפעמים זריקות לא נכנסות. כשאתה ברצף הפסדים, קשה לצאת ממנו. אנחנו צריכים להופיע בכל פעם ולתת תפוקה. אני מנסה לעשות את המיטב ממה שהקבוצה רוצה ממני".

קמרון טיילור סיכם: "הדבר הכי גרוע שאנחנו יכולים לעשות זה לרדת על עצמנו. אנחנו צריכים להגיע לאימון, לעבוד קשה ולהיות מוכנים למשחק הבא. אנחנו פשוט צריכים 'ניצוץ' כדי לחזור לעצמנו ולצאת מהמשבר. אנחנו צריכים להגיע למשחקים בגישה אחרת. היו לנו כמה נפילות מנטליות, איבדנו כמה כדורים וספגנו סלים קלים. אנחנו צריכים להפחית בכמות הטעויות האלה".