קבוצה ביום: הפועל ר"ג / גבעתיים - מתחילים לחלום ספסל ,09/10/2017

עם סגל נהדר שמשלב שחקנים ותיקים ומנוסים לצד צעירים רעבים, עם שני זרים שצפויים להיות בטופ של הליגה, עם מאמן שיודע היטב את העבודה ועם קהל ששווה לבוא למשחקים רק כדי לראות אותו - הפועל ר"ג / גבעתיים יכולה להתחיל לחשוב על הליגה של הגדולים.


| miriam
עם סגל נהדר שמשלב שחקנים ותיקים ומנוסים לצד צעירים רעבים, עם שני זרים שצפויים להיות בטופ של הליגה, עם מאמן שיודע היטב את העבודה ועם קהל ששווה לבוא למשחקים רק כדי לראות אותו - הפועל ר"ג / גבעתיים יכולה להתחיל לחשוב על הליגה של הגדולים. ---אסף ברגר---

בעונה שעברה

קבוצת האוהדים של רמת גן/גבעתיים תקעה יתד בלאומית וסיימה עונה שנייה מצוינת בלאומית עם מקום החמישי בעונה הסדירה כשהחמיצה יתרון ביתיות בפלייאוף ממש במחזור האחרון. שחקניו של מתן חרוש הוכיחו שהם יכולים לנצח כל קבוצה בלאומית והשיגו נצחונות חוץ מרשימים בנס ציונה ובבאר שבע. בפלייאוף איתירע מזלם של האורדונים לקבל דווקא את נס-ציונה שהתקשתה בעונה הסדירה וסיימה רק במקום הרביעי. למרות הפערים הבולטים בין הקבוצות רמת גן/גבעתיים נלחמה אך הפסידה את הסדרה 2-0.

בקיץ האחרון

יניב סולומון, שהוביל את הקבוצה לאורך העונה אמנם עזב לליגת העל, אבל רמת גן/גבעתיים שמרה על חלק גדול מהסגל שלה מהעונה שעברה: ליאור ליפשיץ, יוני ניר, רשאד מאדן ואורי קוקיה, כולם אמנם גדלו בשנה, אבל נשארו לעונה נוספת, המשכיות לא ברורה מאליה של כל כך הרבה שחקני מפתח, ובפרט - של זר כל כך דומיננטי. הקבוצה חיזקה משמעותית את יכולת הקליעה שלה משלוש שהייתה חסרה בעונה שעברה ולשם כך הגיעו מספר קלעים ישראלים מבטיחים - נועם לייש שחוזר לליגה הלאומית לאחר עונות בליגת המכללות ובליגת העל, עומר טלשנתן עונה מצוינת בעפולה בעונה שעברה ואליה אלייב, פוורורד שעשה עליה והצטיין בעברו בליגת המכללות (מכללת סט.פרנסיס מדיווז'ן 2). מלבד רשאד מאדן שממשיך מהעונה שעברה, הזר השני של רמת גן/גבעתיים הוא רוברט גלן (2.01, 29) ששיחק בשנים האחרונות ברפובליקה הדומינקינית ובונצואלה וזכה במספר אליפויות וגמרים. בעונתו האחרונה העמיד ממוצעים של 18 נק' ו-7 ריב'.

שימו עין: איליה אלייאב

עוד לא ברור אם הפועל ר"ג / גבעתיים מצאה (או אם בכלל חיפשה) את המחליף ליניב סולומון, אבל לפחות על פי משחקי האימון איליה אלאייב נראה כאחת המניות הבטוחות בסגל של האורדונים. העונה הקרובה תהיה הראשונה שלו בכדורסל המקצועני מחוץ לגבולות ארה"ב, שזה מבחן בפני עצמו, אבל הקליעה החלקה והיכולות האישיות הנהדרות שלו הם משהו שהוא כבר לא צריך להוכיח לאף אחד. שווה לעקוב.

טריוויה

לא עוזבים את העיר - זה לא סוד ששחקנים אוהבים לשחק בר"ג / גבעתיים. כמה אוהבים? ראשית, הקבוצה הצליחה לשמור על אחוז מאוד משמעותי משחקניה בעונה שעברה. שנית, מהשחקנים שעזבו - חלקם עברו לליגת העל ואחרים ירדו לארצית, אבל אף שחקן לא עבר לשחק בקבוצה אחרת בלאומית. - האח של יניב סולומון כיכב ברשימת המצטיינים בעונה שעברה והרוויח בצדק חוזה בליגת העל, אחיו אור עשה את הדרך ההפוכה וחתם בהפועל באר שבע שתפגוש את רמת גן/גבעתיים במחזור הפתיחה של הליגה הלאומית לעונת 2017-18. איך יקבלו אותו בזיסמן? - תמיד ביחד - ליאור ליפשיץ ויוני ניר יפתחו את העונה המשותפת השישית שלהם בקריירה. השניים, חברים טובים גם מחוץ לפרקט סך הכל, שיחקו יחד בחולון, באשקלון, באשדוד, בקריית גת, ובשנה שעברה- חזרו לשחק יחד שוב, במדי הפועל ר"ג / גבעתיים.

סגל הקבוצה

אולם

אולם "זיסמן", דרך הטייסים 85, רמת גן.

תחזית וציפיות

בראש ובראשונה רוצים ברמת גן/גבעתיים לשחזר את ההישג מעונה שעברה ולהגיע לפלייאוף. הישג טוב יהיה לסיים 1-4 ולקבל ביתיות בפלייאוף ולנסות להגיע לחצי הגמר ואף מעבר. רשאד מאדן המצויין ממשיך לעונה נוספת והזר רוברט גלן מגיע עם קבלות מליגה כמו ונצואלה שנחשבת לחזקה (בעונה הקודמת שיחקו בה דונטה סמית, גרגורי ורגאס ונייט רובינסון). הסגל של ר"ג מורכב מהרמוניה נהדרת בין שחקנים ותיקים ומנוסים לצד שחקנים צעירים ורעבים, מתכון שיכול להוביל את הקבוצה של מתן חרוש רחוק מאוד העונה, כשכמובן - גם הקהל החם של הקבוצה שווה מבחינתה עוד כמה נקודות בכל משחק.