קדטים פתחו עם ניצחון

פתיחה טובה לאליפות אירופה של נבחרת הקדטים, שניצחה 76:56 את נבחרת לטביה. הנבחרת הציגה הגנה טובה והובילה ביתרון דו ספרתי כמעט כל המשחק. עמנואל שארפ הוביל את קלעי הנבחרת עם 19 נקודות, 18 לבן ממן. מחר - מקדוניה הצפונית. (צילום: fiba europe)


| לילך וייס

 

נבחרת הקדטים פתחה היום את אליפות אירופה עם ניצחון על לטביה. הנבחרת הציגה הגנה טובה וקשוחה מאוד לאורך רוב שלבי המשחק, וגרמו ללטבים לאבד 23 כדורים. בצד ההתקפי הנבחרת הציגה הנעת כדור יפה אבל קלעה באחוזים בינוניים (פחות מ-20% ל-3) והשאירה 8 נקודות על הקו.

 

סיקור המשחק

ישראל פתחה עם לחץ חזק מאוד בהגנה שהקשה על לטביה להגיע למצבי זריקה והביא אותם לאבד 4 כדורים תוך 5 דקות. בצד ההתקפי אופק גול נתן מסירה טובה לשלשה של עמנואל שארפ ולאחר מכן הוסיף מהלך יפה של חדירה בדרך ליתרון 5:0 לדקטים. הנבחרת המשיכה במומנטום ההגנתי אבל נתקעה בהתקפה כמה דקות כשהיא מנסה הרבה זריקות מבחוץ ולא פוגעת. בן ממן נהנה מאסיסט חכם של ניר טאור וקטע את הבצורת הישראלית, האחרון הוסיף עוד אסיסט לשלשה של אדם ישראלסתם שהקפיצה את הנבחרת ליתרון 11:1. הנבחרת המשיכה לשלוט בקצב וכבר עלתה ליתרון 18:5 אחרי שלשה של אייזיק ועוד נקודות של שארפ, אבל כאן נתקעה. לטביה התחילה להעיף שלשות ולקלוע באחוזים טובים מחצי מרחק ותוך דקה רצה 2-10 כדי לסגור את הרבע הראשון על 20:15 בלבד לישראל.

הנבחרת פתחה לא טוב את הרבע השני עם הרבה החטאות מהשדה וכמה איבודים, אבל לפחות הצליחה לייצר נקודות מהקו שהחזירו אותה ליתרון דו ספרתי - 28:17, כשגם הלטבים לא פוגעים בכלום. שלשה של שארפ 5 דקות בתוך הרבע הייתה סל השדה הראשון של הקדטים, ואחרי הגיעו עוד שני סלים מהירים בצבע של שארפ וממן שהגדילו את הפער ל-35:19. אסיסט ענק של נבו זומרפלד לישראלסתם קירב נתן לישראל יתרון שיא של 18 נקודות, ובהפסקה 41:25 ישראל.

הנבחרת שוב התקשתה לייצר נקודות שלא מהקו בפתיחת הרבע השלישי, ולקח לה שתי דקות להניע. שאלה של שארפ ונקודות של זומרפלד  העלו ל-48:30, אבל כאן הנבחרת שלנו נתקעה. הכדורים סירבו להיכנס והלטבים בלי ששמנו לב רצו 11-0 והורידו את ההפרש חזרה לחד ספרתי. שלשה של טאוב קטעה בצורת של כמעט 3 וחצי דקות ללא סל שדה לנבחרת, אבל גם המשך הרבע לא היה מזהיר. לפחות לטביה חזרה לאחוזים הרגילים שלה וישראל הצליחה לשמור על דו ספרתי בסוף הרבע השלישי, 56:43.

המגמה נמשכה גם ברבע האחרון כשישראל ממשיכה לשלוט במשחק ושומרת על פער דו ספרתי. ברק דמציאן המאמן חילק דקות לכל שחקני הספסל, וממן עם עוד סל בצבע הגדיל את הפער ל-20. לטביה הצליחה להוריד למינוס 16, אבל זה הכי קרוב שהיא הגיעה. ישראל מסיימת את המשחק עם ניצחון קל 76:56 ופותחת ברגל ימין את האליפות.

קלעו לישראל: עמנואל שארפ 19, בן ממן 18 (6 רב', 3 חט'), אדם ישראלסתם 7, ניר שפר, אופק גול (7 רב', 4 אס', 3 ח'), עידו מנצ'ל ונבו זומרפלד (4 אס') 6 כ"א, אריאל אייזיק וניר טאוב (9 אס') 3 כ"א, אילי עזרן 2.