קט-סל ב': הדרבי הגדול

הדרבי הגדול של קטסל ב' מחוז רעננה ב' הגיע ואתר ספסל דאג להיות שם ולשלוח סיקור לפני כולם באיחור אופנתי של חודש. והפעם במדור: הפולני שמוביל את המזרחיים, הזקנים מהחבובות שהשתלטו על היציע המזרחי, ביל ליימביר והסטארט אפ הגאוני של כתבנו כשמכבי עולה לפיינל פור.


| safsal

--- בועז נוריאלי ---

אז אחרי שצלחנו את המוקש הרענני עם 4 קילו דגיגונים וליטר וחצי פאנטה קינלי התפננו לדבר האמיתי. משחק העונה. אם כל הדרבים. ילדי המעליות שמעבירים שעות בלעלות לקומה 13 מול אלו שלוקחים את החברים למרתף כדי לא ללכלך את הסלון. הפייבוריטית מהמערבי, זו שעדיין לא הפסידה משחק דרבי בשנתיים האחרונות עם צחי הפרזנטור הראשי אל מול הטוענת לבכורה מהמזרחי, זו שעל ברכיה נוסד הטור עם הנודניקים הקבועים ביציע שמגדירים מחדש את המושג הזקנים מהחבובות.

האולם החמים ברבין שמאחורי הקניון עם ארומה נבחר לארח את המאורע והוא אכן לבש חג עם טובי מוחות הכדורסל המקומיים שדיגמנו נוכחות ובלי משים לב נתנו גם זריקת מרץ לדור העתיד שעל האש.

ליגת קטסל ב' מחוז רעננה ב' בטווח בין קלאנסווה ודיר בלוט ממשיכה והמתח בשיאו. אחרי שבסיבוב הראשון פירקו המערביים ללא רחם את החבר'ה המזרחיים (אם זה עשר תעשו את זה 20 ואם זה עשרים תעשו את זה שלושים) מסתיים הסיבוב הראשון כששתי הקבוצות עם אותו מספר נקודות וצמודות בטבלה מיד אחרי הרמת שרוניות. החבר'ה מהמזרחי עם אותו פרצוף אך אחרי מתיחת פנים. ההבדל העיקרי מהסיבוב הראשון הוא שבמזרחי למדו לעשות הגנה, מהסוג שאם אני אכתוב עליה פה יהיה לי עסק עם המאמן המזרחי בעל האזרחות הפולנית שרשום על הפטנט.

מתחילים. חמישית ראשונה נפתחת בסערה כשהמזרחי בטרוף והמערבי חסר אונים. נראה שהילדים שלנו שינו גישה. לצפות שהחיים יתייחסו אליך יפה רק משום שאתה איש טוב זה כמו לצפות משור לא לתקוף אותך כי אתה צמחוני. ההורים שלנו משפשפים עיניים ורק אותי משום מה מלחיצה הסיטואציה. כנראה זיכרונות עבר שכוללים את יד אליהו, שכיבות שמיכה בטיים אאוט והווינר הקבוע שאני שם על מכבי כשהיא מגיעה לפיינל פור. לפחות לקבל על זה כסף.

לקראת סוף הראשונה מצליח קצת להירגע אחרי שהמערביים מצמצמים נזקים מהעונשין ומסיימים בפיגור מינימלי 9:7 לנו.

חמישית שניה העתק של הראשונה והמזרחי בשליטה מלאה. מסתבר שגישה היא דבר קטן שעושה הבדל גדול. אם אחוזי העונשין שלנו היו מדגדגים את מספר טעויות השיפוט המשחק כבר היה גמור. במקום זה מסיימים ב 7+ ולובשים את שכפצי כוננות הספיגה לקראת השלישית. חמישית שלישית עם רפיון בצד המזרחי וההפרש יורד ל 4, מפלס הלחץ עולה ושתי הקבוצות לוקחות את הזמן לפני החמישית הרביעית. מניסיון עבר בליגה הזאת הקבוצה שמובילה בסיום הרביעי היא זו שגם לוקחת את המשחק. המערבי כנראה מכירים את העובדה הזו, עולים עם התותחים הכבדים והולכים על כל הקופה. אצלנו הפולני של המזרחי לא מתרגש, הולך עם אלו שהביאו אותו עד הלום והוא כנראה יודע למה. חמישית שוטפת עם קו הגנה שנלקח מספרי ההיסטוריה של דטרויט פיסטונס בעונת 88/9 עם רודמן, ליימביר וויני "המיקרוגל" ג'ונסון כשבסיומה 11+ ואבא של בן טוב מעדכן אותי שהמשחק גמור וחבל על החשמל של החמישית האחרונה. חמישית אחרונה בכל זאת מתקיימת למרות המלצת הרופא וכצפוי לפרוטוקול בלבד.

רק אני בשתי דקות לסיום עם 10 לנו מהסה את ההורים שכלום עדיין לא גמור ושיעצרו את החגיגות. כל מה שעולה לי ברגעים כאלו בראש זה דרק שארפ עם שלשה ופאול שלא היה ועומר אסתרון קופץ מהיציע, מרחיק לנו שני שחקנים וטכני למאמן. לא קרה. מעבירים בקלאסה את ההתקפה האחרונה עם פסים לרוחב ולחיצות ידיים. 41:49 מזרח. כנראה שנתיים של בעיטות בתחת מהמערבי עשו את שלהם וזרקו את הילדים שלנו כמה צעדים קדימה. The city is ours for a while.