קרית מוצקין ניצחה בחיפה

קרב ישיר בצמרת נעל לנו את המחזור ה-22 בלאומית, ואחרי 40 דקות של מהפכים קיבלנו ניצחון 72:66 של קרית מוצקין שתופסת חזק את המקום השני בטבלה אחרי ניצחון שני העונה על הירוקים. חביאר קרטר היה בלתי ניתן לעצירה עם 25 נקודות במוצקין, ווילי וורקמן קלע 14 לחיפה.


| אדי מינץ

 

יופי של משחק בצהרי שישי ברוממה בין השניה ממוצקין לשלישית מחיפה (מהצד הירוק). מהפכים, ריצות, אחוזים מזעזעים מהשדה (36%-37% לשתי הקבוצות) ומהקו (55% משותף), אבל מותח וקשוח. כמות יפה של קהל הגיעה לרוממה, פרחים חולקו לכל הנשים (והגיעו הרבה) ועל הפרקט ראינו סוללת זרים ומתאזרחים מהצד המארח מול קרטר אחד (25 נקודות, 14 כ״ח ומדד 30) שיכל לכולם.

קבלת הפנים למוצקין הייתה, איך לומר, לא הכי ריחנית והם נאלצו להחליף חדר הלבשה עקב הצפת ביוב. הצגת השחקנים הייתה נהדרת עם ברכות מצולמות של הנשים והילדות של השחקנים המארחים ועל הפרקט מוצקין פתחה היטב כשקרטר וקורנליוס (3/3 לשלוש) צולפים מכל בלטה, והאורחים מלהטטים עם חמישיה ישראלית שפותחת פער מוקדם.

פישר והאוזמן בירוק נשלפים ממעמקי הספסל ומטווח השלשות שלהם הריץ 0-15 מקומי ומהפך. פתאום כל השלשות האורחות קצרות והמזל הולך עם הקלעים בירוק. הרבע השלישי היה הגנתי להחריד אבל הפער הדו ספרתי המקומי נשמר עד שהגיע מטלון ופתאום זה שוב צמוד. הרביעי נפתח (שוב) ב-3/3 לשלוש אורח ופתאום שוב מהפך ופסק זמן של פלג. האורחת נועלת את ההגנה, מתאבדת על הריבאונד ומצליחה לשמור על היתרון עד הסיום.

הקומץ שחצה את המפרץ (טוב, לא בשחיה, בטח באיזו הסעה) לא יודע את נפשו. חיפה, ולא בפעם הראשונה, נתקעת במחצית השניה (22 נק ו 5 אס׳ בלבד). מוצקין לעומתה חטפה לא פחות מ-11 כדורים ואפילו הוויזה של סמואלס לא מונעת ממנו לשמוח כרגע אי שם בארה״ב. תום מעיין במשחק הבכורה שלו קיבל 21 דקות אבל לא בא לידי ביטוי מבחינה התקפית.

קלעים

לחיפה: ווילי וורקמן 14 (13 רב'), לוקס האוסמן 13, אנטוני פישר 11, דניאל קופרברג 9, סמואל גיבנס 8 (9 רב'), קרון דשילדס 7 (6 רב'), רומן סורקין 4. כן שיחקו: גל זבק, תום מעין.

למוצקין: חביאר קרטר 25 (14 רב'), נועם מטלון 13, עומר טל 13, אור קורנליוס 11, זיו בן צבי 5 (6 אס', 7 חט'), אופק בן יעקב 3 (9 רב'), דור גולדנברג 2. כן שיחק: גל טסלר.