ראשל"צ ורעננה עם זרות חדשות

הפועל ראשל"צ שגם השנה תמשיך להסתמך על בוגרות מחלקת הנערות השלימה את מכסת הזרות כשהחתימה את סקויה הולמס (ששיחקה בארץ בבני יהודה), סידני קוק שמגיעה מפינלנד וצ'לסי נלסון ששיחקה העונה בספרד. רעננה עם החתמה ראשונה הקיץ - מייגן סימונס, שגם היא מגיעה מספרד.


| לילך וייס

 

אחרי שהשאירו 3 שחקניות מהעונה שעבר ואת המאמן עדני דגן, מכבי רעננה רשמה החתמה ראשונה בדמות הגארדית מייגן סימונס. סימונס (27, 1.75) נבחרה בדראפט של 2014 על ידי ניו יורק ליברטי, אבל לא זכתה לחוזה בקבוצה ועברה לשחק באירופה. אחרי שעברה באיטליה, פולין ורוסיה, בעונה שעברה שיחקה בסנט אדריה הספרדית. סימונס סיימה את העונה עם 14.2 נקודות למשחק כשהיא מציגה אחוזים לא רעים מה-3 (35%).

הפועל ראשל"צ כאמור תמשיך להתבסס על בוגרות מחלקת הנערות. אל הצעירות המקומיות שימשיכו מהשנה שעברה צפויה להצטרף עדן ציפל בת ה-16 (שנמצאת כרגע עם נבחרת הנערות באליפות אירופה), והיא כנראה לא האחרונה ברשימה. ועכשיו לזרות. ראשל"צ החזירה לארץ את סקויה הולמס, ששיחקה לפני שנתיים בבני יהודה והייתה הקלעית המובילה של הקבוצה, ועברה בארץ גם ברמת חן וחולון. הולמס (33, 1.85) הייתה קרובה לממוצעים של דאבל דאבל עם 16.2 נק' ו-9 רב' למשחק, בתוספת של מעל 2 חטיפות. בעונה שעברה שיחקה בטורקיה בקבוצת סאמסון, שם קלע 15.1 נקודות למשחק ולקחה 8.6 כדורים חוזרים.

הזרה השניה של ראשל"צ סידני קוק מגיעה אלינו מפינלנד. קוק (24, 1.88) שיחקה בעונה שעברה בקבוצת הונקה, וסיימה עם ממוצעים של 21.5 נקודות (5 בליגה הפינית), 11.5 ריבאונדים (7 בליגה הפינית). ואחרונה חביבה היא צ'לסי נלסון, שכמו סימונס מגיעה אלינו מהליגה הספרדית שם הייתה חלק מהחמישיה של DC זאמארט. נלסון (23, 1.88) בוגרת אוניברסיטת צפון קרוליינה, ולפני שנתיים הובילה את קבוצתה לשמינית הגמר ב-NCAA (ראשונה בנקודות ובריבאונדים בקבוצה) ועל הדרך נבחרה למצטיינות העונה בקונפרס. בעונה האחרונה בספרד נלסון קלעה 10 נקודות בממוצע למשחק, ולקחה 6 ריבאונדים.