רמלה חוזרת לאירופה

אחרי שנתיים ללא נציגות ישראליות במפעלי אירופה לנשים - אליצור רמלה תיקח השנה חלק במפעל היורוקאפ. האלופה ומחזיקת הגביע, שזכתה במפעל ב-11/12 תפתח ביום חמישי הקרוב את שלב הבתים במשחק חוץ בטורקיה. רמלה צריכה לסיים את הבית באחד משני המקומות הראשונים כדי להעפיל לשלב הבא. (צילום: דביר לוי)


| שי ברק

 

אליצור רמלה תפתח בחמישי (19:00) את שלב הבתים ביורוקאפ. רמלה שזכתה באליפות המפעל בעונת 11/12 נעדרה מאירופה ב-7 השנים האחרונות וכעת חוזרת לנסות ולזכות בתואר בפעם השניה בתולדותיה. את מקומן של שי דורון, אורנית שוורץ, ריבי גרינבוים ושירן צעירי יתפסו הפעם עדן רוטברג, ירדן דנן, ליאור גרזון, שירה בן דוד, אלכס גיטצנקו ולימור פלג. טיפני מיטשל תספק את הניסיון האירופאי לצד טיאנה קריבצ'ביץ' ובריטני בויד שיחנכו את הישראליות הצעירות בצעדיהן הראשונים במפעל. 

רמלה תפתח את הטורניר במשחק חוץ נגד בוטאש התורכית ולאחר מכן תחזור הביתה ותארח את 3 היריבות לבית א', בזו אחר זו. בוטאש מהעיר אדנה מסומנת כמסוכנת ביותר בבית (סיימה רביעית בליגה הטורקית בשנתיים האחרונות), אך נמצאת בתקופה רעה כשנראה שסגל השחקניות טרם התחבר. הקבוצה מגיעה במשבר אחרי 3 הפסדים רצופים. בוטאש שנאבקה בהצלבה על העפלה ליורוליג הפסידה פעמיים לגדיניה הפלונית והצטרפה ליורוקאפ. גם בליגה לא נחלה הצלחה גדולה כשנכנעה במחזור הפתיחה ליריבה בינונית.

הכוכבת המובילה של הקבוצה היא קלסי מיצ'ל שחקנית אינדיאנה בקיץ האחרון ובשיקטאש בעונה שעברה (שניה בממוצע נקודות למשחק ביורוקאפ אשתקד), ואיתה שיי פדי (הזכורה מימיה בראשל"צ) ותמי פגבנל (הזכורה מטורניר המוקדמות של הנבחרת נגד בריטניה). 

 

40 קבוצות יקחו חלק העונה במפעל היורוקאפ, מחולקות ל-10 בתים של 4 נבחרות כ"א. הראשונה מכל בית תעפיל ישר לשלב 1/16, השניה בכל בית יחד עם 2 קבוצות שיסיימו במקום השלישי עם המאזן הכי טוב יעברו לשלב הפלייאוף הראשון. רמלה הוגרלה לבית א' יחד עם בוטאש הטורקית אותה כאמור תפגוש השבוע, גורוזוב הפולנית וברנו הצ'כית.

 

לוח המשחקים:

17.10 - בוטאש (חוץ)
24.10 - גורזוב (בית)
31.10 - ברנו (בית)
7.11 - בוטאש (בית)
28.11 - גורזוב (חוץ)
4.12 - ברנו (חוץ)