רמלה חוזרת לגמר הגביע

מוליכת הליגה ניצחה 53:64 את הפועל ראשל"צ בדרך לגמר מול מכבי רמת חן שניצחה מוקדם יותר את בנות הרצליה. אחרי מחצית ראשונה צמודה, טיפאני מיטצ'ל (17 נקודות) וג'יימי נארד (21 נקודות) הובילו את רמלה עם זריקות מבחוץ עד לניצחון. ג'יליאן אלין קלעה 17 לראשל"צ. (צילום: איגוד הכדורסל בישראל)


| לילך וייס

 

לראשונה מאז 2011, מכבי רמת חן ואליצור רמלה יפגשו בגמר גביע המדינה לנשים. זה יקרה ביום חמישי הקרוב ב-19:00 בית מכבי בראשל"צ. רמלה שמוליכה את הליגה חוזרת לגמר לראשונה מאז זכתה בגביע ב-2014, אחרי שניצחה את השכנה מראשל"צ 53:64. בדומה למפגש בין השתיים במחזור האחרון של הליגה, גם הפעם המחצית הראשונה הייתה יחסית שקולה. הבדלי הרמות לא ממש הורגשו בין הקבוצות כשראשל"צ לא נתנה לרמלה לברוח, אבל כן הורגשו פערי הניסיון במעמד. שחקניות ראשל"צ רשמו לא מעט איבודים (5 ברבע הראשון, 4 בשני), אבל למזלן רמלה לא ממש הענישה.

המחצית השניה כבר הייתה בשליטה כמעט מוחלטת של רמלה. צמד הזרות ג'יימי נארד וטיפאני מיטצ'ל התחילו לקלוע מבחוץ ומהר מאוד העלו את היתרון לדו ספרתי. ההתקפה של ראשל"צ נראתה תקועה, המסירות הלכו לשום מקום, ומרבית הנקודות הגיעו מהעונשין (לצד 15 נקודות שנשארו בחוץ). למרות שמדי פעם ראשל"צ הצליחה לצמצם את ההפרש, על המשחק הזה היה רשום רמלה וככה הוא גם נגמר.

המספר הנוסף: 23 דקות עברו עד שרמלה הגיעה לזריקה ראשונה מקו העונשין. ראשל"צ עשתה עבירות בזמן הזה, אבל לא כאלו שעצרו את רמלה בדרך לסל.

שימו לב ל: הפועל ראשל"צ קולעת בממוצע 7.5 שלשות למשחק, שניה בנתון הזה בליגה. היא גם הקבוצה שזורקת כמעט הכי הרבה זריקות מבחוץ - מעל 24. הערב היא זרק רק 13 פעמים, ולא קלעה אפילו פעם אחת.

 

קלעיות

לרמלה: ג'יימי נארד 21 (12 רב'), טיפאני מיטצ'ל 17 (7 רב'), אליסון הייטאוור 12, דניאל דיאמנט 7, אלכסנדרה כהן 5, דניאל רבר 2. כן שיחקו: שירן צעירי, יעל גלילי.

לראשל"צ: ג'יליאן אלין 17 (20 רב'), בריאנה ריצ'ארדסון 14 (10 רב'), אשלי פונטנט 12 (7 רב'), עדי לוקס 4, דניאל קארש 3, גאיה סלס 3. כן שיחקו: גילי אייזנר, ניקול מיכאילץ.