רמת חן בגמר הנשים

מכבי רמת חן גברה 62:53 על בנות הרצליה במשחק שפתח את ערב חצאי הגמר. אחרי 3 רבעים צמודים, רמת חן פתחה מבערים ועם משחק טוב של טל לב ואופיר לביא ברחה ליתרון דו ספרתי שנשאר עד הסיום. טיירה רופין פראט הוביל את רמת חן עם 13 נקודות, 12 לאלכס הארדן. בהרצליה 26 לקריסטל ברדפורד.


| לילך וייס

 

באווירה מנומנמת משהו (כ-400) צופים יצא לדרך חצי גמר גביע המדינה לנשים. רבע אחרון חזק של רמת חן הספיק לה כדי לרשום ניצחון 62:53 בחצי הגמר הראשון, ולחזור לגמר אחרי היעדרות של שנה. אחרי שכבר הדיחה בשלבים הקודמים של המפעל שתיים מהקבצות החזקות בליגה, אשדוד וחולון, נראה שהסגולות נמצאות במומנטום מצויין במפעל ללכת עד הסוף. הרצליה יכולה להרגיש סוג של פספוס, ואם רק הייתה מקבלת אחוזים טובים יותר מהחמישיה שלה, זה יכול היה להיגמר אחרת לגמרי.

במשך 3 רבעים קיבלנו משחק יחסית צמוד כשהרצליה על אף הרוטציה הקצרה שהיא סובלת ממנה בחודש האחרון הייתה בעניינים ואף הצליחה לעלות ליתרון. אבל זה בעיקר היה בגלל שרמת חן לא הציגה את המשחק האופייני שלה. מההתחלה נראה היה שרמת חן לא מצליחה לשחזר את משחק הריצה והקצב הגבוה שלה, וגם האחוזים לא היו בשיאם.

ויחד עם זאת, ידעה לעשות מה שצריך כדי לשמור על היתרון. פה שלשה, שם עצירה טובה בהגנה, תוספת התקפית מהספסל. וגם כשהרצליה רצה 0-9 בהובלת קריסטל ברדפורד בתחילת הרבע השלישי ועלתה ליתרון, היא לא נבהלה ומהר מאוד חזרה שוב ליתרון עם שלשות של טל לב. ואז הגיע הרבע האחרון, בו היא שלטה בצורה מוחלטת עם רבע טוב של אופיר לביא. לביא קיבלה הערב כמעט כפול דקות מהממוצע העונתי שלה, החזירה ביכולת טובה, ועזרה לרמת חן לברוח ליתרון דו ספרתי שסגר את הסיפור. 2 דקות של לחץ בסיום עזר להרצליה להוריד את ההפרש, השאלה היא איפה הלחץ הזה היה כל הרבע האחרון? 

המספר הנוסף: 4 ריבאונד התקפה בלבד לרמת חן, לעומת 14 של הרצליה. הרצליה לקחה 10 זריקות יותר מהשדה, אבל קלעה 3 פחות.

שימו לב ל: רמת חן שוב מראה שהיא יודעת להתכונן היטב לכל יריבה, ודוגמא טובה לכך היא משחק נוסף של תמרה יאנג שקלעה רק בחד ספרתי (כמו בשני המפגשים הקודמים של עם רמת חן). גם את שני המדדים הכי נמוכים שלה העונה (3 ו-4) יאנג רשמה מולה.

 

קלעיות

להרצליה: קריסטל ברדפורד 26 (19 רב'), שוונטה זאלוס 11 (6 רב'), תמרה יאנג 8 (11 רב'), מרים חנון 3, טיארה לוין 3, הדר חדד 2. כן שיחקה: עדן כהן.

לרמת חן: טיירה רופין פראט 13 (9 רב'), אלכס הארדן 12 (11 רב'), אדוט בולגאק 11 (7 רב'), טל לב 11, אופיר לביא 7, נעמה שפיר 3, רוני בן נון 3, קטיה לויצקי 2.