שוב דרמה, שוב צהוב

מכבי ת"א שרדה עוד מותחן ועם עוד ניצחון דרמטי היא חוזרת לגמר הפיינל פור שם תנסה להגן על תואר אליפות מול ראשל"צ. גלבוע כבר הצליחה לחזור מפיגור דו ספרתי, אבל נכנע בסיום לשלשת ניצחון של סקוטי ווילבקין. (צילום: הראל שורצברג)


| אדי מינץ

 

אחרי הקצב המטורף של המשחק הראשון, עם 50 נקודות במחצית ו 40 נקודות ברבע, המשחק השני בין ת״א לגלבוע משום מה היה, איך לומר בעדינות, משעמם משהו. גלבוע פתחה עם 6:0, מכבי בשלשות של וילבקין הפכה, סרור החזיר, אמצע ראשון 14:13 גלבוע. מיצ׳ל ודורסי החליפו שלשות, קאלויארו הפך, זיו הפך חזרה אבל המילה האחרונה של וילבקין שבשלשת קרש עם הבאזר מסיים רבע ראשון עם 22:24 לצהובים. בני משווה אבל מכבי מנצלת מנוחה של מיצ׳ל וזיו ובורחת ל-24:31. יאנג מסיים בצורת צפונית, אמצע רבע 28:34 צהוב. השלשות של זיו אין אנד אאוט ומכבי נשלחת לקו. יורדים למחצית עם 36:43 למכבי.

גם הרבע השלישי התנהל על מי מנוחות כשהקבוצות מתכתבות עם דו ספרתי די קבוע, אמצע שלישי 44:54, סוף שלישי 51:64 תל אביבי. גלבוע מנסה ללחוץ, סטודמאייר מטביע, אמצע רביעי 64:73 נינוח. ג׳ייק רושם ב״ס וחמישית וגלבוע מצמצמת. שלשת באזר של זיו וסל ופתאום צמוד, 74:75 לצהובים, 2 דק לסיום. דורסי משליש לאחר הנעת כדור סבלנית אבל זיו ומיצ׳ל, בהטבעה, שוויון 78:78 דקה לסיום. מכבי בהתקפה אחרונה, וילבקין גוזר את השעון ועם הבאזר של ה-24 נועץ באכזריות שלשה מנצחת ונגמר, 78:81 למכבי. עוד משחק לפנתיאון. היה כיף, כבר סופר את הדק ליום שלישי. נשתמע.