שוב מעל החוק?

הבלאגן שחוגג בעולם עם הקורונה הגיע גם לספורט הישראלי. ולפי הנחיות משרד הבריאות - גם מכבי ת"א שחזרה הממשחק יורוליג בספרד הייתה אמורה לשהות בבידוד, אבל במקום זה קיימה משחק נוסף. צוד בדיחי בטור עצבני על הקבוצה שנראה ששוב מצאה את הדרך להיות מעל החוק.


| צוד בדיחי

 

"תגיד", שואלים אותי מדי פעם, "מה יש לך נגד מכבי תל אביב?"

אני מתאפק שלא לענות בבדיחה השחוקה שהלוואי שהיה לי משהו נגדה, כי אז הייתי משתמש בו, ופשוט מסביר שהקבוצה הזו, באופן שיטתי, מחרבת ומהרסת את הענף שאני אוהב. רוצה לומר - הכדורסל הישראלי. זו גם הסיבה שאני מתעב אותם גם באירופה. בניגוד לכל קבוצה אחרת, שאני אשמח אם היא תנצח נגד קבוצות מחו''ל, אני תמיד אייחל להפסד של הצהובים, ולא משנה אם משחקים נגד קבוצה מהארץ, מאירופה או מספרד.

"אז מה, הבעיה היא שהם יותר טובים? מה זה אשמתם?"

אז לא. נהדר שהם יותר טובים. אני איש ימין ושוק חופשי. והתחרות טובה לכולם. אלא אם כן יש מישהו שמחסל את התחרות באופן נפשע ולא הגון. והנה הבעיה: אם מכבי הייתה זוכה בתשע מאות אליפויות וטריליארד גביעים שלה בצורה הוגנת וחוקית - נהדר. אבל יש חוק, ויש מכבי. אנשי מכבי לא חיים בתודעת הקבוצה של המדינה, אלא בתודעת המדינה של הקבוצה.

עכשיו תראו, אני לא מנסה לטעון שמכבי היא היחידה שמפירה את החוק, או מתנהגת בצורה מגעילה. לצערי גם קבוצות שאני אוהב יותר או פחות, מבצעות פעולות כאלה, מדרכון צ'כי ועד שירי שואה. כל התופעות האלה בזויות וצריכות להיפסק. אבל שוב, מכבי לא מפירה את החוק. היא פשוט מעליו. לכן שמעון מזרחי לא מתרגש מהבנק של מוני, או מזיכויים של רוצחים (לכאורה) בכביש. המוני העם כפופים לחוק. מי שזכה למגע הזהב של שימון - החוק כפוף אליו.

והנה הדוגמה האחרונה והמקוממת במיוחד. כל אדם שהיה ליד מישהו שעמד בתור עם בן דוד של בחורה שקנתה בפיראט האדום - נכנס לבידוד של שבועיים. פאניקה מיותרת? צעד נבון והכרחי? לא יודע. לא אני זה שצריך להחליט. אלו שהחליטו החליטו, וכל עם ישראל מציית.

למעט, כמובן, אלו שמעל החוק. הם חזרו מספרד לפני 10 ימים, כל אירופה משחקת באולמות ריקים או מבטלת משחקים - אבל אנשי מכבי חסינים. ידו של שימון מסוככת עליהם. אז הם ישחקו מול 5000 איש, ושילכו לעזאזל כל האזהרות והחוקים והמשפטים. מילא אם הנזק היה חל רק על אלו שרצו לשים נפשם בכפם כדי לזכות לראות את הוד ווילביקניותו מטביע מול אפס פילזן, סבבה. אבל הרי אם צריך לנטר עכשיו מסלול של 5000 איש שונים, זה פחות או יותר לשים את כל המדינה בבידוד.

אז נכון, כולנו נזהרים ומתבודדים ולא לוחצים ידיים. אבל לא אנשי מכבי. כי הם, עם כל הכבוד, מעל החוק. תפנימו.