שישי בלאומית: שמח בצמרת

מחזור סוף השבוע מכיל לא מעט משחקי צמרת לצד לא מעט משחקים בין קבוצות התחתית. בצמרת - הפועל ר"ג תארח את אשדוד, אתא ונתניה בקרבות מיקום, וחבלמו תצפין עד לכפר בלום לקרב צמרת לוהט. בתחתית – רמה"ש תארח את הפועל עכו ויבנה תצא למשחק חשוב בהוד השרון.


| יניב סהראי

 

הפועל ר"ג/גבעתיים – מכבי אשדוד (13:00, זיסמן, ר"ג)

אם עד לפני כמה שבועות המקום של האורדונים בפלייאוף היה נראה די בטוח, הרי ש-3 הפסדים ב-4 המשחקים האחרונים הורידו את חניכיו של מתן חרוש עד למקום ה-8 וסיבכו אותם במאבק על רבע הגמר. מי שירד בתפוקה בשני המשחקים האחרונים הוא מייק הולטון ובקבוצה ירצו לראות יכולת טובה יותר ממנו לקראת הישורת האחרונה של העונה.

מנגד 4 ניצחונות רצופים הקפיצו את מכבי אשדוד למקום ה-2 בטבלה יחד חבל מודיעין. אם 2 הניצחונות הראשונים הגיעו לאחר יכולת לא מספיק טובה (שני ניצחונות דחוקים מול קבוצות מהתחתית), אז שני הניצחונות האחרונים של הקבוצה מעיר הנמל היו מרשימים ביותר כשהקבוצה מנצחת בהפרש דו-ספרתי שתיים מהקבוצות החמות בליגה – נתניה ואתא.

 

אליצור 'איתו' אשקלון – מכבי קרית מוצקין (13:30, היכל הספורט העירוני, אשקלון)

כשהמקום הראשון די מובטח וכנראה גם יהפוך לרשמי באחד מהמחזורים הקרובים, כל מה שנותר לאשקלון עד לסוף העונה הוא לשמור על הכושר הטוב ולחבר לפאזל את הזר החדש של הקבוצה – אארון אפס. מי שחזר לאחרונה מפציעה ונראה מצויין במשחקים מאז החזרה זהו עידן פז שתרם 11.33 נק' למשחק מאז שב מפציעה.

למרות הניצחון המפתיעה מול הפועל ר"גבעתיים במחזור שעבר, ניצחונות של שאר הקבוצות התחתית הותירו את מכבי קרית מוצקין במקום האחרון. במוצקין פוגשים השבוע לקרב קצוות טבלתי את אשקלון ובקבוצה יקוו להפתיע שוב והפעם את מוליכת הטבלה. לשם כך במוצקין יצטרכו לקבל שוב יכולת טובה מצמד הזרים לצד עזרה מהצוות הישראלי.

 

עירוני קרית אתא – אליצור עירוני נתניה (15:00, רמז, אתא)

רצף הניצחונות של קרית אתא נעצר במחזור שעבר עם תבוסה לא נעימה למכבי אשדוד. באתא עדיין פוזלים לכיוון יתרון הביתיות בפלייאוף, אך יודעים שהפסד לנתניה מעבר לכך שירחיק אותם מהמקום ה-4 יפתח פער של 2 משחקים מול נתניה (הפסד כפול) ואותו יהיה קשה למחוק לאור הלו"ז הקשה שמצפה לחניכיו של שרון אברהמי.

מקבוצה שנעצרה לקבוצה שעצרה רצף הפסדים קצר. אחרי 2 הפסדים רצופים נתניה התאוששה במחזור שעבר מול עפולה וניצלה את ההפסד של אתא כדי לעלות למקום ה-5. גם בנתניה חולמים עוד על הביתיות בשלב רבע הגמר כאשר ניצחון כפול על אתא (+אחד שכבר יש לה מול גליל עליון) ישים אותה בעמדה מצויינת לתפוס את המקום ה-4.

 

מכבי הוד"ש – אליצור יבנה (15:00, עתידים, הוד"ש)

למרות ההפסד לחבל מודיעין במחזור שעבר, תוצאות המחזור השאירו את הוד"ש במאבק על הפלייאוף העליון. בהוד"ש יכולים עוד לחלום על הפלייאוף לאור הלו"ז שלהם, אך יחד עם זאת צריכים להיזהר מכניסה למאבקי תחתית. למשחק הקרוב מול יבנה יכולה להיות משמעות רבה עבור חניכיו של אלון שטיין שעם ניצחון יוכלו לברוח לכל הקבוצות שמתחת לקו האדום.

2 ניצחונות רצופים, כולל אחד חשוב מול רמה"ש במחזור שעבר, היו אמורים לשמח את אליצור יבנה. אלא שלאחר הניצחון החשוב מול רמה"ש בקבוצה התבשרו על כך שקיילב ווקר גמר את העונה. למעשה יניב בורגר ייאלץ להסתדר שוב עם זר אחד כשביבנה עומלים בימים האחרונים למציאת תחליף במהירות האפשרית.

 

א.ס רמה"ש – הפועל עכו / מטה אשר (15:00, קרית יערים, רמה"ש)

אחרי שכבר חשבה על מאבקי הכניסה לפלייאוף העליון, 2 הפסדים צמודים הרחיקו את רמה"ש מאיזור השמינייה הראשונה ואף יותר מכך – הפסד נוסף להפועל עכו עלול לסבך אותה במאבקים נגד ירידת ליגה. ברמה"ש מודעים לחשיבות המשחק לאור העובדה שבשבוע שלאחר מכן שתי הקבוצות נפגשות שוב (הפעם בבית של עכו) ובתווך מחכה לרמה"ש משחק קשה מאוד מול חבלמו.

העולה החדשה נכנסת לאחד השבועות הכי חשובים שלה העונה. לקבוצה של עמית תמיר מצפה 3 משחקים מול קבוצות מהחלק התחתון של הטבלה (עכו פעמיים, והוד"ש) ובקבוצה יודעים שמאזן חיובי בתום השבוע הזה עלול להפוך את הטבלה כולה ולהגדיל מספר הקבוצות שישתתפו במאבק נגד ירידת הליגה.

 

הפועל גליל עליון – הפועל חבל מודיעין (15:00, כפר בלום, גליל עליון)

עבור הקבוצה הצפונית בליגה זהו כנראה משחק ההזדמנות האחרונה להישאר בתמונות מקומות 2-3, כשניצחון מול חבלמו יקרב את הצפוניים למרחק של משחק אחד מהיריבה שלהם. בגליל התאוששו מההפסד מול עכו עם ניצחון דו-ספרתי ברעננה וירצו להמשיך במומנטום גם בקרב הצמרת. שתי הקבוצות ייפגשו שוב ביום שישי הבא.

הניצחון במחזור האחרון הבטיח באופן כמעט סופי את מיקומה של חבל מודיעין בפלייאוף העליון וכעת בקבוצה ירצו להמשיך בעונה הנהדרת ולהיכנס לפלייאוף מהמקום ה-2. עד לסיום העונה מצפים לחבל מודיעין שני משחקים מול גליל עליון ועוד אחד מול אשדוד שעתידים לקבוע האם הקבוצה תצליח להשיג יתרון ביתיות לפחות לשני השלבים הראשונים.

 

עירוני רעננה – מכבי עירוני ר"ג (מוצ"ש, 21:15, מטרווסט, רעננה)

אחרי הניצחון המרשים על עפולה אתמול בערב, רצף משחקי הבית של רעננה יגיע לסיומו במשחק מול עירוני ר"ג. בקבוצה ירדו בשבוע האחרון מתחת לקו האדום ובנוסף עד לסיום העונה תפגוש רעננה כמעט בכל מחזור קבוצה מהשמינייה הראשונה או שנאבקת על השמינייה כך שהמאבק ההישרדות של רעננה לא צפוי להיות פשוט.

זה הלך קשה, אפילו קשה מאוד אבל סוף כל סוף שמוליק ברנר הצליח להשיג w ראשון. מעכשיו ועד לסיום העונה מצפים לעירוני ר"ג מחזור משחקים מול קבוצה מהחלק התחתון כשלאחריו מחזור משחקים מול קבוצה שמהשמינייה הראשונה. ברמת גן ירצו להראות כי כדור השלג נעצר ולרשום ניצחון שישאיר אותם בתמונת הפלייאוף העליון.