תגידו מזל טוב: ר"ג אלופה

בהחלטה מעוררת מחלקות הודיעה היום מנהלת ליגת העל לנשים בשיתוף עם איגוד הכדורסל על הפסקה סופית של ליגת העל לעונה הקרובה, ונתנה את תואר האליפות לקבוצה שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון - מכבי עירוני ר"ג. כמו כן הוחלט להקפיא את היורדות, כך שפ"ת נשארת איתנו לעוד עונה.


| safsal

 

בכל העולם יש חוסר ודאות לגבי ענפי הספורט והליגות השונות. גם בארץ הודיעו על הפסקה ודחיה של כל הליגות, והיום קיבלנו סנונית ראשונה למה יכול לקרות במידה והמצב לא ישתפר בזמן הקרוב. מנהלת ליגת העל לנשים ביחד עם איגוד הכדורסל הודיעה כי היא מבטלת את שלב סדרות חצי גמר הפלייאוף בליגה הבכירה, וכך בעצם תואר האליפות יוענק למוליכת הטבלה בסיום הפלייאוף העליון - מכבי עירוני ר"ג. ההודעה הזאת מפתיעה שכן היא הגיעה מוקדם יחסית מתחילת המשבר, ובעוד בליגות אחרות בהן עדיין מחכים לראות מה יבוא בהמשך. יחד עם זאת צריך לזכור שיש כאן גם שיקולים כלכליים של החזקת הזרות בארץ, כשמרבית הזרות אמורות לעזוב ביום שלישי.

באופן לא מפתיע, ההודעה הזאת הביאה איתה הדים רבים מרחבי הליגה, הן מקרב הקבוצות ואוהדי הקבוצות שהיו אמורות להתחרות עם ר"ג על תואר האליפות, והן מקרב הפלייאוף העליון. חלק ממאמני הקבוצות כועסים על עצמם על כך שאולי יכלו לסיים את העונה הסדירה במקום גבוה יותר, כשגם במחזור האחרון ראינו שקבוצות יותר מתרכזות בשמירה על בריאות השחקניות והכושר שלהן לטובת הפלייאוף ופחות בניצחון. ועדיין, בסה"כ, ולמרות שהמהלך מוקדם, אפשר להבין את ההיגיון שעומד מאחוריה ונראה שזאת ההחלטה הכי "פיירית" מבחינת הליגה. ר"ג נכון להיום מובילה את הטבלה, ולכן היא זאת שתקבל את התואר.

מה שיותר קשה להבין - זה ההחלטה על הקפאת היורדות. במנהלת החליטו שאין יורדות השנה, ואם הקבוצה שתזכה באליפות הליגה הלאומית תבחר לממש את העליה שלה, נקבל בעונה הבאה ליגה של 11 קבוצות. למי ששכח - הפלייאוף התחתון, בו נקבעה היורדת, הסתיים לפני שבוע. הפועל פ"ת בני, היורדת, איבדה סיכוי להישאר בליגה עוד קודם לכן. ולכן סיום מוקדם של הליגה כלל לא משפיע על הפלייאוף התחתון, על פ"ת או על אחת היריבות שלה.

 

הודעת המנהלת:

"בתום דיון מיוחד שהסתיים לפני כשעה, בעקבות הוראות השעה של משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט, החליטה מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, בראשותה של הילה קניסטר בר דוד, להקפיא את עונת המשחקים 2019/2020 ולסיים את פעילותה לאלתר. ההחלטה התקבלה בדיון משותף עם ראשי איגוד הכדורסל בהשתתפות היו"ר עמירם שפירא, המנכ"ל יעקב בן שושן והגזבר נאור גלילי ובהסכמה טלפונית עם ראשי קבוצות ליגת העל. ההחלטה נפלה מתוך דאגה ואחריות לבריאות השחקניות, המאמנים והצוותים המקצועיים.

עוד סוכם כי הקבוצה שסיימה במקום הראשון בטבלת הליגה, בתום שלושת הסיבובים, מכבי עירוני רמת גן תוכרז כאלופת המדינה לעונת 2019/2020, וסגניתה היא מכבי בן בנות אשדוד שסיימה במקום השני.

לגבי היורדת לליגה הלאומית הוחלט להקפיא את הירידות והפועל בני פתח תקווה תשאר בליגה עונה נוספת. סוכם עוד שהקבוצה שתסיים במקום הראשון בליגה הלאומית תהיה זכאית לשחק בעונה הבאה בליגת העל, ואם אכן תצטרף יהיו בליגת העל לנשים בכדורסל 11 קבוצות. עוד סוכם, כי מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, תמליץ בפני הנהלת איגוד הכדורסל, לקיים את משחקי חצי גמר וגמר גביע המדינה לנשים שהיו אמורים להתקיים השבוע, בנובמבר 2020, בתחילתה של עונת המשחקים הבאה."