תיכון חדש ת"א אלופי העולם!

לפני שנתיים הם סיימו במקום הרביעי, השנה הם הלכו עד הסוף עם שלשת ניצחון של אריאל לחוביץ שסידרה להם 79:78 על הנציגה היוונית המארחת. התיכון סיים את האליפות במאזן מושלם של 7 ניצחונות בדרך לזכיה בתואר. לוטן אמסלם נבחר לשחקן המצטיין של הטורניר.


| safsal

 

לראשונה מאז הזכיה של אורט קרית ביאליק באליפות העולם לתיכונים של 1989, יש לנו אלופה ישראלית חדשה באליפות הבנים (לא נשכח את קרית שרת חולון שזכו באליפות התלמידות שנערכה בארץ ב-1999). לפני שנתיים תיכון חדש עשו היסטוריה פרטית כשזכו לראשונה באליפות התיכונים בארץ. באותה שנה הם גם נסעו לראשונה לאליפות העולם לתיכונים, וסיימו במקום הרביעי. השנה הם עשו זאת שוב, רק שהפעם הם לא נעצרו בחצי הגמר והמשיכו עד הסוף לזכיה בתואר מול הנבחרת המקומית של יוון שזכתה לתמיכה נרחבת של צופים.

שחקניו של נחום סגל (ללא דני אבדיה), הובילו ברוב שלבי המשחק וכבר הגיעו ליתרון שיא של 16 הפרש. היוונים לא ויתרו על התואר בביתם וכבר הובילו ב- 6 הפרש לקראת הסוף, אך שלשה עם הבאזר של אריאל לחוביץ הפכה את התוצאה והעניקה את התואר לתיכון חדש ת"א.

תיכון חדש התחילה את המשחק עם דורי סהר, עמית אהרוני, עמית צידון, לוטן אמסלם ויונתן אטיאס. הקבוצה היוונית הייתה הראשונה לעלות על הלוח עם נקודות של קארמפלאס. מנגד, תיכון חדש התקשתה למצוא את הסל בפתיחה והסל הראשון הגיע מידיו של דורי סהר, קצת יותר משתי דקות בתוך הרבע. יונתן אטיאס העלה את תיכון חדש ליתרון ראשון, סטוראקוקס החזיר בשלשה משלו אבל מכאן הנציגה הישראלית יצא לריצת 4-14 עד סוף הרבע בדרך ל- 14:22 אחרי 10 דקות.

תיכון חדש נראתה כמי שהשתחררה ראשונה מהלחץ של המעמד. נדב סהר פתח את הרבע השני עם סל ועבירה קבע 14:25 ישראלי. חדש עלתה ליתרון 13, אבל היוונים התעוררו. ריצת 8-0 מהירה החזירה את ההפרש לחד ספרתי וקבעה 22:27, 6:45 למחצית. תיכון חדש התקשתה להתרחק שוב מהיוונים, עד ששלשה של אריאל לחוביץ' הקפיצה את ההפרש חזרה לדו ספרתי וקבעה 24:34, 3:47 למחצית. היוונים התקרבו שוב עד לכדי שבע, אבל נקודות של אמיתי רותם ולחוביץ' העלו את תיכון חדש ל- 27:38 בהפסקה.

תיכון חדש עלתה ליתרון שיא של 15 נקודות בפתיחת הרבע השלישי, כשרק קארמפלאס היווני מונע בריחה גדולה יותר. שלשה שלו הורידה את ההפרש ל- 12 וקבעה 32:44, 7:53 לסיום הרבע. אהרוני ואמסלם העלו את תיכון חדש ליתרון 16, אבל מאותו רגע רק קבוצה אחת הייתה על המגרש. החניכים של נחום סגל התקשו מאוד למצוא את הסגל ומנגד, הקבוצה היוונית רצה 20-6 וקבעה יתרון שתיים בלבד לתיכון חדש אחרי שלושה רבעים, 52:54, מה שהבטיח לנו רבע אחרון צמוד ומעניין.

המומנטום של היוונים נמשך עם פתיחת הרבע האחרון, כשנקודות של פרטידיס קובעות שוויון 54:54. גדות ולחוביץ' החזירו לחדש את היתרון אבל היוונים הגיבו עם ריצת 5-0 שהחזירה להם את היתרון אחרי דקות ארוכות וקבעה 59:58, 7:21 לסיום. חדש לא נבהלה והגיבה במהרה עם נקודות של אטיאס ונדב סהר שהחזירו לה את היתרון וקבעו 59:62 בדרך לפסק זמן יווני, 6:41 לסיום. הרבע הרביעי היה רבע של ריצות. לאחר זו של חדש, הגיעה תורם של היוונים לרוץ, כששתי שלשות של גונידיס מהפינה החזירו את היתרון ליוון וקבעו 66:64, 5:16 לסיום. זמן ההכרעה הגיע וסף הלחץ עלה. היתרון עבר מצד לצד, כשהיוונים נהנים מאחוזים נהדרים מחוץ לקשת. שש רצופות של קארמפלאס העלו את היוונים ליתרון שיא של 72:67, 3:11 לסיום. קארמפלאס העלה את היוונים לשש, דורי סהר הגיב בזמן עם שלשה (השלישית של חדש סה"כ במשחק עד אותה נקודה) וקבע 73:70, מה שהשאיר את התל-אביבים בעניינים.

אמסלם ניגש לקו פעמיים, דייק בשלוש מתוך ארבע הזריקות וקבע שוויון 73:73, 41 שניות לסוף. היוונים יצאו להתקפה וחזרו ממנה עם שלשה סופר יקרה של סטוראקוקס שקבעה 76:73 והפעם היה זה נחום סגל שלקח פסק זמן, כשלוח התוצאות מראה 22.7 שניות לסיום. חדש חזרה מפסק הזמן עם שלשה גדולה של אמיתי רותם שקבעה שוויון 76:76, כשרק שתי שניות ירדו מהשעון. קארמפלאס (מי אם לא הוא), לקח את לחוביץ בחדירה שמאלה וסחט עבירה, כשעל הלוח נשארו 2.5 שניות בלבד. קארמפלאס דייק פעמיים וקבע 78:76. סגל לקח פסק זמן ולאחר בלאגן גדול לחוביץ' נשאר לבד בפינה, קלע בקור רוח גדול והביא את התואר לישראל. בסיום, תיכון חדש גוברת על הקבוצה היוונית 78:79 וזוכה באליפות העולם לתיכונים!

קלעו לחדש ת"א: לוטן אמסלם 19, דורי סהר 13, אריאל לחוביץ, נדב סהר ויונתן אטיאס 10 כ"א, עמית אהרוני 8, יניר גדות 4, אמיתי רותם 3, טל סידון 2.