שמרו על התואר- הגימנסיה אלופות!

ה"קלאסיקו" היה השנה המופע של הגימנסיה הריאלית. עם 11 שלשות, יתרון דו ספרתי ברבע הראשון ו-21 הפרש במחצית השחקניות של זיו ארז "רקדו" על המגרש כל הדרך לגביע שני רצוף וכרטיס לאליפות העולם. קארש עם דאבל-דאבל (18 נק', 10 ריב') נבחרה לאמ.וי.פי.


| שי ברק

 

גימנסיה ריאלית ראשון לציון 79 - אוסטרובסקי רעננה 43

סגירת המעגל הושלמה. קארש, אייזנר וסלס היו שם לפני שנתיים, תלמידות כיתה י', וראו את אוסטרובסקי מנצחות בהפרש דו ספרתי גבוה וטסות לאליפות העולם לסיים במקום הרביעי. שנתיים הן חיכו לרגע הזה, גמר גביע, היכל "קבוצת שלמה" הבמה המרכזית של כדורסל הנשים (באיזו עוד ליגה מגיעים למשחק נשים 1,000 אוהדים?) ברחו לאחד הגמרים הכי חד צדדיים בהיסטוריה (רק גמר 01' היה חד צדדי יותר), ובסיום ניצחו 79:43 והשיגו את הכרטיס הכל-כך מיוחל לאליפות העולם שתתקיים באפריל.

זו היתה תצוגת תכלית שהרבה זמן לא נראתה, בטח לא במשחקי גמר. 4 שחקניות בדו ספרתי, כל רבע הסתיים מעל 15 נקודות בהתקפה, 11 שלשות, אחוזי קליעה גבוהים (אחרי הרבע הראשון) ומשחק כדורסל מהנה במיוחד עם הרבה פירגון. שנה אחרי האליפות הקשה , הגימנסיה מתחילות במסורת ומחברות אליפות שניה ברציפות.

בצד הלבן, שחקניות אוסטרובסקי רעננה ניסו לעשות הכל, אבל קבוצה שמתבססת ברובה על שחקניות כיתה י' שחוו את  הגמר לראשונה, הן בוודאי סימנו את התאריך כזה שפותח מעגל חדש עבורן ובעוד שנתיים...כנראה ששוב ניפגש כאן עם אותן קבוצות ועוד גמר גדול.

 

 

סיפור המשחק:

מול כמעט 1,000 אוהדים ולעיניי ראשי הערים החדשים של רעננה וראשון לציון יצא לדרך אחד הגמרים הגדולים בשרשרת הגמרים בין אוסטרובסקי וגימנסיה ריאלית.

את המשחק פתחה שחר ברנר בשלשה בהתקפה הראשונה של ראשל"צ. אחרי ריבאונד התקפה והזדמנות שניה הגיעה השלשה הראשונה. הקבוצות שיחקו מהר אבל היו לא מדויקות, בראשל"צ ניסו מבחוץ אבל הכדורים לא נכנסו וברעננה ניסו ללכת פנימה ופגשו בהגנה החזקה של הצהובות מהגימנסיה.

עוד חצי דקה וחלפה וגרזון שיחררה שלשה פנימה לשוויון 3. הסל העיר את שחקניות הגמנסיה ובשתי התקפות הבאות סלס הניחה סל קל ועדן ציפל עם מהלך יפה שהסתיים בסל ועבירה הקפיצו קבוצתן ליתרון משמעותי ראשון 8:3, אחרי חמש דקות של כדורסל. למרות זריקות קלות אליהן הגיעו אוסטרובסקי הכדור סרב להיכנס לסל ועבירה שניה מוקדמת של גרזון ואחריה של עמית כהן שלחו את קארש לקו וזו הגדילה את ההפרש בעוד שתי נקודות. אך מולה מבצע אישי יפה של כהן שמר את אוסטרובסקי במשחק. אחרי שתי דקות בהן הקצב והדיוק ירדו הצליחו קארש וסלס להגיע עד הטבעת ולהקפיץ את קבוצתן ליתרון 9 נקודות, 14:5, דקה להפסקה.

אחרי פסק הזמן הדומיננטיות של הגימנסיה התעצמה, כשאוסטרובסקי איבדו שני כדורים והגימנסיה הפכה אותם לנקודות, מידי קארש וברנר. 18:5 בסוף רבע ראשון שכולו צהוב. (קארש 6, ברנר 5)

עם פתיחת הרבע השני הרבע גילי אייזנר ודניאל קארש צלפו פעמיים מחוץ לקשת וההפרש כבר זינק ל-19 נקודות. סה"כ חלפו 8 דקות עד הסל הבא של רעננה. גרזון עם השלשה השניה שלה הקטינה זמנית את ההפרש. אבל עם 5 נקודות רצופות גאיה סלס שינתה קידומת ל-20 הפרש. במצב של 29:8, המשחק נרגע , בראשל"צ איבדו ריכוז, ברעננה את הביטחון ובדיוק אז אחרי שתי דקות קשות, גרזון קלעה שלשה שלישית לזכות אוסטרובסקי. סלס וקארש החליפו נקודות עם שוסטר והגמנסיה שמרה על הפרש סביב 20 הנקודות. השלשה השישית של הגימנסיה והראשונה של עדן ציפל קבעה כבר 37:13, לפני שאמי רינת הצליחה להקטין את ההפרש במעט. 39:18 בהפסקה. סלס 14 נק' וקארש 11 נק' בלטו עם אייזנר שקלטה עד ההפסקה 10 כ"ח. באוסטרובסקי 9 נקודות של ירדן גרזון, לא הספיקו.

את המחצית השניה גרזון פתחה בשלשה ויחד עם דקות טובות של שוסטר הצליחו להשאיר את אוסטרובסקי, 41:23, אחרי שתי דקות וחצי. מהצד השני, הגיבו מהר, שוב ברנר ושלשה נוספת של עדן ציפל החזירו את ההפרש ל21 נקודות (46:25) באמצע הרבע השלישי. רוצם שוסטר לקחה אחריות והמשיכה להנהיג את אוסטרובסקי, עם ארבע נקודות רצופות הורידה את ההפרש ל17 בפעם האחרונה במשחק, אחריו סגרה הגמנסיה את הסיפור. אמנם אייזנר וגרזון עוד החליפו שלשות, רק שאז ברנר ורווח החזירו לאותן 21 נקודות הפרש, דקה לסיום הרבע השלישי (54:33) וזה נשמר עד לסיום הרבע 56:35.

הרבע הרביעי נמשך באותה מגמה, לאוסטרובסקי נגמרה האנרגיה והגימנסיה ברחו. ציפל, ברנר וסלס המשיכו וקלעו וקרבו את הגימנסיה ל30 נקודות הפרש, אותם חצתה קארש בשש נקודות רצופות, 72:38, עם שש דקות להנפה . שלוש דקות לסיום כשסלס קבעה 35 הפרש קיבלו שחקניות הגימנסיה קארש וסלס את הסטנדיג-אוביישן מהקהל הצהוב.

שחקניות הספסל של הגימנסיה עלו להשתתף בחגיגה וההפרש המשיך לנוע סביב אותם ההפרשים לפני שאמי רינת הורידה מעט את ההפרש וקבעה את תוצאת הסיום בדקה ה-39.

 

בסיום נבחרה דניאל קארש, שחקנית ליגת העל ונבחרת ישראל ל-MVP של הגמר, גאיה סלס קפטנית הקבוצה קיבלה את דגל האליפות ומיד אחריו הגיעה ההנפה, הקונפטי והחגיגות, בדרך לאליפות ה-ISF שתתקיים באפריל.

 

קלעו לגימנסיה ריאלית:

גאיה סלס 22 נק', 10 ריב', 3 אס', 2 חט'
דניאל קארש 18 נק', 10 ריב', 3 אס', 2 חט'
שחר ברנר 16 נק', 2 ריב', 4 חט'
עדן ציפל 10 נק', 8 ריב', 1 אס'
גילי אייזנר 8 נק', 13 ריב', 3 אס'
מאי רווח (5 ריב', 2 אס', 1 חט') ויעל טננבוים (1 ריב') 2 נק' כ"א
ליאור בוזגלו 1 נק'
שיחקו ולא קלעו: ג'וי אוסיגוואי (3 ריב'), הדר גלאובך וגל אטרקצ'י

 

קלעו לאוסטרובסקי רעננה:

ירדן גרזון 18 נק', 10 ריב', 1 חט', 2 חס'
רותם שוסטר 12  נק', 3 ריב', 2 אס', 2 חט'
אמי רינת 6 נק', 5 ריב', 1 אס'
גל כהן פלר 4 נק', 7 ריב', 2 אס'
עמית כהן 2 נק', 2 ריב', 2 חט'
זוהר גולדמן 1 נק', 1 ריב'
שיחקו ולא קלעו: רוני זהות (5  ריב', 2 חט'), מאיה לוינשטיין (1 ריב'), נעה גבעון (2 ריב', 1 אס'), רוני חגי