תיכונים: גבעתיים שרדה, אונו מושלמת

גבעתיים ניצחה בקרב הישיר על המקום האחרון בפלייאוף את שרת נתניה. הגימנסיה ראשל"צ ניצחה ברעננה ועלתה למקום הראשון בבית המוות על חשבון עמק חרוד שהפסידה לריאלי. חדש ת"א, כצנלסון כפ"ס ובן צבי קרית אונו סיימו את העונה במאזן מושלם, בליך גברה על הדרים.


| לילך וייס

 

דירוג הקבוצות לשלב הפלייאוף:

1. כצנלסון כפ"ס, 0-6
2. בן צבי קרית אונו 0-6
3. חדש ת"א 0-6
4. גימנסיה ראלית ראשל"צ 1-5

5. מקיף עמר חרוד, 2-4
6. ויצ"ו נהלל, 3-3,
7. בליך ר"ג, 3-3,
8. ליאובק חיפה, 3-3,

9. עירוני א' אשקלון, 3-3
10. מטרווסט רעננה, 4-2,
11. בן צבי גבעתיים, 4-2,
12.  הליד"ה ירושלים, 4-2,

 

משחקי הפלייאוף

כצנלסון כפ"ס - הליד"ה ירושלים
בן צבי קרית אונו - בן צבי גבעתיים
חדש ת"א - מטרווסט רעננה
גימנסיה ראלית ראשל"צ - עירוני א' אשקלון
מקיף עמק חרוד - ליאובק חיפה
ויצ"ו נהלל - בליך ר"ג

 

משחקי ההישרדות

מקיף עמק החולה (13) - הדרים הוד"ש (16)
שרת נתניה (14) - הריאלי העברי חיפה (15)

 

בית א'

1. חדש ת"א 0-6
2. ויצ"ו נהלל 3-3
3. הליד"ה ירושלים 4-2
4. מקיף עמק החולה 5-1

 
ויצ"ו נהלל - חדש ת"א 84:77
האלופה מסיימת את שלב הבתים עם מאזן מושלם אחרי ניצחון חוץ על ויצ"ו נהלל. אחרי פתיחה צמודה יחסית, האורחים קיבלו יד חמה מבחוץ של יניר גדות שהוביל ריצת 10-0 בסיום הרבע הראשון בדרך ליתרון 25:17. נהלל פתחה את הרבע השני עם שלשה ועם טום סיגטי ורום כהן שייצרו נקודות בצבע, אבל זה לא עצר את הריצה של האורחים שברחו כבר ליתרון דו ספרתי 33:22. עמית אהרוני, הראל רינסקי ואריאל לחוביץ עם אחוזים טובים בצבע המשיכו להגדיל את הפער, שכבר עמד על 18 בשיא. הצפונים במיני ריצת 2-7 הצליחה להקטין חזרה לקראת הירידה להפסקה, ובמחצית 44:31 חדש.
 
נהלל יצאה בטירוף למחצית השניה ועם 4 שלשות (כפול ממה שהיה לה במחצית הראשונה) ונקודות בצבע של יהל פלג החלה לקזז את ההפרש וצימקה ל-3 בלבד, 60:57, בכניסה לרבע המכריע. נהלל הצליחה להישאר צמודה לת"א עוד כמה דקות, אבל במאני טיים האורחים שוב פתחו מבערים והצליחו לשמור על היתרון שלהם עד הסיום.
 
קלעו לנהלל: טום סיגטי 26, רום כהן 19, יהל פלג 15, אוהד דקל 11, ארז ביבר 4, יותם שמול 2.
 
קלעו לת"א: עמית אהרוני 20, הראל רינסקי 17, אריאל לחוביץ 16, יניר גדות 15, אמיתי רותם 11, יובל לוין 4, שלו עוזרי 1.
 

בית ב'

1. בן צבי קרית אונו 0-6
2. בליך ר"ג 3-3
3. עירוני א' אשקלון 3-3
4. הדרים הוד"ש 6-0

 

בליך ר"ג - הדרים הוד"ש 51:61

 

עירוני א' אשקלון - בן צבי קרית אונו 60:46

מה תגידו על קרית אונו בעונת הבכורה שלה בליגת העל? בשנה שעברה היא הצטרפה אלינו מהארצית וכבר הפתיעה את כולם כשהעפילה לחצי הגמר, וגם העונה היא עושה חיל ושומרת על מאזן נקי מהפסדים בדרך לשלב הפלייאוף. אשקלון, שהייתה אחת מהפתעות העונה שעברה, נשארת במקום השלישי, ותפגוש כנראה את הגימנסיה בשלב הפלייאוף (פתוח לשינויים בהתאם למשחק מחר).

 

בית ג'

1. גימנסיה ראלית ראשל"צ 1-5
2. מקיף עמק חרוד 2-4
3. מטרווסט רעננה 4-2
4. הריאלי העברי חיפה 5-1

 

הריאלי העברי חיפה - מקיף עמק חרוד 48:89

במחזור הראשון של העונה עמק חרוד הביסה את חיפה ב-34 הפרש. הפעם בחיפה הריאלי השיגה את הנקמה שלה, כשמההתחלה הייתה עדיפה על עמק חרוד שלא הופיעה למשחק. חיפה משפרת קצת את מאזנה לקראת משחקי ההישרדות, בהם תפגוש את שרת נתניה למפגש כפול. עמק חרוד מפספסת הזדמנות לסיים במקום הראשון בבית.

 

מטרווסט רעננה - גימנסיה ראלית ראשל"צ 80:61

הגימנסיה חוזרת מרעננה עם ניצחון שמעלה אותה למקום הראשון בבית, אחרי שהובילה כל המשחק ועם רבע שני קטלני ברחה לפער דו ספרתי ממנו השרונים לא הצליחו לחזור. ברבע הראשון רעננה עוד הייתה במשחק עם נקודות של רום גולד ונדב סיבוני, כשבצד השני היו אלו עומר חממה ורועי ויגודמן שהוביל את הגימנסיה. ברבע השני גיל עד לוי החל לצלוף מכל בלטה ויחד עם ויגודמן העלה את האורחים ליתרון דו ספרתי. רעננה שנתקעה על 13 נקודות ברבע (6 מהן של גולד) ירדה להפסקה כשהיא בפיגור 44:30.

המחצית השניה המשיכה באותה המגמה כשראל"צ שומרת על היתרון שלה. סיבוני ויונתן מושקוביץ ניסו להשאיר את המארחים במשחק, אבל ויגודמן ואיתן בורג הצליחו להגדיל עוד ל-62:46 אחרי 3/4 משחק. גם ברבע האחרון ראשל"צ לא הורידה את הרגל מהגז (וזה עוד אחרי משחק הנוער שהיה לה אתמול וגם אותו ניצחה) וסגרה את הסיפור על 80:61.

קלעו לרעננה: יונתן מושקוביץ ונדב סיבוני 19 כ"א, רום גולד 13, יוני עוז ואיתמר זיו 4 כ"א, יונתן זלאיט 2.

קלעו לראשל"צ: רועי ויגודמן 17, גיל עד לוי 15, עומר חממה 12, יוגב עובדיה 9, עידוי רוימי ואיתן בורג 7 כ"א, טל פלד 6, מיכאל פלדמן 4, ניר מילוא 3.

 

בית ד'

1. כצנלסון כפ"ס 0-6
2. ליאובק חיפה 3-3
3. בן צבי גבעתיים 4-2
4. שרת נתניה 5-1

 

ליאובק חיפה - כצנלסון כפ"ס 85:74

אחרי התבוסה הקשה שחטפה בשבוע שעבר בשידור הישיר, הפעם ליאובק מסיימת את המשחק בהרגשה קצת יותר חיובית כשהציגה יכולת יותר טובה. אחרי מחצית ראשונה צמודה יחסית, האורחים שרצו לשמור על מאזן מושלם ולסיים את העונה במקום הראשון החלו לברוח ועלו ליתרון 9 בסוף הרבע השלישי, וברבע האחרון הגדילו ליתרון דו ספרתי שנשמר עד הסיום.

 

בן צבי גבעתיים - שרת נתניה 70:76

גבעתיים ונתניה נפגשו לקרב ישיר על המקום בפלייאוף והבריחה ממשחקי ההישרדות, שבוע בדיוק אחרי שנפגשו בנתניה אז ניצחה המארחת אחרי הארכה. כיאה למעמד קיבלנו יופי של אווירה ביציע, ומשחק שהסתיים בדרמה. האורחת הייתה הראשונה לברוח ליתרון, 15:6, כשהיא מציגה משחק קבוצתי חכם עם מסירות מדוייקות פנימה בעוד גבעתיים נתקעו כמה דקות ללא נקודות. פסק זמן של גיא קפלן העיר קצת את גבעתיים ששמרו יותר חזק והצליחו להוריד קלות את ההפרש עם חדירה יפה של ניב נחשון ושלשה של נדב אזולאי. אזולאי המשיך לספק נקודות בצבע לזכות המארחים, נתניה בהובלת עומרי פלס וניר לב ארי הצליחו לשמור את נתניה ביתרון, ואחרי 10 דקות 24:21.

המשחק המשיך צמוד ברבע השני כשפלס מחליף נקודות עם נחשון. כמה דקות של בלאגן, חוסר ריכוז בהתקפה ואיבודים משני הצדדים השאירו את תוצאת המשחק בלי שינוי, עד שהגיע שגיא אוזן ומחצי מרחק קטע את הבצורת בצד האורח. גבעתיים המשיכה לא לפגוע בכלום, וזה גם אחרי כדורים חוזרים בהתקפה, ואוזן עם עוד שני סלים אחרי אסיסטים יפים של לב ארי הגדיל ל-35:26. יואב אוסלקה עם נקודות חשובות לגבעתיים הצליחה להשאיר אותם בתמונה, ובירידה להפסקה 40:33 נתניה.

כמעט 4 דקות של כלום בתחילת הרבע השלישי, כששתי הקבוצות לא מוצאות את הסל, עד שהגיע סהר ברוקמאיר עם צ'אקה והחזיר אותנו למוד של כדורסל. אוזן ואוסלקה המשיכו להחליף נקודות כשהיתרון של נתניה נשאר על 5-8 הפרש. גבעתיים נכנסה לזון עם כמה עצירות בהגנה, 5 רצופות של הראל יוגב ושלשת קלאצ' של עמית קצאב קבעו שיוויון 52, בדרך לשיוויון 54 בסוף הרבע השלישי.

גבעתיים המשיכה במומנטום בפתיחת הרבע הרביעי עם שלשה של נועם נחום וחטיפה של יוגב שתורגמה לסל קל של אזולאי, ויתרון 5 מקומי. המשחק המשיך בשליטה מוחלטת של המארחת שכבר עלתה ליתרון 12 מצמד שלשות של קצאב, כשבמקביל נתניה נראית תקועה בהתקפה ולוקחת זריקות קשות. פסק זמן של גבעתיים איפס להם קצת את הידית והם הורידו לפיגור 7. נחום מחוץ לקשת הגדיל שוב, אבל נתניה סירבה לוותר ועם לחץ על כל המגרש ושלשה של לב ארי הורידה ל-68:73, 2 דקות לסיום. אוסלקה עם 2 חסימות ברציפות מנע מנתניה להוריד אפילו יותר, והזמן של האורחת נגמר. גבעתיים מנצחת בסיום 70:76 ומבטיחה לעצמה עוד עונה בליגה, נתניה תרד למשחקי ההישרדות.

קלעו לגבעתיים: יואב אסולקה 24, עמית קצאב 13, ניב נחשון 12, נדב אזולאי 11, נועם נחום 8, הראל יוגב 6, רואי צורייה 2.

קלעו לנתניה: ניר לב ארי 24, עומרי פלס 16, שגיא אוזן  14, איתי בונה 9, סהר ברוקמאיר 7.