תיכונים: גמר שלישי ברציפות לחדש

חדש ת"א ממשיכה ברצף ועולה לגמר אחרי ניצחון קל 78:51 על גימנסיה ראלית ראשל"צ. כבר מהרגע הראשון ת"א שלטו במשחק והגדילו את הפער ככל שהמשחק התקדם, פער שעמד בשיאו על 37. יונתן אטיאס נבחר לשחקן המצטיין עם 15 נקודות ו-18 ריבאונדים. נועם דברת קלע 24 למפסידים.


| מתן בן- עוז

 

מה תגידו על תיכון חדש ת"א, שהם הקבוצה השניה בהיסטוריה (אחרי אורט לייבוביץ' נתניה) שמגיעה ל-3 גמרים רצופים? ואם נוסיף לזה את העובדה שהם רק הצטרפו לליגה לפני 3 שנים, הנתון הזה אפילו יותר מרשים. גם לגימנסיה הראלית ראשל"צ יש לא מעט גמרים בהיסטוריה שלה, כולל 2 זכיות, אבל במשחק היום הייתה קבוצה אחת במגרש. הכחולים הובילו מהשניה הראשונה כשהם מנצלים את יתרון הגובה שלהם לחסימות וחטיפות (ותתעלמו מהסטטיסטיקה שאומרת שהיה להם 0 חסימות, רק לאבדיה היו איזה 4 שלא נרשמו). תוסיפו לזה אחוזי קליעה זועתיים של הגימנסיה מכל הטווחים, וקיבלתם משחק חד צדדי ברובו.

 

סיקור המשחק:

אוירה נהדר באולם הפרחים ברעננה, עם 150 אוהדים מכל צד. אומנם רק החבר'ה של חדש עשו רעש, אבל החברה של הגימנסיה סיפקו את המעודדות וזה גם משהו. תיכון חדש ת"א פתחו את המזחק נהדר עם 4 קליעות מהשדה כולל דאנק ממתפרצת של דורי סהר, 8:1 לאחר ארבע דקות של משחק. תל אביב עלו ליתרון דו ספרתי כבר ברבע הראשון בעיקר בגלל נקודות בצבע פעם אחר פעם. לאחר 10 דקות של משחק לוח התוצאות הראה 23:6 לחבורה של נחום סגל. יניר גדות בשלשה עבור תיכון חדש חצה את רף 20 ההפרש כבר 3 דקות מפתיחת הרבע השני, 30:9. שלשה מצד ויגודמן צמצמה את ההפרש ל-18 ונחום סגל ביקש פסק זמן. גדות המשיך לבלוט בחצי הראשון ובסיום המחצית הראשונה 42:19 לתיכון חדש ת"א.

דברת. לא הצליח לשמור את הגימנסיה בתמונה

 

הספסל של תיכון חדש בלט בחצי הראשון עם 19 נקודות לעומת 8 בלבד של הגמנסיה. גם בנקודות מהזדמנות שנייה (6:0) ובנקודות ממתפרצות (12:4) ת"א היו טובים יותר.

אבדיה המשיך לעשות שואו לקהל בקבע השלישי, כשהגימנסיה ממשיכה לקלוע באחוזים לא טובים. לוטן אמסלם הראה יכולות חדירה וקליעה מחצי מרחק מרשימות והגדיל את ההפרש עוד קצת, ו-4 של יונתן אטיאס חתמו את הרבע השלישי על 68:34 לת"א. הרבע האחרון היה גארבג' טיים ארוך, בו נועם דבר הצליח להוריד קלות את ההפרש ולמזער נזקים. שלשה של עומר חממה סגרה את הסיפור על 78:51 לחדש ת"א.

קלעו לראשל"צ: נועם דברת 24 (14 רב'), רועי ויגודמן 8, עידו רוימי 5, ירין גולדנברג 4, טל פלד 3, עומר חממה 3, ניקולס גן 2, אפק שפיר 1, אופיר אפרים 1. כן שיחק: יוגב עובדיה.

קלעו לחדש: יונתן אטיאס 15 (12 רב'), דורי סהר 15 (7 רב'), דני אבדיה 14 (15 רב'), יניר גדות 10, לוטן אמסלם 9, אמיתי רותם 6, אריאל לחוביץ 5, נדב סהר 4. כן שיחקו: יונתן מאור , טל צידון , תומר גולן.

 

נתונים מעניינים:

- תיכון חדש ת"א שלטה בריבאונד ההתקפה לאורך המשחק כולו עם 15 כאלו לעומת 2 בלבד של הגמנסיה ראשל"צ.

- 14-4 לתיכון חדש ת"א על הגמנסיה בנקודות מהזדמנות שנייה.

- היתרון היחידי של ראשל"צ היה בדקה הראשונה של המשחק כשאר הוליכה 0:1. מאז, התל אביבים לקחו את היתרון לידיהם ולא שמטו אותו עד לסיום.

- כמעט חמישה שחקנים של ת"א קלעו בדאבל פיגרס (אבדיה, אטיאס, גדות, סהר,לוטן אמסלם עם 9) לעומת שחקן אחד של הגמנסיה ראשל"צ (נועם דוברת).

- היתרון הגדול ביותר כבר הגיע ל37 נקודות, במהלך הרבע האחרון.

- מבחינת אסיסטים תיכון חדש מסר כמעט פי שלושה אסיסטים יותג מהגמנסיה. 19 לעומת 7 בלבד.

 

אבדיה. דאג לשואו לקהל