תיכונים: דו ספרתי בהצלבה

פרט לחדש ת"א שניצחה ב-12 הפרש את מטרווסט רעננה, כל שאר המשחקים שנערכו היום בשלב הפלייאוף ובהישרדות הסתיימו בהפרשים גבוהים. עמק חרוד הביסה את ליאובק חיפה, כצנלסון כפ"ס את ליד"ה ירושלים והדרבי של בן צבי נגמר בניצחון קרית אונו. בהישרדות - ריאלי חיפה ועמק החולה ניצחו הביסו את שרת נתניה והדרים הוד"ש.


| לילך וייס

 

פלייאוף

ליד"ה ירושלים - כצנלסון כפ"ס 75:48

כצה שומרת על המאזן המושלם שלה מפתיחת העונה כשהיא שוב מביסה יריבה בקרוב ל-30 הפרש, והיא בדרך הבטוחה לרבע הגמר.

 

בן צבי גבעתיים - בן צבי קרית אונו 70:56

הדרבי של בן צבי נגמר בניצחון של קרית אונו, שכמו כפ"ס ממשיכה בעונה המצויינת שלה ושומרת על מאזן נקי מהפסדים. שתי הקבוצות לא נכנסו ממש טוב למשחק כשגבעתיים קולעת בעיקר מהקו וקרית אונו קולעת רק 5 סלים. 3 מהסלים האלו היו מחוץ לקשת, והאורחים סיימו את הרבע הראשון ביתרון 12:11. הרבע השני כבר היה יותר קצבי, בעיקר בצד של קרית אונו, כשעידו ברגמן, נועם להט ויובל זוארץ קולעים היטב מהשדה ומריצים את האורחים ליתרון דו ספרתי - 35:23 בהפסקה.

למחצית השניה עלתה רק קבוצה אחת. בזמן שגבעתיים קלעה 5 נקודות בלבד בכל הרבע, קרית אונו הפציצה מבחוץ כשברגמן וזוארץ ממשיכים לקלוע מכל בלטה. גבעתיים נשארה חסרת אונים מול הקצב הרצחני של האורחים, ואחרי 3/4 משחק 60:35. ההפרש הגבוה הוציא קצת את האורחים מריכוז ברגע האחרון, וגבעתיים החליטה להמשיך ולהילחם על ההפרש שחשוב לקראת הגומלין. ניב נחשון וגל יוגב קלעו ל-3, ועם עצירות בהגנה הצליחו להוריד את ההפרש ל-14 ולהשאיר לעצמם סיכוי בגומלין.

קלעו לגבעתיים: יואב אוסלקה 16, גל יוגב 11, ניב נחשון 10, נעם נחום ויואב צוריה 6 כ"א, עמית קצאב 5, עומר קרמר 2.

קלעו לקרית אונו: עידו ברגמן 19, נועם להט 14, יובל זוארץ 13, ואי נרקיס 8, מיכאל ירדני 5, סתיו ארליך 4, שקד פסו 3, אלמוג אליאסי ונדב ינקוביץ 2 כ"א.

 

ליאובק חיפה - מקיף עמק חרוד 93:74

עמק חרוד חזרה לחיפה שבוע אחרי שחטפה שם בראש מהריאלי העברי, והפעם נראתה הרבה היותר טוב וסיימה עם ניצחון בהפרש מבטיח לקראת הגומלין. הפתיחה הייתה דווקא של ליאובק שעלתה ליתרון 4:12 עם 7 נקודות של תומר שניאורסון כשעמרי פישמן מוסיף שלשה בין לבין. שלשה של דביר אוחנה ונקודות מהקו של יובל ברלב החזירו את עמק חרוד לעניינים, אבל חיפה ברחה שוב עם שלשות של שניאורסון ויהלי קדמן. המומנטום שוב עבר לאורחים עם שלשות של יואב ויידנפלד וירין תורג'מן השלימו את המהפך, ובסוף הרבע הראשון 27:24 לעמק חרוד.

קדמן צלף 3 שלשות בפתיחת הרבע השני, אבל המשחק המשיך בשליטה של האורחים בהובלת בן ממן, נבו זומרפלד, יובל כוכבי ותורג'מן שהגדילו את הפער לדו ספרתי. בהפסקה 52:39. המחצית השניה המשיכה באותו מגמה כשליאובק למרות משחק טוב של קדמן לא מצליחה להישאר קרובה. אוחנה קלע פעמיים מבחוץ, אודי אונה הוסיף 5 משלו ובסוף הרבע השלישי 77:55 לעמק חרוד. קדמן, בדרך למשחק של 41 נקודות, המשיך להוביל את ההתקפה המקומית אבל לא מספיק כדי להוריד את ההפרש. עמק חרוד שומרת על היתרון עד הסיום, 93:74.

קלעו לחיפה: יהלי קדמן 41 (7 שלשות), תומר שניאורסון 13, עמרי פישמן 8, יובל גרינברג 6, תומר שטרן, אולג גרמניוק ומקסים יאצ'נב 2 כ"א.

קלעו לעמק חרוד: דביר אוחנה 22, ירין תורג'מן 16, נבו זומרפלד 13, בן ממן 11, זיו וייסמן 8, יובל כוכבי ואודי אונה 7 כ"א, רז אינהורן 4, יואב ויידנפלד 3, אורן רוקח 2.

 

מטרווסט רעננה - חדש ת"א 88:76

מטרווסט פתחה את המשחק בטירוף כשהיא פשוט לא מחטיאה, ועולה מהר ליתרון 5:13 מסלים של יונתן מושקוביץ', איתמר רוט ורום גולד שנהנה מאסיסטים חכמים של רוט. ת"א שנראתה קצת תקועה בהתקפה והחטיאה לא מעט בדקות הראשונות (כולל מהקו), השתחררה מהר והחלה ללכת פנימה על החוסר הגנה של רעננה. נדב סהר והראל רינסקי חדרו יפה, ות"א השתלטה על המשחק כשרון נווה ממהר לקחת פסק זמן. זה גם לא ממש עזר כרעננה נתקעה בהתקפה עם קבלת החלטות לא טובה והחטאות מבחוץ. עמית אהרוני ואריאל לחוביץ קלעו מבחוץ והשלימו את המהפכך, 17:15, ורינסקי המשיך לחגוג בצבע והוביל את חדש ליתרון דו ספרתי בדרך ל-30:20 אחרי 10 דקות.

מושקוביץ פתח את הרבע השני עם סל ועבירה לרעננה, אבל האורחים המשיכו לקלוע בקלות מדי בצבע. גדות ורינסקי הגדילו עוד ל-37:23 בדרך לפסק זמן נוסף של מטרו. המארחים העלו קצת לחץ בהגנה, אבל לא הצליחו לעצור את אריאל לחוביץ שפשוט קלע מכל בלטה והעלה את חדש ל-43:26. רוט ורועי גורלנד מבחוץ הצליחו לצמק קצת, אבל המומנטום נשאר אצל האורחים כשסהר עם עוד מהלך של ועבירה מגדיל ל-49:35 ובהפסקה 54:38.

הקצב נרגע קצת במחצית השניה, רוט ואהרוני החליפו שלשות והיתרון של חדש נשאר על 14-18 הפרש כששתי הקבוצות מחטיאות לא מעט. שלשות של לחוביץ וגדות העלו את הפער ל-20, ובסוף הרבע השלישי 74:56 לת"א.  ת"א המשיכה לקלוע באחוזים לא טובים גם ברבע הרביעי, כשרעננה מנצלת זאת לקיזוז הפער עד ל-78:67 עם דקות טובות של קרבי ומושקוביץ. אהרוני מחצי מרחק דאג לנקודות שדה ראשונות אחרי הרבה זמן לת"א, לחוביץ הוסיף שלשה והפער שוב גדל, אבל רעננה שוב במיני מומנטום הצליחה להוריד לחד ספרתי עם שלשה גדולה של רוט. נקודות מהקו של סהר סגרו את המשחק על 12 הפרש, 88:76.

קלעו לרעננה: יונתן מושקוביץ 20, איתמר רוט 14, רום גולד 10, נדב סיבוני 9, וגלעד קרבי 9 כ"א, איתמר זיו 7, עידו גורלנד 5.

קלעו לת"א: נדב סהר 20, אריאל לחוביץ ועמית אהרוני 18 כ"א, הראל רינסקי 17, יניר גדות 9, אמיתי רותם 6.

 

הישרדות

הדרים הוד"ש - מקיף עמק החולה 72:52

ריאלי עברי חיפה - שרת נתניה 59:81