תיכונים: ההגרלות לקראת העונה הבאה

עם פתיחת החופש הגדול, בהתאחדות הספורט לבתי ספר כבר עובדים על העונה הבאה והגרילו את הבתים בליגת הבנים. בליגת הבנות יהיו לנו השנה 6 נבחרות בלבד, ללא יורדות. בתלמידים כרגיל 16 נבחרות ב-4 בתים.


| לילך וייס

תלמידות - בית א'

כאמור 6 נבחרות בלבד ישתתפו השנה בליגת העל לתיכונים בנות, ולא יהיו יורדות. כל הנבחרות יעפילו לשלב רבע הגמר בהתאם לדירוג, יחד עם 2 נבחרות נוספות שיעלו מהאליפות הארצית בגליל, וכל ה-8 יהיו בליגה גם בעונה הבאה. מעבר לקרב הרגיל של הזכיה בתואר, השנה האלופה גם תזכה לייצג את ישראל בטורניר ה-ISF העולמי, כך שהמאבק הולך להיות אפילו יותר חם מהרגיל.

מי שצפויות להגיע לגמר ודי בקלות הן שתי הנבחרות ששולטות בליגה, האלופה המכהנת הגימנסיה הראלית ראשל"צ (שמתבססת על מחלקת הנער ותהמקומית של הפועל ראשל"צ), וסגניתה אוסטרובסקי רעננה (שמתבססת על מחלקת הנערות של מכבי רעננה). שתי הנבחרות שולטות גם בליגות הנערות בארץ, והיעדרות של אחת מהן בשלב הגמר תיהיה הפתעה.

מי שינסו לחולל את ההפתעה הזאת, הן רוטברג רמה"ש (המבוססת על מחלקת הנערות של א.ס. רמה"ש) ומקיף כאוכב אבו אל היג'א (המבוססת על מחלקת הנערות של הפועל כאוכב). רמה"ש הגיעה בשנה שעברה עד לחצי הגמר שם הפסידה לרעננה, אבל לזכותה עומדת העובדה שמרבית השחקניות המובילות נשארו בליגה גם העונה ויוכלו לתרום מהניסיון. כאוכב אומנם לא הרשימה ברבע הגמר בעונה שעברה כשחטפה בראש מראשל"צ, אבל בליגת הנערות היא ממשיכה להראות התקדמות מרשימה כולל כניסה למצטיינות העונה של פיירוז חאג'.

סוגרות את רשימת הנבחרות בליגה הן תיכון רבין כפ"ס (מבוססת על מחלקת הנערות של הפועל כפ"ס), שהודחה אשתקד על ידי עמק חרוד ברבע הגמר, וקרית שרת חולון (מבוססת על מחלקת הנערות של אליצור חולון), בעבר אלופת התיכונים אבל בשנים האחרונות פחות מגיעה לשלבים המכריעים. מי שויתרו השנה על השתתפותה בליגה היא עמק חרוד (מחלקת הנערות של גלבוע מעיינות) שבשנה שעברה הגיעה עד חצי הגמר, והיובל הרצליה (מחלקת הנערות של בנות הרצליה) שהודחה שנה שעברה ברבע הגמר.

 

תלמידים - בית א'

לבית א' שובצה האלופה המכהנת, מקיף עמק חרוד (מחלקת הנוער של גלבוע מעיינות), יחד עם הדרים הוד"ש (מחלקת הנוער מכבי הוד"ש) שעלתה אשתקד מהאליפות הארצית בגליל ונעצרה ברבע הגמר מול הריאלי חיפה. להוד"ש מדובר בעונה היסטורית אחרי שהעפילו לראשונה לליגת העל אשתקד. בנוסף בבית אחד העם פ"ת, שהפסידה לעמק חרוד בשלב הפליאוף, וסגנית האלופה מלפני שנתיים שרת נתניה שחוותה עונה קשה מאוד ונשארה בליגה אחרי מותחן במשחקי המבחן מול דה שליט רחובות.

 

תלמידים - בית ב'

אחרי שקיבלה אשתקד בית צפוני במיוחד, הריאלי חיפה ששנה שעברה הגיעה עד חצי הגמר תקבל השנה קצת יותר נסיעות. בבית מחכות לה כצנלסון כפ"ס ובליך ר"ג, שתיהן הודחו שנה שעברה בשלב הפליאוף. גם בבית ב' יש לנו עולה חדשה מהאליפות הארצית, הליד"ה ירושלים, שהודחה אשתקד ברבע הגמר על ידי מטרווסט רעננה.

 

תלמידים - בית ג'

בית ג' מאחד לנו 3 צפוניות עם שרונית אחת, וגם 3 אלופות עבר. מטרווסט רעננה הגיעה שנה שעברה עד לחצי הגמר, כשבדרך היא מדיחה את ליאובק חיפה. השנה הן יפגשו כבר בשלב הבתים. עוד איתן בבית ויצ"ו נהלל ששנה שעברה סוף סוף שברה את מחסום הפליאוף והעפילה לרבע הגמר, אבל שם נעצרה, ומקיף עמק החולה שגם היא נעצרה בשלב הפלייאוף.

 

תלמידים - בית ד'

בית ד' הוא הבית הכי מאותר בזוכות עבר. סגנית האלופה והאלופה מלפני שנתיים, תיכון חדש ת"א, יחד עם האלופה מלפני שנתיים הגימנסיה הראלית ראשל"צ. גם לקרית שרת חולון יש תואר (4 אפילו), עם כי בשנים האחרונות היא לא מגיעה לשלבים הגבוהים ואשתקד הודחה בשלב הפליאוף. עירוני א' אשקלון אחרי עונת בכורה בליגה שרדה את משחקי המבחן מול מוצקין ותקווה השנה לנסות להגיע לפליאוף.