תיכונים: הראשון של רעננה ואשקלון

מטרווסט רעננה ועירוני א' אשקלון שרשמו הפסדים במחזור הראשון ניצחו היום את הריאלי העברי חיפה ואת בליך ר"ג. ניצחון ראשון גם לויצ"ו נהלל, כצנלסון כפ"ס וחדש ת"א הביסו בבית את משה שרת נתניה והליד"ה ירושלים. אתמול עמק חרוד ניצחה את גימנסיה ראלית ראשל"צ.


| לילך וייס

מטרווסט נגד הריאלי

 

בית א'

ויצ"ו נהלל - מקיף עמק החולה 74:82

אחרי ההפסד במחזור הראשון נהלל חזרה הביתה אל הקהל הביתי התומך, והצליחה לרשום ניצחון ראשון העונה בליגה. משחק הפכפך מאוד קיבלנו כששתי הנבחרות הצליחו לחזור מפיגור דו ספרתי, אבל ברבע האחרון היתה זאת המארחת ששלטה בקצב וכאמור השאירה את הנקודות בבית. עמק החולה תחפש ניצחון ראשון בשבוע הבא כשתארח את הליד"ה ירושלים.

הפתיחה היתה כולה של האורחים, שניצלו החטאות רבות של נהלל כדי לעלות ליתרון 12:2. אבל כאן המארחים החליטו להתעורר, ופשוט קלעו בקצב מטורף כשהם עוצרים את עמק החולה ומעבירים את היתרון אליהם. אבל הם ממש לא עצרו שם, והמשיכו לרוץ עד ליתרון 13:21 בסוף הרבע הראשון. המומנטום של הקיבוצניקים נמשך גם בתחילת הרבע השני כשהם מגדילים את הפער ל-14, 13:27. בדומה למשחק שלהם בשבוע שעבר, גם הפעם עמק החולה ידעו להתעורר בזמן כדי לא לתת למשחק לברוח, והחלו להוריד בעקביות את ההפרש. נהלל שוב נתקעה בהתקפה, ובירידה להפסקה זה רק 37:38 מקומי.

המשחק המשיך ללכת צמוד ברבע השלישי, כשנהלל שומרת על יתרון קל. בכניסה לרבע האחרון צמוד צמוד עם 54:59 ויצ"ו. אבל ברבע האחרון ויצ"ו שוב השתלטה על המשחק, וברחה ליתרון דו ספרתי 60:72. עמק החולה עוד הצליחה בכוחות אחרונים להוריד את ההפרש חזרה לחד ספרתי, אבל לא הצליחה לחזור ליתרון ובסיום 74:82 לויצ"ו נהלל.

קלעו לנהלל: טום סיגטי 19 (19 רב', 4 חט'), רום כהן ויהל לבוביץ 17 כ"א, אוהד דקל 12 (13 רב'), יהל פלג 5 (4 רב', 8 אס'), יותם שמול 3, איתמר יחידי, אדם שרבקוב (5 רב') ועידו ליפשיץ 2 כ"א.

קלעו לעמק החולה: זיו מעוז 19 (4 רב', 4 אס', 4 חט'), אדי אדרי 17 (10 רב'), רון כהן 15 (6 רב', 4 חט'), שילו גולדנברג 8, שקד פלג, אריאל יוסטר וירדן זלינבאבא 4 כ"א, רועי קוזיקרו 3.

 

חדש ת"א - הליד"ה ירושלים 45:74

האלופה המכהנת בשידור הראשון של העונה שלה זכתה לכבוד בטקס הקבוע של תליית דגל האליפות באולם הביתי, ועל הדרך גם קיבלה את הכבוד על הזכיה שלה באליפות העולם. המשחק עצמו היה בשליטה מקומית רוב המשחק, כשפרט לקאמבק של הירושלמים ברבע השני, ת"א הובילה ביתרון דו ספרתי שכבר הגיע בשיאו למעל 30 הפרש. חדש רושמת ניצחון שני בליגה ועולה למקום הראשון בבית.

האורחים מהבירה פתחו את המשחק עם שלשה והמשיכו לזרוק מבחוץ בדקות הראשונות, אבל לא פגעו בנסיונות הבאים. ת"א מנגד הלכה יותר פנימה עם הנעת כדור מהירה אבל גם לא הצליחה לייצר יותר מנקודות, והמשחק נשאר בסקור נמוך. סל יפה של הראל רינסקי בסיבוב ועוד אחד אחרי אסיסט חכם של עמית אהרוני העלו את חדש ליתרון 7:8, שלשה של יובל קורח בצד השניה החזיר את היתרון לאורחים. ת"א החלה לפתח מומנטום ולשלוט בקצב המשחק כשהיא חוטפת כדורים ומנצלת משחק מהיר לנקודות קלות ויתרון 10:17. ההתקפה האורחת נראתה תקועה ויצרה בעיקר החטאות מבחוץ, נדב סהר בצד השני עם סל ושלשת באזר השלים ריצת 0-14 מקומית ובסוף הרבע הראשון 10:22 ת"א.

שחקני הליד"ה עלו יותר מרוכזים לרבע השני עם הגנה יותר טובה שעצרה את המשחק המהיר של ת"א. ההתקפה האורחת גם נראתה יותר טוב והלכה פנימה, אבל למרות זריקות טובות הכדורים סירבו להיכנס. 3 וחצי דקות בתוך הרבע אריאל לחוביץ קלע את הסל הראשון של חדש והחזיר את היתרון המקומי לדו ספרתי, יואב קליין שהמשיך להיות דומיננטי מתחת לסל עבור הירושלמים יחד עם טל בן עטר צימקו חזרה ל-18:25. חדש התקשו מול האזורית של הליד"ה ונתקעו דקות ארוכות ללא נקודות ברבע, בעוד הירושלמים לאט לאט מקזזים את ההפרש - 25:27 בלבד. סל ועבירה של יובל לוין קטע את הבצורת ונתן לת"א יתרון 25:31 בהפסקה.

הרבע השלישי שוב התחיל בשליטה מקומית כשחדש חוטפת כדורים ומייצרת נקודות בעקביות בהתקפות מסודרות. אהרוני הוסיף שלשה ותוך שתי דקות חדש כבר ביתרון 27:41. כמה דקות ארוכוכת של חילופי החטאות לייאפים משני הצדדים, בעיקר של ת"א שגם החטיאו אחרי ריבאונד התהקפה, השאירו את התוצאה ללא שינוי, כשחדש מובילה 31:45. חטיפה ואסיסט של אהרוני לסהר קטעו את הבצורת, לוין הוסיף עוד 4 אישיות ובסוף הרבע השלישי 33:53 ת"א.

ירושלים לא ויתרו על המשחק והמשיכו להילחם בפתיחת הרבע האחרון, כשקליין ובן עטר הצליחו להוריד בקצת את ההפרש. אבל מהר מאוד ת"א חזרו להציג הגנה לוחצת עם חטיפות שהובילו למתפרצות. קליין עם סל ועבירה ניסה עוד לשמור את קבוצתו במשחק, אבל לא בהצלחה יתרה. ת"א כבר הגדילה את הפער ל-26 הפרש עם שלשה של יניר גדות, והסיפור נגמר. שלשה של אהרוני וסל של רינסקי הגדילו עוד ל-41:74, ובסיום 45:74 חדש ת"א.

 

 

בית ב'

עירוני א' אשקלון - בליך ר"ג 78:98

 

בית ג'

ריאלי עברי חיפה - מטרווסט רעננה 77:72

גם רעננה וגם חיפה הפסידו בשבוע שעבר, וחיפשו לרשום ניצחון ראשון העונה. משחק עם הרבה דרמות קיבלנו כשמטרווסט הובילו לכל אורך המשחק, פעמיים ביתרון דו ספרתי. חיפה שאירחה בביכורים הצליחה לחזור למשחק ולגרור אותו לסיום צמוד, אבל ריכוז מהקו בסיום של רעננה השאיר את הניצחון אצלה.

האורחים הובילו כבר מהפתיחה עם דקות טובות של של יונתן מושקוביץ, נדב סיבוני ורום גולד ועלו ליתרון קל, כשבצד השני מקסים פוקסמן ושקד ביאלה עם נקודות בצבע השאירו את הריאלי קרובים. סוף רבע ראשון 22:17 מטרו. רעננה פתחה את הרבע השני עם ריצת 8-0 שהעלתה אותה ליתרון דו ספרתי ראשון, ו-4 רצופות של גולד הגדילו ל-34:21. חיפה התעוררה והחלה לצמק את ההפרש עם שלשה של פוקסמן וסל ועבירה של אילי חן, אבל רעננה ברחה שוב וסיימה את המחצית הראשונה ביתרון 41:32.

מטח שלשות של רעננה בתחילת המחצית השניה (2 של סיבוני) החזיר אותה ליתרון דו ספרתי, עומר סבן עם סלים בצבע ושלשה השאיר את חיפה בחיים. במצב של 54:44 חיפה העלתה הילוך בהגנה והצליחה לכרסם את ההפרש ל-3 בלבד, 58:55 לרעננה בסוף הרבע השלישי. מטרו שוב הצליחה לברוח ליתרון על גבול הדו ספרתי עם שלשות של רוט ומושקוביץ, הריאלי כמו הריאלי לא ויתרו וחזרו שוב וזה רק 73:71. אבל כאן המארחים נתקעו. רוט עם 3/3 מהקו סגר את הסיפור ונתן לרעננה ניצחון חשוב 77:72.

קלעו לריאלי: עומר סבן ושקד ביאלה 15 כ"א, תום פוקס 13, מקסים פוקסמן 9, עמית מנחם 8, אילי חן 6, גם הר אבן 3, איתמר כץ 2.

קלעו למטרו: איתמר רוט 18, יונתן מושקוביץ 15, נדב סיבוני 13, רום גולד 12, יונתן זלאיט 8, יוני עוז 5, עמית אדיבי 4, רועי גורלנד 2.

 

מקיף עמק חרוד - גימנסיה ראלית ראשל"צ 60:67

-- סל הגלבוע --

300 צופים מילאו את אולם עין חרוד והיוו תפאורה נהדרת במסגרת המחזור ה-2 בליגת העל לתלמידים יום אחרי יום הבוחר במדינה. האורחים שהגיעו עם קומץ הורים וללא קהל מעודד ניצחו במחזור הראשון בבית את מטרווסט רעננה וידעו שניצחון בעין חרוד יתן להם מקדמה חשובה מאוד בקרב על ראשות הבית. עמק חרוד חסרו את ניר לוי החולה ויואב ויידנפלד הפצוע.

יובל כוכבי ואלון לוי העלו את הצפונים ליתרון 2:7 בתחילת המשחק. האורחים למרות אחוזים לא טובים הצליחו להישאר צמודים לעמק חרוד, עד שבן ממן שעלה מהספסל קלע 6 רצופות והעלה את העמק ליתרון 8. עידו רוימי לבדו השאיר את האורחים במשחק ובסיום הרבע הראשון 16:18 עמק חרוד. ברבע השני אוחנה המקומי שעד אז ראשל"צ עשו הכל שלא יגע בכדור נכנס לעניינים עם 5 רצופות. גלעד לוי החזיר עם 4 משלו לגימנסיה. ירין תורג'מן ששוב הסתבך בעבירות גם במשחק הזה קבר שלשה נהדרת לצפונים, רוימי ביחד עם טל פלד השאירו את המשחק צמוד עם סקור נמוך ובסיום המחצית הראשונה 26:32 לעמק חרוד שהמשחק ברמה טובה למרות התוצאה הנמוכה.

בחצי השני העומק של עמק חרוד התחיל לתת את אותותיו. נבו זומרפלד ברגעים טובים מאוד התחיל לייצר נקודות בקצב גבוה, האורחים עם ויגודמן ולוי ניסו להישאר צמודים אבל אינהורן ותורגמן העלו את הצפונים לדו ספרתי. פסק זמן של הגימנסיה לא עצר את המומנטום של העמק שהמשיכו להגדיל את ההפרש, בדרך ל-38:52 בסוף הרבע השלישי. ראשל"צ קלעה 12 נקודות בלבד ברבע השלישי כשהיא מציגה אחוזים לא טובים מכל הטווחים כולל מהקו. שלשה של ויגודמן ונקודות מהקו של בן הרוש הצליחו להוריד את ההפרש ל-10, אבל עמק חרוד הגיבה מהר עם שלשה של כוכבי ואוחנה הגדיל ל-42:58. זומרפלד נפצע בקרסול וירד לספסל, ראשל"צ ניצלו זאת לפתח מומנטום והצליחו לחזור למשחק עם רוימי ו-ויגודמן אבל אוחנה וכוכבי דאגו שהניצחון ישאר בבית. בסיום 60:67 עמק חרוד.

קלעו לעמק חרוד: דביר אוחנה 25 (5 שלשות), יובל כוכבי 9, ירין תורגמן 8, בן ממן 6, אלון לוי 5, רז אינהורן 5, נבו זומרפלד 4, אודי אונה 3, זיו וייסמן 2. שותפו אך לא קלעו : אורן רוקח, אסף ריקון, אלון צפריר.

קלעו לגימנסיה ראשל"צ: עידו רוימי 20, רועי ויגודמן 15, טל פלד 11, גילעד לוי 8, יוגב עובדיה 5 , שלו בן הרוש 1.

 

בית ד'

כצנלסון כפ"ס - משה שרת נתניה 45:86

במחצית הראשונה עוד קיבלנו משחק צמוד כששתי הנבחרות לא מתעלות וקולעות באחוזים סבירים, כשכפ"ס ירדה להפסקה עם יתרון קל 23:29. במחצית השניה הגיעה ההתפוצצות של הירוקים שעצרו את שרת על 22 נקודות בלבד בעוד הם קולעים מכל בלטה ובורחים לניצחון. סגנית האלופה רושמת ניצחון שני שמעלה אותה לראש בית ד'.