תיכונים: השני של חדש ת"א!

זכיה שניה ב-3 השנים האחרונות לחדש ת"א, ששלטה בגמר עד לניצחון 96:67 על כצנלסון כפ"ס. השרונים שכבר נקלעו לפיגור דו ספרתי במחצית הראשונה הצליחו לחזור למשחק ברבע השלישי, אבל הסיום כאמור של התל אביבים. דני אבדיה נבחר לשחקן המצטיין כשהיה רחוק אסיסט אחד מטריפל דאבל.


| safsal

 

חדש ת"א עושים זאת שוב. אחרי שזכו לפני שנתיים והפסידו בגמר בשנה שעברה, הגביע חוזר לת"א. אווירה פנטסטית בהיכל הדרייב אין בת"א עם קהלים משני הצדדים שלא הפסיקו לעודד. בפתיחה זה עוד היה צמוד, אבל עד סוף הרבע הראשון חדש ניצלו הגנה חלשה של כצנלסון כדי לברוח ליתרון דו ספרתי שגדל בהדרגה. מיני קאמבק של כצנלסון ברבע השלישי החזיר אותם למינוס 4 בלבד, אבל בנקודה הזאת הם שוב נתקעו וראו איך הניצחון בורח מהם. דני אבדיה הצטיין כאמור עם 21 נקודות, 18 לדורי סהר ו-17 ללוטן אמסלם. בכצנלסון עילי שאול סיים כקלע המוביל עם 15, 14 לאלעד רשליין.

 

סיקור המשחק

למען האמת, קשה היה לנו להבין את הטקס הארוך הזה לפני פתיחת המשחק. לנו נראה שיותר חשוב לתת את הבמה לילדים האלו, שלרובם זה יהיה אירוע השיא בחיים הספורטיביים שלהם. עם כל הכבוד לממונה הזה, המשקיף הזה, המנהל הזה והזמר הזה – הילדים האלו לא צריכים לחכות 25 דקות על הספסל, עד שאלו יסיימו להראות שהם היו שם.  

תיכון חדש התחילה בחמישייה עם עמית אהרוני, דורי סהר, דני אבדיה, לוטן אמסלם ויונתן אטיאס; כצנלסון כפר סבא עלתה עם עילי שאול, איתי חורין, עומר שדה, נדב צנגר ואלעד רשליין.

כיאה למשחק גמר (ולהמתנה הממושכת של השחקנים על הפרקט), הלחץ הורגש היטב בפתיחה, אך מי שהייתה הראשונה לשבור את הקרח הייתה תיכון חדש, שעלתה ל- 7:2, שלוש דקות בתוך המשחק. כפר סבא לא נבהלה ונקודות של נדב צנגר העלו אותה ליתרון, לפני שנקודות של דורי סהר בהזדמנות שנייה קבעו 11:10, 4:38 לסיום הרבע. תיכון חדש סגרה את הצבע, כפר סבא הגיעה לזריקות קשות, מה שהקל על משחק הקליעה של הכחולים שעלו ל- 24:13 בסוף הרבע הראשון.  

פתיחת הרבע השני לא בישרה טובות עבור כצנלסון כפר סבא. איתי חורין היה היחיד שהצליח איכשהו לייצר עבור הלבנים, כשמנגד החניכים של נחום סגל עלו ל- 30:17, קצת יותר משש דקות לסיום הרבע. תיכון חדש שלטה לחלוטין בקצב המשחק, כששלשה של יניר גדות מעלה את הכחולים ליתרון שיא במשחק, כש- 3:48 לסיום הרבע לוח התוצאות הראה 38:20 תל-אביבי. גם נדב סהר ולחוביץ' הצטרפו לסוללה של תיכון חדש, שהלכה והגדילה את היתרון שלה בהתמדה. שלשה של ניר שפר הזכירה שיש שתי קבוצות במעמד הגמר, אבל לא יותר מזה. עד המחצית הפער חצה את גבול ה- 20 ובהפסקה חדש ת"א מובילה בבטחה 47:26.

עילי שאול (2 נק' במחצית הראשונה) ועומר שדה (שלא קלע בכלל במחצית הראשונה), עשו קולות של התעוררות בפתיחת המחצית השנייה ויחד עם נקודות של איתי חורין, הלבנים הצליחו לקזז בהפרש ולקבוע 51:36, 7:03 לסיום הרבע. כצלנסון סירבה לוותר. שלשות של פריצקי וצנגר (עם נקודות בטווח של אבדיה ורותם) הורידו את ההפרש ל- 14 בלבד, 57:44, 3:15 לסיום הרבע. תיכון חדש נעלמה מהמגרש. מנגד, רשליין ושדה המשיכו להוריד את ההפרש ורגע לפני האחרון זה רק תשע לכחולים – 63:54.

ההפסקה בין הרבעים לא עצרה את הריצה המדהימה של כצנלסון כפר סבא. עילאי שאול קלע חמש רצופות ומה שהיה נראה כטיול עם 25 הפרש מבטיח ירד לארבע בלבד, בדרך לפסק זמן שני של נחום סגל במחצית, 63:59, 8:49 לסיום. לוטן אמסלם שבר בצורת ארוכה עבורה תיכון חדש, רשליין הוריד חזרה לארבע, לפני ששתי שלשות (אבדיה ורינסקי) הזניקו את ההפרש חזרה לדו ספרתי וקבעו 71:61, בדרך לפסק זמן של יניב פילו, כשעל השעון 6:34 לסיום. רשליין שוב הוריד את ההפרש לשמונה, אבל אז דורי סהר התעורר בדיוק בזמן מבחינת תיכון חדש ושבע רצופות שלו העלו את הכחולים ל- 63:78, בדרך לפסק זמן נוסף של כפר סבא, 4:47 לסיום. למרות הרצון, כפר סבא נפלה מהרגליים ותיכון חדש ניצלה את זה כדי להגדיל עוד את ההפרש. שלשה של לוטן אמסלם הגדילה חזרה את ההפרש אל מעבר ל-20 ומכאן כפר סבא לא יכלה לחזור. בסיום, לאחר הפסקה של שנה, תיכון חדש היא אלופת הליגה לתיכונים, עם ניצחון על כצנלסון כפר סבא, 96:67. 

קלעים

לכפ"ס: עילי שאול 15 (7 רב'), אליעד רשליין 14 (8 רב'), איתי חורין 9, רועי פריצקי 9, עומר שדה ביטרמן 8 (7 רב'), נדב צנגר 7, ניר שפר 6. כן שיחקו: אלון רושקין, ניקולס הקס.

לת"א: דני אבדיה 21 (14 רב', 9 אס'), דורי סהר 18 (8 רב'), לוטן אמסלם 17 (6 רב'), הראל רינסקי 12, אמיתי רותם 7, עמית אהרוני 6 (10 אס'), יונתן אטיאס 4 (6 רב'), טל צידון 3, תומר גולן 3, יניר גדות 3, נדב סהר 2. כן שיחקו: אריאל לחוביץ, יונתן מאור.