תיכונים: חדש שוב בגמר

בפעם הרביעית ברציפות - חדש ת"א מעפילה לגמר אליפות המדינה לתיכונים. השחקנים של נחום סגל שלטו במשחק מההתחלה, ולא השאירו לבן צבי קרית אונו סיכוי לחזור למשחק בדרך לניצחון 54:76. קרית אונו נשארת עם המחמאות על העונה, האלופה תנסה להגן על תוארה.


| safsal

 

בשנה שעברה חדש ת"א השוותה את השיא של אורט לייבוביץ' נתניה מתחילת שנות האלפיים, והשנה היא שוברת אותו. האלופה מעפילה לגמר רביעי ברציפות, אחרי שהביסה את בן צבי קרית אונו. בן צבי שהצטרפה לליגה בעונה שעברה שוב הפתיעה את כולם העונה עם מאזן כמעט מושלם עד לפיינל פור, אבל חדש כבר הייתה גדולה עליה.

 

חמישיות: תיכון חדשה עלתה בחמישייה נדב סהר, אריאל לחוביץ', עמית אהרוני, יניר גדות ואמיתית רותם; בן צבי קרית אונו התחילה עם עידו ברגמן, רואי נרקיס, נדב ינקוביץ', נועם להט ויובל זוארץ.

פתיחת המשחק הייתה מאוזנת, כששלוש דקות בתוכו לוח התוצאות מראה שוויון 4:4. בן צבי נטלה את ההובלה פעמיים (10:6 ו- 13:10), כשבכל פעם לחוביץ' משאיר את חדש בעניינים ויחד עם נקודות של אמיתי רותם תיכון חדש ביתרון 13:15, 3:12 לסיום הרבע. הריצה של חדש נמשכה. נקודות נוספות של רותם התחברו לשלשה של נדב סהר ותיכון חדש ת"א ביתרון דו ספרתי בסוף הרבע, 13:23.

תיכון חדש המשיכה לקלוע באחוזים טובים עם תחילת הרבע השני מה שהעלה אותה ליתרון 15, בן צבי לא אמרה נואש ועם שתי שלשות היא קיזזה ל- 20:29, 7:55 למחצית. תיכון חדש, למרות משחק התקפי לא מבריק, שלטה לחלוטין במשחק, כשהשליטה בריבאונד ההתקפה נותנת לה הזדמנויות נוספות בכל התקפה. מנגד, בן צבי הרבתה להחטיא זריקות קלות נוכח הטבעות הקשות של אולם אביב. עמית אהרוני עם שתי שלשות רצופות (והשלישית ברבע) הקפיץ את קבוצתו ליתרון 20, 26:46, 2:07 למחצית. עד למחצית בן צבי הצליחה רק לכווץ מעט את היתרון שעמד על 18, 30:48.

סטטוס הקוו בכל הנוגע ליתרון הגדול של תיכון חדש נמשך גם בפתיחת המחצית השנייה, כשבן צבי לא מצליחה להתקרב יותר מדיי. נקודות של יובל לוין העלו את תיכון חדש חזרה ליתרון 20, 37:57, קצת יותר מחמש דקות לסיום הרבע. בן צבי התעוררה מעט. שלשה של זוארץ השלימה ריצת 6:0 שקיזזה מעט את ההפרש וקבעה 43:57, 2:43 לסיום הרבע. עד לסיום הרבע תיכון חדש שמרה על היתרון הנוח שלה, עם 45:59 אחרי שלושה רבעים.

תיכון חדש הייתה רחוקה מלהרשים במהלך המחצית השנייה, אבל למזלה היה לה את יובל לוין שדאג לייצר חמש נקודות עם פתיחת הרבע הרביעי ויחד עם שלשה של אמיתי רותם ההפרש עלה חזרה ל- 19, 48:67, 7:24 לסיום. הרוח מהמפרשים של בן צבי קרית אונו יצאה סופית, תיכון חדש שיפרה אחוזים מחוץ לקשת והיתרון גדל עוד טיפה. בסיום, תיכון חדש מעפילה לגמר הרביעי ברציפות שלה, אחרי ניצחון על בן צבי קרית אונו, 54:76.