תיכונים: כצנלסון כפ"ס חוזרת לגמר

4 שנים אחרי שהפסידה בגמר הראשון שלה, תנסה השנה כצנלסון כפ"ס ללכת צעד נוסף ולזכות בתואר. השרונים ברבע שלישי טוב הצליחו לברוח ליתרון דו ספרתי ולשמור עליו עד הניצחון 77:60 בסיום. עילי שאול נבחר לשחקן המצטיין עם כמעט טירפל דאבל, יונתן בן בסט קלע 17 לקרית אונו.


| לילך וייס

 

הרבה מחמאות מגיעות לנבחרת בן צבי קרית אונו. הנבחרת שהגיע מהאליפות הארצית בגליל עשתה את כל הדרך עד לחצי הגמר, והראתה שבהחלט יש לה מקום בליגת העל. ברבע הראשון קיבלנו משחק טוב וצמוד, ואפילו ריח של הפתעה עמד באוויר. אבל רבע שלישי חזק של  כצנלסון כפ"ס נתן להם יתרון דו ספרתי, ממנו קרית אונו כבר לא הצליחה לחזור. כפ"ס הפציצה 11 שלשות וקלעה ב-61% מהצבע, וחוזרת לגמר התיכונים לראשונה מאז עונת 14/15 אז הפסידה למטרווסט רעננה.

 

סיקור המשחק

המשחק נפתח צמוד כששתי הקבוצות משחקות פנימה. עידו ברגמן בחדירה אתלטית בתוספת זריקת בונוס מהקו העלה את קרית אונו ליתרון 6:7, עילאי שאול עם אחת מחוץ לקשת הפך ל-11:10 והנדנדה נמשכה. 2 דקות של הגנה טובה מצד בן צבי ו-2 שלשות של יונתן בן בסט נתנו לקרית אונו יתרון משמעותי ראשון, 16:23 בסוף הרבע הראשון.

ההגנה של כפ"ס עם כמה עצירות בתחילת הרבע השני ושלשה של ניר שפר ונקודות של רועי פריצקי עבור סגרו מהר את ההפרש. יוני אמינוב רץ את כל המגרש וחד בצבע, אבל עוד צמד שלשות של שפר המשיכו את המומנטום של כפ"ס שעלתה ליתרון 27:25. פסק זמן של רועי ילוז עורר את שחקני קרית אונו שחטפו גם שני כדורים וחזרו להוביל מנקודות של נועם להט. כצנלסון הפכה שוב וירדה להפסקה ביתרון 35:33.

יונתן בן בסט. מחצית ראשונה טובה של בן צבי

 

כצנלסון פתחו בטירוף את המחצית השניה ועם סל ועבירה של פריצקי עלו ליתרון 42:35. רועי מדינה במהלך של סל ועבירה משלו בצד השני, אבל המומנטום נשאר עם השרונים כש-שאול עם שלשה ורשליין עם חדירה הגדילו ל-47:38. גם פסק זמן של בן צבי לא עזר. איתי חורין ב-5 נקודות תוך דקה הגדיל לדו ספרתי ושאול גם כן מבחוץ קבע 41:55 באמצע הרבע השלישי. כפ"ס ניצלה שליטה בריבאונד כדי להגדיל את ההפרש, ברגמן ומדינה עם כמה חדירות יפות בצבע ניסו לשמור את קרית אונו במשחק אבל לא בהצלחה יתרה. סיום רבע שלישי 67:52 לכנלסון כפ"ס.

בן צבי ניסתה לחזור למשחק ברבע השלישי עם זריקות מחוץ לקשת אבל לא פגעה. למרות שגם ההתקפה של כפ"ס לא קלעב כמעט 4 דקות, ההפרש לא התקזז. 3 דקות לסיום ההפרש כבר חצה את רף ה-20, והמשחק היה גמור. שני המאמנים נתנו קצת דקות לשחקני הספסל עד שנגמר. 77:60 לכצנלסון כפ"ס.

קלעו לקרית אונו: יונתן בן בסט 17, רועי מדינה ועידו ברגמן 10 (10 רב') כ"א, נדב ינקוביץ 7, נועם להט 6, יוני אמינוב וניב גרונדמן 3 כ"א, יובל זוארץ ושקד פסר 2 כ"א.

קלעו לכפ"ס: איתי חורין 19, עילי שאול 13 (10 רב', 9 אס'), ניר שפר 11, רועי פריצקי 10 (5 אס'), אליעד רשליין 8, נדב צנגר 6, עומר שדה וניקולס הקס 5 כ"א.

עילי שאול. מרחק אסיסט מטריפל דאבל