תיכונים: נצחונות לגימנסיה ולחדש

האלופה עשתה עוד צעד במסע להגנת התוארה כשניצחה בחוץ את דה שליט, הגימנסיה חזרה מנהלל עם 9 נקודות יתרון לקראת הגומלין. כצנלסון קרובה לשלב הבא אחרי ניצחון ב31 הפרש על תיכון ברנר, הכל פתוח עדיין בין עמק חרוד לבן צבי קרית אונו. במשחקי המבחן - דו ספרתי גבוה לזכות עמק החולה על אחד העם פ"ת, יתרון גם לריאלי חיפה.


| לילך וייס

 

רבע גמר - משחק ראשון (גומלין 12.12)

מקיף גבעת ברנר - כצנלסון כפ"ס 87:56

 

מקיף עמק חרוד - בן צבי קרית אונו 78:70

-- סל הגלבוע --

300 צופים היוו תפאורה מושלמת למעמד רבע גמר ליגת העל לתלמידים בו נפגשו לראשונה בהיסטוריה שני בתי הספר עמק חרוד ובן צבי קריית אונו. עמק חרוד חסרה את הפוינט גארד נבו זומרפלד שייעדר בתקופה הקרובה ממגרשי הכדורסל בשל פציעה בשריר הירך האחורי, האורחים הגיעו עם סגל מלא.

המשחק נפתח עם שלשה של אוחנה שמנגד נרקיס מגיב משלשה משלו אחרי ריבואנד התקפה. אלון לוי וממן ולאחר מכן כוכבי הובילו את המארחת ליתרון 5:12 שגרר אחריו פסק זמן של האורחים. קרית אונו חזרו עם 5 נקודות של ברגמן אך אלון לוי ביכולת נהדרת היה בכל מקום והמשיך לצבור נקודות יחד עם בן ממן, כשאוחנה סגר את הרבע עם שלשה - 18:23. ברבע השני הצפונים המשיכו לשמור על יתרון קל. ארליך ומשולמי היו אחראים על הנקודות בצד האורח, ממן ואוחנה דאגו להחזיר את עמק חרוד לפלוס 8. קרית אונו הגיבה עם צמד שלשות, כוכבי, אינהורן וממן הגדילו חזרה ל-39:44 מקומי בהפסקה.

בפתיחת הרבע השלישי אלון לוי ושלשה של אודי אונה העלו את המארחים שוב ל+9 (46:55), אבל בעיית עבירות מרובה שלהם וחוסר ריכוז בהתקפה כולל איבודי כדור לא מחוייבים החזירו את אונו עם המון אופי למשחק. ינקוביץ, נרקיס ויובל זוארץ בריצה משלהם הורידו את הקבוצות בתום הרבע השלישי ב-60:62 בלבד למארחת. אונו נשארה צמודה ברבע האחרון ונקודות של זוארץ יחד עם שלשה של ינקוביץ חוללו מהפך. עמק חרוד לקחה זריקות לא טובות מחוץ לקשת (8 נקודות בלבד ברבע האחרון), ונרקיס, ינקוביץ ונועם להט בשלשה על הבאזר קבעו ניצחון גדול לאונו ועם יתרון משמעותי לגומלין 78:70.

קלעו לעמק חרוד: בן ממן 19 (12 רב', 5 אס'), דביר אוחנה 16 (4 רב'), אלון לוי 8, זיו וייסמן 7, יובל כוכבי 6 (10 רב', 5 אס', 4 חט'), ירין תורגמן 5, רז אינהורן 4, אודי אונה 3, אורן רוקח 2.

הרבו לקריית אונו: נדב ינקוביץ 20, עידו ברגמן 19, יובל זוארץ 12, רועי נרקיס 11.

 

דה שליט רחובות - חדש ת"א 78:64

רחובות שרק לפני שבוע הצטרפה לליגה מהאליפות הארצית בגליל קיבלה את ההגרלה הכי קשה שאפשר - את האלופה המכהנת. במחצית הראשונה נראה היה שהמשחק הולך להיות חד צדדי לזכות האורחת, שדייקה מחוץ לקשת ועלתה ליתרון 24:14 בסוף הרבע הראשון. גם ברבע השני רחובות עדיין לא הצליחו להסתגל לקצב המשחק והחטיאו המון לייאפים, כשחדש המשיכה עם השלשות להגדיל את הפער ל-47:30.

אבל ברבע השלישי רחובות סוף סוף נכנסה לעניינים בהובלת ירין גהלי במשחק מצויין, ולאט לאט הפער הלך והתכווץ עד ל-58:52 בלבד בכניסה לרבע האחרון. המומנטום המקומי המשיך גם ברבע הרביעי עם נקודות של סתיו פוקס וליאור ברקוביץ שהורידו את ההפרש לנקודה בלבד. אבל ת"א כמו אלופה טובה ידעה להתעורר בדיוק למאני טיים, ועם לחץ בהגנה גרמו לרחובות לאיבודים שתורגמו מהר לנקודות בצד השני. האורחים ברחו ליתרון 69:60, ובהמשך הגדילו עוד ל-78:64 בסיום.

 

ויצ"ו נהלל - גימנסיה ראלית ראשל"צ 91:82

יופי של משחק קיבלנו בנהלל, עם אווירה טובה ביציעים. פרט לכמה בריחות של הגימנסיה לדו ספרתי המשחק היה צמוד ברובו, עד שברבע האחרון טל פלד ועידו רומי הצליחו להבריח את האורחת שוב ליתרון דו ספרתי שנתן להם יתרון משמעותי לקראת הגומלין בשבוע הבא.

רום כהן פתח מצויין את המשחק והעלה את נהלל ליתרון 0:5 מהיר. הגימנסיה לא פתחה טוב את המשחק עם כמה איבודים והחטאות שהקשו עליה להיכנס לעניינים, אבל גם נהלל עם סדרת החטאות לא קלעה יותר מדי ונשארנו עם סקור נמוך. כהן עם עוד 4 רצופות העלה את המארחים ל-7:12, עידו רומי החזיר עם 4 משלו בצד השני. לקראת סוף הרבע הגימנסיה הצליחה לשבור קצת את ההגנה הלוחצת של נהלל ועם ריצת 9-0 הפכה את התוצאה ועלתה ליתרון 18:16 אחרי סל בסיבוב של איתן בורג. נהלל בחצי דקה של לחץ מאסיבי חטפה פעמיים והחזירה את היתרון אליה עם שלשה של ארז ביבר, ובסוף הרבע הראשון 20:21 למארחים.

בפתיחת הרבע השני המשחק המשיך צמוד כשהנבחרות מחליפות ביניהן סלים (עומר חממה ויותם שמול החליפו גם שלשות) והיתרון זז מצד לצד. הגימנסיה בכמה דקות טובות בהגנה הצליחה לעצור את נהלל מלקלוע, ועם חטיפות של יוגב עובדיה שאת הראשונה הוא מסר לטל פלד שקלע שלשה ואת השניה סיים בעצמו ברחה ליתרון 37:30. פסק זמן של נהלל לא ממש עזר לה כשהיא המשיכה להתקשות בהתקפה, ועובדיה המשיך ביכולת הטובה עם עוד 5 אישיות. סל ועבירה של גיל עד לוי הגדיל את הפער לדו ספרתי, אוהד דקל בצד השני חפר בצבע וקטע את הבצורת של נהלל - 45:38 במחצית.

הצפונים פתחו כמו שצריך את הרבע השלישי כשהם מנצלים ריבאונד התקפה לנקודות ויהל פלג תורם 5 רצופות - וזה רק 50:48 גימנסיה. ראשל"צ במיני ריצת 8-2 בהובלת בורג ועובדיה ברחה שוב, נהלל לא מוותרת ושוב מגבירה את הלחץ בהגנה והפעם גם מצליחה להפוך את התוצאה עם שלשה של יהל לייבוביץ - 58:59. מכאן ועד סוף הרבע קיבלנו שתי קבוצות מרוכזות יותר ששוב החליפו סלים. רומי חסם בצד אחד ואז מסר אסיסט לפלד,  שקבע שיוויון 66 סוף שלישי.

רועי ויגודמן כנראה בא מוכן למאני טיים, כי את הרבע האחרון הוא פתח עם 7 רצופות והטיס את ראשל"צ ליתרון 74:68. דקל עם משחק גב לסל הצליח לשמור את המארחים קרוב, ובהמשך גם כהן עזרה לו להוריד ל-85:80. ואז הגיע פלד עם שתי שלשות קלאצ' ענקיות שנתנו לראשל"צ יתרון דו ספרתי, רגע לפני שתום סיגטי מהקו קבע את תוצאת המשחק על 91:82. ראשל"צ נותנת לעצמה פור משמעותי לקראת הגומלין בשבוע הבא שיערך אצלה בבית.

קלעו לנהלל: אוהד דקל 18, רום כהן 16, תום סיגטי 14, ארז ביבר 11, יהל ליבוביץ ויהל פלג 9 כ"א, יותם שמול 5.

קלעו לראשל"צ: טל פלד 27, עידו רומי 17, איתן בורג 16, עידו ויגודמן 13, יוגב עובדיה 12, גיל עד לוי ועומר חממה 3 כ"א.

 

משחקי המבחן - משחק ראשון (גומלין 12.12)

אחד העם פ"ת - מקיף עמק החולה 88:69

היובל הרצליה - הריאלי העברי חיפה 73:65