תיכונים: עולות ראשונות לרבע הגמר

גימנסיה ראלית ראשל"צ וכצנלסון כפ"ס השלימו ניצחונות כפולים על ליד"ה ירושלים ומקיף עמק החולה בשרך לשלב הבא. ויצ"ו נהלל וחדש ת"א חזרו הביתה עם הפרשים שצריך למחוק משבוע שעבר ושתיהן עשו את העבודה כשגברו על הדרים הוד"ש והריאלי העברי חיפה. במפגש הראשון בין מטרווסט רעננה לשרת נתניה ניצחון בפער גדול למארחים.


| לילך וייס

 

פלייאוף - מפגש 1

מטרווסט רעננה - שרת נתניה 67:92

את הרבע הראשון אפשר לסכם במשפט אחד - גלעד מלניק, 6 שלשות. יחד איתו נקודות בצבע של יהל מלמד, והגנה קשוחה מאוד של רעננה שסגרה את הצבע ושלחה את נתניה לזרוק הרבה מבחוץ. זה הלך לה לא רע (2 של נאור יוספי), אבל היתרון של המארחת היה ברור והרבע הסתיים ב-14:26. מטרווסט המשיכה בהגדלת הפער עם נקודות של אופק גופר, בצד השני רפי טקצ' עם שלשות וסל בצבע ניסה לשמור את שרת במשחק. מלניק הוסיף עוד אחת לסטטיסטיקה, 34:50 סוף מחצית ראשונה.

יוספי וטקצ' המשיכו לקלוע מחוץ לקשת גם במחצית השניה, והצליחו לצמק את ההפרש ל-7 בלבד באמצע הרבע השלישי. מלניק החליט להתקרב קצת לסל וקלע היטב גם משם ויחד עם מיקי שיראי הקפיץ שוב את הפער ל-49:72 סוף שלישי. טקצ' ונאורי המשיכו בשלהם וקלעו שלשות ברבע הרביעי, רעננה המשיכה בשלה ולא נתנה להם להתקרב. זה נגמר ב-67:92, לשחקנים הצעירים יש מעט זמן לנוח ולהתכונן לגומלין שיערך כאמור כבר מחר בצהריים.

קלעו לרעננה: גלעד מלניק 37, אופק גופר 16, יהל מלמד 12 (17 רב'), איתמר רוט 11, נדב סיבוני 5, מייקי שיראי 5, רום גולד 4, יונתן מושקוביץ 2 (6 רב').

קלעו לנתניה: רפאל טקץ' 24, נאור יוספי 14, ויטו עזריה 8, בן ספוקויני 7 (7 רב'), איתי בונה 5, עומרי פלס 5, אופק רוקני 2, גיא אשכנזי 2. כן שיחק: יהלי אברהמי.

 

פלייאוף - גומלין

חדש ת"א - ריאלי עברי חיפה 56:85 (19+ בסיכום לת"א)

מלכת הקאמבקים עושה זאת שוב. ת"א מוחקת את ההפסד ב-10 הפרש מהמשחק הראשון, ומתקדמת שלב אחד נוסף. בחיפה חסרו מאוד את מקסים פוקמן, האיש שלה בצבע, ובלעדיו ההתקפה נראתה תקועה ולא היה מי שיעצור בצבע את הקלעים של ת"א. בתחילת המשחק כשההגנות חלמו עוד קיבלנו תוצאה שקולה, אבל מסוף הרבע הראשון המארחים השתלטו על המשחק וברחו ליתרון דו ספרתי. ברבע השני היתרון כבר הגיע לאזור ה-20 הפרש, ונשאר שם עד הסיום.

חדש ת"א חוגגים בסיום

 

גימנסיה ראלית ראשל"צ - ליד"ה ירושלים 68:89 (58+ בסיכום לראשל"צ)

גמנסיה ראלית ראשל"צ אירחה את ליד"ה ירושלים למשחק הגומלין בשלב הפלייאוף אחרי ניצחון משכנע במשחק הקודם בירושלים שדי גמר את הסיבור מבחינת זהות העולה לשלב הבא. אבל בניגוד למשחק הקודם, ירושלים נתנה פייט כמעט עד הסוף למרות התוצאה הקצת משקרת. המארחים פתחו בחמישייה עם נועם דוברת, טל פלד, אפק שפיר, עידו רוימי ויוגב עובדיה. ליד"ה עלו עם אריאל דרעי, טל בן עטר, יובל קורח, אלון ידין ויואב קליין.

שתי קבוצות נכנסו טוב למשחק ואחרי 5 דקות ליד"ה עלו ליתרון 7:6. ליד"ה איבדו כדורים וראשון ניצלו את זה ועלו ליתרון 8 עם נקודות נועם דוברת וטל פלד, אבל אריאל דרעי בכמה סלים ושלשה בתוספת נקודות של טל בן עטר וזה רק 18:21 לראשון לציון בסיום הרבע. הגמנסיה פתחו את הרבע השני עם נקודות של אופיר אפרים ופלד, כשבירושלים סל ועבירה של דרעי משאירים את המשחק צמוד. תומר פומפן קלע שלשה והעביר את היתרון לי-ם, אבל דוברת בשלשה ופלד עם עוד בסל וזה שוב 4 הפרש לראשל"צ. ירושלים לא ויתרו, בן עטר הוסיף נקודות ודרעי שלהט במחצית עם 21 נק' אישיות הורידו את ליד"ה ביתרון למחצית, 40:39.

הגמנסיה פתחו את המחצית השניה עם 5 רצופות של אפק שפיר ודוברת והיתרון שוב צהוב, יואב קליין קלע שלשה לליד"ה אבל יוגב עובדיה בשלשה מהצד השני שמר על ההפרש. דרעי קלע שוב ועם עוד אסיסט שלו בתוספת שלשה של יובל קורח שוב מהפך, 52:50 לליד"ה עוד 3 דקות לסיום הרבע. ירין גולדברג בסל וירטואוזי החזיר את הריאלית ליתרון נקודה, י-ם לא הצליחו לקלוע וראשון ברחו שוב ובסיום הרבע 54:61 לגמנסיה ראשל"צ.

י-ם לא נשברו, הורידו למינוס 3 אבל שלשה של ניקולס גן וזה שוב 6. גולדנברג בדקות טובות עם  שלשה נוספת והפער עלה כבר ל-9, עוד 6 דקות לסיום. ההרכב העמוק של הגמנסיה שוב עשה את ההבדל כשגלעד לוי ועידו רוימי ב-4 נק' רצופות מעלים את ההפרש ל-13 ומשם לירושלים כבר היה קשה לחזור. בסיום 89:68 לגמנסיה ראשון לציון.

הגמנסיה תמשיך לשלב הבא בעונה הטובה שלה ובמטרה ללכת עד הסוף כשהיא מציגה סגל איכותי בראשותם של אפק שפיר נועם דוברת וטל פלד. ליד"ה יכולה לסמן וי גדול על עונת בכורה מכובדת בליגה עם העפלה לפלייאוף כשאריאל דרעי בעונה מצוינת סוחב כמעט לבדו את הנבחרת עם ממוצע של 21 נק' למשחק.

קלעו לראשל"צ: נועם דברת 16, ירין גולדנברג 13, אפק שפיר 12 (6 רב', 5 חט'), יוגב עובדיה 11, טל פלד 11 (8 רב'), עידו רוימי 8 (7 רב'), גלעד לוי 7, אופיר אפרים 6, ניקולס גן 5. כן שיחקו: עומר חממה, ניר מילוא, אלון מנטין.

קלעו לירושלים: אריאל דרעי 26 (9 רב'), טל בן עטר 13 (7 רב'), יואב קליין 11, אלון ידין 6, תומר פומפן 5, יובל קורח 4, איתי א'לוז 2, אלון ברזילאי 1. כן שיחקו: יונתן שורץ, הלל ארזי, אלעד ג'ובאני.

 

כצנלסון כפ"ס - מקיף עמק החולה 68:96 (43+ בסיכום לכפ"ס)

כפ"ס שומרת על מאזן נקי מהפסדים מתחילת השעונה עם עוד ניצחון קל בבית. כבר מהפתיחה ראינו את אליעד רשליין, עילי שאול ואיתי חורין קולעים היטב בצבע ומובילים את כפ"ס קדימה. חן גיא ניסה לשמור את האורחים בתמונה, אבל כצנלסון המשיך לשלוט בקצב ועלתה ליתרון דו ספרתי 15:26 אחרי 10 דקות. רועי פריצקי פתח מצויין את הרבע השני עם 3 סלים רצופים והפער המשיך לגדול. אחרי כמה דקות של החטאות משני הצדדים, צמד שלשות של שאול העלו לפלוס 18, שתיים של גיא ואורי אלבאז בצד שני הצליחו להוריד חזרה ל-10 בלבד. אבל מכאן כפ"ס פתחה מבערים. חטיפות של ניר שפר ונדב צנגד תורגמו לנקודות בצד השני, והיתרון צמח עד ל-37:54 בהפסקה.

שתי הקבוצות המשיכו לצלוף מחוץ לקשת גם במחצית השניה, כשהיתרון של כפ"ס ממשיך לגדול וחוצה את סף ה-30. שלשת באזר של פריצקי העלתה ל-48:86 בתום הרבע השלישי. חן המשיך להיות מנקודות האור בהתקפה של עמק החולה, אבל בשום שלב הצפונים לא הצליחו להתקרב למארחת. מתח שלשות של האורחת קיזזו את ההפרש ומיזערו קצת נזקים, 68:96 בסיום.

קלעו לכפ"ס: נדב צנגר 18 (6 רב'), אליעד רשליין 16 (10 רב'), עילי שאול 16 (7 רב'), איתי חורין 11, רועי פריצקי 11 (6 רב'), עומר שדה ביטרמן 10, ניקולס הקס 5, ניר שפר 4, עומר שגב 3, אלון רושקין 2, עמית מרטו 1.

קלעו לעמק החולה: חן גיא 30, ירדן זלנבאבא 9, עדי אדרי 5 (7 רב'), זיו מעוז 5, טל מרדכי 5, אילון חודורוב 4, אלעד אוסקר 4, אורי אלבאז 3, עמר לחיאני 3, תומר סונגו 3. כן שיחק: גור שלם.

 

ויצ"ו נהלל - הדרים הוד"ש 57:79 (19+ בסיכום לנהלל)

שנה שניה ברציפות שנהלל מתקדמת לשלב רבע הגמר, האם זה אומר שקללת השמינית מאחורינו? בנתיים נראה שכן. נהלל במשחק טוב לעיני הקהל המקומי (שנעלם במחצית) הצליחה לפתוח פער דו ספרתי ברבע השני, ולשמור עליו עד הסיום. הדרים במשחק מצויין של יהונתן לוי הצליחה במיני קאמבק לחזור למשחק ברבע האחרון, אבל במאני טיים שוב נעלמה. הרבה מחמאות לקבוצה מהשרון, אבל היא מסיימת את דרכה בליגה.

למארחת לקח כמה דקות להיכנס למשחק, ובינתיים יהונתן לוי המצויין העלה לבדו את האורחת ליתרון 7:2. נהלל התעוררו עם שלשה של רותם גורן ולאחריה חטיפה וסל של טום סיגתי שהפך את התוצאה. לוי הראה יכולת הגנה טובות כשסגר הרמטית את הצבע, אבל ההצפונים בהנאת כדור חכמה הצליחו בכל זאת למצוא את הנקודות. כמה דקות צמודות של חילופי סלים מצד לצד, לאחריהן שלשה מדהימה מחצי מגרש של סיגטתי סגרה את הרבע הראשון ב-18:21 מקומי.

שוב פתיחת רבע לא טובה של נהלל עם החטאות, אבל למזלה גם ההתקפה השרונית לא הבריקה ולא ידעה לנצל חטיפות לנקודות. המשחק נשאר צמוד עד אמצע הרבע, אבל אז החלה הבריחה של הצפונים. שלשות של שליו לוגשי וגורן הקפיצו את הפער, ואחת ממש עם הבאזר של האחרון הורידה את ויצ"ו נהלל להפסקה ביתרון 31:42.

את הרבע השלישי נהלל דווקא פתחה מצויין עם הגנה אישית לוחצת שלא איפשרה להודש לקלוע 4 דקות.ליאל מלה בצד השני הריץ את הצפונים 0-9 כדי להעלות את הפער ל-20, 31:51. לוטם טורנג' ולוי ניסו להחזיר את הוד"ש למשחק כשהעמק בסדרת החטאות מחוץ לקשת, אבל הדרים לא קלעו באחוזים מספיק טובים כדי לצמצם. 42:59 אחרי 3/4 משחק.

הוד"ש החליטה שהיא לא מוותרת על המשחק, מצאה אנרגיות להמשיך ולהילחם ושוב היה זה לוי שעם 5 אישיות החזיר אותה למשחק. 5 דקות לסיום וזה רק 53:61 למארחת. אבל כן נהלל התעורר, שלשות של יהל פלג ולוגשי הקפיצו שוב את הפער והוציאו להדרים את האוויר. האורחת איבדה כדורים ונראתה לא מרוכזת, ולא הצליחה לחזור למשחק. נהלל הגדילה את הפער עד ל-57:79 בסיום.

קלעו לנהלל: שלו לוגשי 25 (6 רב'), רותם גורן 19 (6 רב'), ליאל מלה 11 (6 רב'), יהל פלג 9 (6 רב'), טום סיגטי 7, אוהד דקל 4 (9 רב'), אראל מלינרסקי 2, ענבר חובב 2. כן שיחק: ניר שטרית.

קלעו להוד"ש: יונתן לוי 25 (12 רב'), גיל נויוביץ 11, לוטם טורנג' 5, אסף סקאלי כהן 5, רן לוי 4, אורי ברלינסקי 3, דור דביר 2, עמרי מאנה 2. כן שיחקו: איתי ברוור, תומר קניג, אופק פרל.