תיכונים: צמוד בין קרית שרת לבליך

משחק צמוד במיוחד בסדרת ההישרדות, בסיומו יתרון קל לר"ג לקראת הגומלין. במשחקי הפלייאוף כצנלסון כפ"ס רשמה ניצחון חוץ על עמק החולה, הריאלי העברי חיפה שמרה על הבית מול חדש ת"א. גימנסיה ראשל"צ הביסה את ליד"ה ירושלים, הוד"ש הפתיעה בבית את ויצ"ו נהלל. (צילום: אורית קופר, התאחדות הספורט לבתי ספר)


| לילך וייס

 

הצלבה:

הדרים הוד"ש - ויצ"ו נהלל 76:79

 

ליד"ה ירושלים - גימנסיה ראלית ראשל"צ 84:47

ליד"ה ירושלים שסיימו במקום השלישי בבית ב' אירחו את הגמנסיה הריאלית ראשון לציון שסיימה במקום הראשון בבית ד'. ירושלים פתחו עם אריאל דרעי, יואב קליין, אלון ידין, יובל קורח ואלעד ג'ובאני. ראשל"צ פתחו עם אפק שפיר, טל פלד, נועם דוברת, עידו רומי וניקולס גן.

ליד"ה פתחו טוב את המשחק עם סל של אלון ידין ו- 5 נק' של אריאל דרעי ועלו ליתרון 2:7. ראשל"צ נכנסו גם הם לקצב והשוו ל-10:10, ירושלים עלו שוב ל-5 הפרש אבל שלשה של רועי ויגודמן מהגמנסיה וזה שוב שוויון 15. בנקודה הזו שחקני הגמנסיה איפסו את הידית והמשיכו במטווח שלשות ועוד אחד של נועם דוברת והרבע מסתיים ביתרון  26:16 לאורחים.

גם הרבע השני נפתח בשלשה של טל פלד והגמנסיה המשיכו בריצה ועלו ל33:21 עוד 7 דקות למחצית. ליד"ה הדקו את ההגנה ויח עם שלשה של יובל קורח וסלים של דרעי וזה רק 10 הפרש. ראשל"צ שקלעו באחוזים גבוהים מעבר לקשת (13/33 במשחק כולו) הוסיפו עוד 2 וירדו בפער מבטיח למחצית 46:29.

גם למחצית השנייה ראשל"צ יצאו טוב מחדר ההלבשה ורצו 7-0 כשבועז טייב מאמן ליד"ה לוקח פסק זמן כשהגימנסיה כבר בורחת ל- 53:29. ירושלים שיפרו קצת את משחק ההתקפה אבל למרות נקודות של דרעי, קורח ואלון ידין ראשל"צ ירדו לרבע ביתרון 60:37. ברבע הרביעי ליד"ה כבר נכנעה ולא הצליחו להוריד את ההפרש. אריאל דרעי המשיך לקלוע אבל בצד השני אפק שפיר, דוברת ופלד עשו את העבודה וחניכיו של נדב זילברשטיין מנצחים בסיום 84:47.

קלעו לירושלים: אריאל דרעי 21 (11 ריב'), אלון ידין 10 (8 ריב'), יובל קורח 9, הלל ארזי 4, אלון ברזילאי 2 ויואב קליין 1. כן שיחקו אלעד ג'ובאני, תומר פומפן, יונתן שוורץ ואיתי אילוז.

קלעו לגימנסיה ראשל"צ: נועם דוברת 21 (8 ריב'), רועי ויגודמן 13, טל פלד 9, ניקולס גן 9, עידו רוימי  8 (13 ריב'), ירין גולדנברג 5, אפק שפיר 5, גלעד לוי 4, איתן בטלר 4, ניר מילוא 3 ואלון מנטין 2. כן שיחקו עומר חממה, רועי הרטל ואופיר אפרים.

 

מקיף עמק החולה - כצנלסון כפ"ס 68:62

כפ"ס שומרת על היותה הקבוצה היחידה העונה שלא הפסידה ומסדרת לעצמה יתרון קל לקראת הגומלין. עמק החולה בהחלטה יכולה להיות מרוצה מהפייט שנתנה לאורחים מהשרון, ששומר אותם במשחק לקראת המפגש שבוע הבא.

המארחים למרות הקהל התומך פתחו רע מאוד את שלב הפלייאוף, כשלקח להם כמעט 4 דקות לקלוע סל ראשון. בזמן שהמארחים מאבדים וקולעים רק מהעונשין, אלעד רישליין הוביל את כצנלסון ליתרון 13:3. עומר ביטרמן עם שלשה שניה במשחק בגדיל את הפער, טל מרדכי וזיו מעוז ענו לו בצד הני והורידו את ההפרש ל-16:19 אחרי 10 דקות.

ההתקפה המקומית שוב נתקעה בפתיחת הרבע, ולמרות שגם האורחת לא הבריקה, היא עלתה ליתרון 27:18. שוב שלשה של מעוז הפעם יחד עם אחת של עדי אדרי מחזירות את הצפונים למשחק, כשאילון חודרוב עם 4 אישיות קובע שיוויון 34. בירידה להפסקה יתרון קל 36:34 לאורחים מכפ"ס.

בניגוד לרבעים הקודמים, הפעם עמק החולה פתחה כמו שצריך והמשיכה את המומנטום מסוף הרבע השני. שני סלים של ירדן זלנבאבא נתנו לעמק יתרון 39:43, מעוז בשלשה ה-הפסקנו לספור שלו הדביק הפעם את אורי אלבאז ולקראת הרבע האחרון 49:54 מקומי. אבל אם יש משהו שכצנלסון טובה בו העונה, זה להתעורר במאני טיים כדי לשמור את עצמה נקיה מהפסדים. נדב צנגר, רועי פריצקי, חורין ורשליין הטיסו את האורחים 13-2 ושוב הפכו את התוצאה. בדקות האחרונות קיבלו שוב נדנדת סלים כשהיתרון של כפ"ס נשמר, 68:62 בסיום.

קלעו לעמק החולה: חן גיא 16 (7 רב'), עדי אדרי 13 (11 רב'), זיו מעוז 9, אילון חודורוב 7, אורי אלבאז 5, ירדן זלנבאבא 5, טל מרדכי 3, תומר סונגו 2, אלעד אוסקר 2. כן שיחק: גור שלם.

קלעו לכפ"ס: אליעד רשליין 23 (13 רב'), נדב צנגר 14 (9 רב'), רועי פריצקי 13 (6 רב'), איתי חורין 8, עומר שדה ביטרמן 6, עמית מרטו 2, ניר שפר 2. כן שיחקו: עומר שגב , אלון רושקין , ניקולס הקס.

 

הריאלי העברי חיפה - חדש ת"א 65:75

הריאלי קוטעים לחדש את רצף 4 הניצחונות הרצופים שלהם ונותנים לעצמם יתרון דו ספרתי לקראת הגומלין. אבל במקומם היינו שומרים על ריכוז גבוה מאוד, כי כבר ראינו בעונות הקודמות את חדש משלימה קאמבקים מהפרשים אפילו יותר גדולים כשהיא חוזרת אליה הביתה. יונתן לבנברג סיים את המשחק עם 31 נקודות, כשהוא קולע 7 שלשות!

כבר בפתיחה קיבלנו קצב גבוה כששתי הקבוצות הולכות פנימה וגם קולעות יפה מחוץ לקשת. דורי סהר ולוטן אמסלם הובילו את האורחים ליתרון 8:3, עומרי סבן ויונתן גולדפלד הפכו את המשחק ל-8:11 לחיפאים. שוב מיני ריצה של האורחים, הפעם יניר גדות ואמיתי רותם שמעלים את ת"א ליתרון 18:15 בסוף הרבע הראשון.

ברבע השני התחיל מופע השלשות של יונתן לבנברג. השתיים הראשונות שלו שוב העבירו את המומנטום לחיפה שעלתה ליתרון 18:25, ואז כצפוי הגיעה ריצה אורחת נוספת שהסתיים בשלשה של עמית אהרוני ונקודות של רותם ואנחנו שוב ביתרון של ת"א. כמה דקות צמודות בלי שאף נבחרת מצליחה לברוח, ושלשה של לבנברג מוריד את הריאלי ביתרון 35:36 במחצית.

הרבע השלישי המשך כמו שהשני הסתיים, כשהקבוצות מחליפות בינהן סלים ונשארות צמודות. סבן קלע בצבע עבור חיפה, אמסלם ורותם עבור ת"א. לבנברג הראה שהוא קולע מצויין גם מתוך הצבע עם 3 סלים רצופים שנתנו למארחת יתרון 7, 4/4 מהקו של חדש צימקו את ההפרש ל-55:58 לקראת הרבע המכריע.

רבע חדש, ריצה חדשה, גדות עם 6 אישיות מוביל את האורחת ליתרון 63:61. לבנברג עם עוד 3 שלשות ואחת גם של סבן הופכים חזרה, ומכאן ת"א כבר לא הצליחה להפוך חזרה. ההתקפה של חדש ת"א נראתה לא מרוכזת בדקות הסיום כשהיא קולעת 2 נקודות בלבד ב-5 דקות, כשההגנה החיפאית מענישה על כל טעות. בסיום 65:75 לריאלי העברי חיפה עם מקדמה יפה מאוד לקראת הגומלין.

קלעו לחיפה: יונתן לבנברג 33 (6 רב', 7 שלשות), עומר סבן 10, יאיר אלבוים 7, יונתן גולדפלד 6, טל אריאלי 6, רועי בורנשטיין 5 (6 רב'), מקסים פוקסמן 4 (6 רב'), תום פוקס 4.

קלעו לת"א: אמיתי רותם 13, יניר גדות 12, לוטן אמסלם 9, נדב סהר 8 (6 רב'), דורי סהר 8 (12 רב'), עמית אהרוני 8 (12 רב'), יונתן משה אטיאס 5, אריאל לחוביץ 2. כן שיחקו: עמית צידון.

הישרדות:

קרית שרת חולון - בליך ר"ג 73:69

שתי אלופות עבר נפגשו למפגש כפול בסופו אחת מהן תיאלץ להיפרד מליגת העל לתיכונים. פרט לבריחה של חולון ליתרון דו ספרתי באמצע הרבע השלישי, המשחק היה סופר צמוד כשהיתרון זז מצד לצד. אחרי מחצית ראשונה בסקור גבוה, האחוזים בצבע התיישרו והלחץ בסיום גם הוסיף כשהקבוצות השאירו לא מעט נקודות בקו העונשין. ר"ג היו יותר מרוכזים במאני טיים והצליחו ליצור לעצמם יתרון קל לקראת הגומלין בשבוע הבא.

לא כדורסל גדול ראינו בתחילת המשחק, אבל הרבה מלחמה משני הצדדים כשהקבוצות חודרות יפה בצבע כשההגנות לא ממש קיימות. עילאי ברגיל ואדי גיטמן הוביל את המארחים, בן שלומוביץ ואלון עשיר את האורחים והיתרון זז מצד לצד בקצב נקודות גבוה. ההגנות העלו אגרסיביות, אבל הקבוצות הממשיכו לקלוע בצבע ועדיין אף קבוצה לא הצליחה לייצר יתרון משמעותי. סל כמעט עם הבאזר של עידן לאון קבע יתרון 22:23 מקומי בסוף הרבע הראשון.

צמד שלשות של גיטמן בפתיחת הרבע השני נתן לחולון יתרון קל, אבל בצבע ההגנה של ר"ג עבדה שעות נוספות ולא איפשרה להם לברוח ליותר מזה. שגיא ענבר החזיר את המשחק לשיוויון, והקצב נרגע מעט כשהקבוצות מציגות כל אחת הגנות טובות שהקשו מאוד על הצד השני לייתר נקודות. סל של ברגיל קטע את בצורת הסלים ושיחררה את הניצרה בשני הצדדים כשרועי פרז בצד השני החזיר לו עם שלשה משלו. הפעם הסל כמעט עם הבאזר הגיע בצד של בליך כשנדב קושמירק שלח את האורחים להפסקה ביתרון 44:42.

אחרי שבשני הרבעים הראשונים זכינו ליותר מ-40 נקודות בכל אחד מהם, הרבע השלישי כבר היה יותר רגוע. הקבוצות המשיכו לרוץ, אבל קלעו באחוזים פחות טובים בעיקר בצד של ר"ג שקלעו רק 13 נקודות. לאון עם אלון אהרוני הצליחו לפתוח את הפער המשמעותי הראשון במשחק, והמשך קליעה מבחות של החולונים העלה אותם לדו ספרתי 47:58. בליך התעורר בזמן והפעם שרת היא זאת שהחטיאה בעור האורחים מצמצמים את הפער עם נקודות של עומרי נפתל וגיא בכר. לקראת הרבע האחרון המשחק פתוח לחלוטין, 57:60 מקומי.

ברגיל עם 4 אישיות העלה את חולון לפלוס 4, אבל מכאן בליך השתלטו על המשחק עם הגנה לוחצת מאוד וחדירות אתלטיות בצבע. עשיר עם מהלך של שלשה ולאחר מכן מהלך של סל ועבירה השלים את הקאמבק, 69:64 לר"ג 5 דקות לסיום. הלחץ עשה את שלו בדקות הסיום כשהמשחק גם החל להתחמם קלות, ושתי הנבחרות נתקעו בהתקפה עם קבלת החלטות לא טובה בבחירת הזריקות. חולון הייתה ראשונה בכדורים החוזרים אבל לא ידעה לנצל את זה לנקודות. חדירה ענקית של עשיר על כל ההגנה המקומית העלתה את בליך ליתרון 71:67, 50 שניות לסיום. חולון לא מצאה את הסל בהתקפה הבאה, ושלומוביץ אחרי אסיסט על עשיר הגדיל עוד קצת. כדור אחרון של חולון הסתיים בסל של אהרוני אחרי ריבאונד התקפה, 73:69 בסיום לבליך.

קלעו לחולון: עילאי ברגיל 24 (20 רב'), אדוארד גיטמן 22, עידן לאון 12 (6 רב'), אלון אהרוני 4, אדיר מוסקוביץ 3, עדי רודיטי 2 (6 אס'), אלמוג ניסמזון 2. כן שיחקו: גיא ברנס , נווה זהר , טל זאובר.

קלעו לר"ג: שגיא ענבר 16, אלון עשיר 15, רועי פרז 14 (9 רב'), בן שלומוביץ 11, גיא בכר 8, נדב קושמירק 4, עומרי נפתלי 3, טל שמר 2. כן שיחקו: רועי פיצחדזה , ירון מנור , אורי שיבר.