תיכונים: קרית אונו עדיין מושלמת

העולה החדשה רשמה את ניצחונה השלישי העונה מול בליך ר"ג. במאזן נקי מהפסדים מחזיקות גם עמק חרוד שניצחה את מטרווסט, כצנלסון שניצחה את שרת נתניה וחדש ת"א שגברה על עמק החולה. נהלל ובן צבי גבעתיים הביסו בבית את ליד"ה וליאובק, הגימנסיה הביסו בחוץ את הריאלי חיפה. תוצאות בפנים, סיקורים וקלעים מתעדכנים.


| לילך וייס

 

בית א'

1. חדש ת"א 0-3
2. ויצ"ו נהלל 1-2
3. מקיף עמק החולה 3-1
4. ליד"ה ירושלים 3-1

 

מקיף עמק החולה - חדש ת"א 89:74

קלעו לעמק החולה: רון כהן 19, עדי אדרי 14, זיו מעוז וירדן זלינבאבא 11 כ"א, שקד פלג 8, נדב מלכה 5, שילה גולדברגר 4, אריאל יוסטר 2.

קלעו לת"א: עמית אהרוני 18, נדב סהר והראל רינסקי 17 כ"א, אמיתי רותם 14, אריאל לחוביץ 10, יובל לוין 7, יניר גדות 6.

 

ויצ"ו נהלל - ליד"ה ירושלים 44:77

זה ממש לא היה היום של הליד"ה. הירושלמים קלעו באחוזים מזעזעים מכל הטווחים (23% מהשדה), איבדו 18 כדורים ונראו די אאוט בהתקפה. יחד עם זאת, היו להם דקות לא רעות במחצית השניה בה למרות הפער הגדול נלחמו ושמרו היטב ואף הצליחו לעצור לא מעט התקפות של הצפונים. נהלל מבחינתה עשתה את העבודה בבית, הובילה ביתרון גבוה מאוד רוב שלבי המשחק ולא ממש התקשתה לנצח את המשחק כשגם היא לא מבריקה במיוחד מבחינת האחוזים (45% מהשדה).

הרבע הראשון היה חד צדדי במיוחד. נהלל הציגו הגנת ברזל שתורגמה לחסימות וחטיפות ולא פחות מ-6 איבודים של האורחת כבר ברבע הראשון. 8 רצופות של יהל ליבוביץ נתנו לויצ"ו יתרון 0-13 לפני שטל בן עטר היה הראשון לקלוע לזכות ירושלים. אבל זה לא ממש שינה משהו, כשנהלל המשיכה לרוץ עם נקודות של סיגטי שקבעו יתרון 2:20. ירושלים פשוט לא פגעו בכלום, אוהד דקל המקומי שלט בריבאונד ואדם שרבקוב חתם את תוצאת הרבע הראשון על 4:28 נהלל.

נהלל ממש לא התכוונו לעצור כאן וכבר העלו את ההפרש ל-30, 4:34. תומר פומפן האורח קלע מחוץ לקשת את הסל הראשון של האורחים ברבע השני אחרי 4 דקות, וזה נתן קצת אנרגיות לירושלמים. האורחים בשחור החלו לייצר עצירות בהגנה וחטיפות, ואחרי 0/10 מחוץ לקשת ברבע הראשון פתאום כל השלשות נכנסו והפער קוזז קלות. אבל מהר מאוד המארחים חזרו לקצב ועם הנעת כדור פנטסטית ועוד 5 רצופות של ליבוביץ ושלשה של יהל פלג לקינוח ירדו להפסקה ביתרון 17:46.

למרות שהמשחק נראה היה די גמור הירושלמים סירבו לוותר ועלו מרוכזים מאוד בהגנה למחצית השניה, ועצרו את נהלל מלקלוע כמעט שתיים וחצי דקות. סל ועבירה של אלון ידין ושלשה של עידו איתן וזה "רק" 27:50. נהלל התעוררה לקראת סוף הרבע ועם שלשות של ליבוביץ וארז ביבר רצה 0-10, ירושלים שוב הלכו לידין שקלע בצבע ובסוף הרבע השלישי 33:60 נהלל.

בהפסקה בין הרבעים גולן יבלונובסקי מאמן נהלל דרש משחקניו הגנה, וזה מה שהוא קיבל ברבע האחרון. הצפונים סגרו את הצבע הרמטית ובמקביל העיפו שלשות בהתקפה (2 של ביבר) והגדילו את היתרון שלהם ל-40. ב-4 הדקות האחרונות ליד"ה שוב נראתה טוב עם שלשות של פומפן ויובל קורח וחטיפה של יהב גוב ארי שנגמרה בסל של אלון ברזלי. אבל זה רק עזרה להם להוריד את ההפרש בקטנה, ובסיום 44:7 קל לויצ"ו נהלל.

קלעו לנהלל: יהל ליבוביץ (6 רב') וארז ביבר (4 אס', 7/7 מהשדה) 18 כ"א, טום סיגטי (8 רב') ויהל פלג (7 רב') 9 כ"א, אוהד דקל 8 (9 רב'), רום כהן 7, אדם שרבקוב 6, איתמר יחידי 2.

קלעו לירושלים: יובל קורח 17 (6 רב', 3 חט'), טל בן עטר 8 (9 רב', 3 חט'), אלון ידין 7, תומר פומפן 4, יהב גוב ארי ועידו איתן 3 כ"א, אלון ברזלי 2.

 

בית ב'

1. בן צבי קרית אונו 0-3
2. עירוני א' אשקלון 1-2
3. בליך ר"ג 2-1
4. הדרים הוד"ש 3-0

 

בליך ר"ג - בן צבי קרית אונו 75:65

 

עירוני א' אשקלון - הדרים הוד"ש 51:99

ברבע הראשון עוד קיבלנו משחק שקול. למרות שלהוד"ש לקח כמה דקות להניע והיא מצאה את עצמה בפיגור 2:8, אופק פרל דאג להוביל אותה חזרה למשחק. אחרי שהרבע הראשון נגמר ביתרון קל למקומיים, מכאן והלאה החלה הבריחה הגדולה שלהם בהובלת אליעד טל. האחרון גם הציג מפגן הטבעות לקראת הסיום, כשאחת מהן גם פצעה אותו ביד. אשקלון מסיימת את המשחק בניצחון קל שמחזיר אותה למאזן חיובי במקום השני בבית, להוד"ש מחכה מאבק עיקש במשחקים שנותרו כדי לשמור על סיכוי להגיע לפלייאוף ולהימנע ממשחקי ההישרדות.

 

בית ג'

1. מקיף עמק חרוד 0-3
2. גימנסיה ראלית ראשל"צ 1-2
3. מטרווסט רעננה 2-1
4. הריאלי העברי חיפה 3-0

 

הריאלי העברי חיפה - גימנסיה ראלית ראשל"צ 94:54

 

מטרווסט רעננה - מקיף עמק חרוד 89:86

עמק חרוד משיגה ניצחון חוץ חשוב בבית המוות ושומרת על מאזן מושלם במקום הראשון. למרות הסקור הגבוה, המשחק לא התעלה לרמה גבוה משני הצדדים עם הרבה איבודים והתקפות לא מרוכזות. הצפונים היו טובים יותר מהשרונים לאורך כל המשחק וגם הצליחו פעמיים לברוח ליתרון דו ספרתי, רעננה הצליחה לחזור הרבה בזכות הקליעות מבחוץ (16 שלשות במשחק) אבל לא הצליחה להפוך את התוצאה. רעננה סופגת הפסד שני העונה שמוריד אותה למקום השלישי.

נדב סיבוני העלה את רעננה ליתרון 0:2, אבל מכאן והלאה השליטה במשחק הייתה של עמק חרוד שהובילה עד הסיום. נבו זומרפלד ואורן רוקח האורחים הריצו את הצפונים ליתרון 11:2, מה שגרם למטרו להזעיק פסק זמן. המארחים התעוררו והצליחו לחזור למשחק עם יכולת טובה של יונתן מושקוביץ', אבל אלון לוי עם יד טובה מבחוץ ובן ממן דאגו לשמור את עמק חרוד ביתרון קל. סוף רבע ראשון 25:17. רעננה המשיכה להעיף שלשות ברבע השני (4 מתוכן של איתמר רוט) שעזרו לה להוריד את ההפרש ולהישאר בתמונה. מנגד זומרפלד המשיך להיות האיש של עמק חרוד בצבע ושמר את האורחים ביתרון, 45:40 בהפסקה.

הרבע השלישי נפתח שקול כשמספרי 8 משני הצדדים דביר אוחנה את סיבוני מחליפים בינהם שלשות. עמק חרוד העלתה אגרסיביות בהגנה ויחד עם מתח שלשות משלה הצליחה לברוח שוב ליתרון דו ספרתי, 70:58. מי עם לא סיבוני בעוד שלשה הוביל מינית ריצת 0-6 רעננית שצימקה ל-70:64 בכניסה לרבע האחרון. המגמה נמשכה גם ברבע האחרון כשגלבוע בורחת אבל לא מצליחה לגמור את המשחק, ורעננה למרות רוטציה קצרה וסימני עייפות ממשיכה להילחם. אוחנה עם יכולת מאני טיים טובה העלה את עמק חרוד ל-84:75, עמית אדיבי ומושקוביץ החזירו מהר וכפו שיוויון 86. כוכבי מהקו העלה את עמק חרוד לפלוס 2, מטרו ניסתה פעמיים לנצח את המשחק מבחוץ אבל דווקא הפעם זה לא נכנס והניצחון נשאר אצל האורחת. 89:86 בסיום.

קלעו לעמק חרוד: דביר אוחנה 24 (6 שלשות), נבו זומרפלד 19, יובל כוכבי 15, זיו וייסמן 8, בן ממן 7, רז איינהורן 5, אודי אונה 4, ירין תורגמן 3, אורן רוקח 3, אלון לוי 1.

קלעו לרעננה: יונתן מושקוביץ 29, נדב סיבוני 19,  איתמר רוט 18, רום גולד 12,  עמית אדיבי 8.

 

בית ד'

1. כצנלסון כפ"ס 0-3
2. בן צבי גבעתיים 2-1
3. ליאובק חיפה 1-1
4. שרת נתניה 2-0

 

שרת נתניה - כצנלסון כפ"ס 93:70

 

בן צבי גבעתיים - ליאובק חיפה 49:75

רק לפני שבוע שתי הקבוצות נפגשו בחיפה וסיפקו משחק צמוד ודרמטי, בו ניצחה ליאובק. השבוע זה כבר היה משחק חד צדדי שהסתיים בניצחונה הראשון העונה של גבעתיים בעונת הבכורה שלה בליגה. כבר מהפתיעה המארחים התחילו לפתוח פער כשעמית קצאב עם שתי שלשות ויואב אוסלקה עם נקודות בצבע מובילים אותה ליתרון 13:22 בסוף הרבע הראשון. בצד השני הראל לוטאטי הוליך את ההתקפה החיפאית עם 9 אישיות. ברבע השני היתה רק קבוצה אחת על המשחק. אולסקה ורואי צרויה חגגו בצבע והחלו להגדיל משמעותית את הפער, כשחיפה פשוט לא פוגעת בכלום ונתקת על 6 נקודות בלבד ברבע השני. בירידה להפסקה 19:38 מקומי.

ליאובק חזרה מההפסקה הרבה יותר מרוכזת בהגנת כשלוטאטי ועמית אביטן קולעים יפה. אבל גם גבעתיים קלעו יפה והציגו משחק קבוצתי עם חלוקת נקודות בין כל הרוטציה, ושמרו על היתרון שלהם. אחרי 3/4 משחק 33:53 גבעתיים. יובל גרינברג פתח את הרבע האחרון עם שלשה לחיפה, אבל האורחים המשיכו להתקשות וייצרו נקודות בעיקר מהקו. גבעתיים לא התבלבלה ועם צמד שלשות של ניב נחשון ו-6 נקודות של אילי פארן הגדילה עוד את הפער עד ל-49:75 בסיום.

קלעו לגבעתיים: יואב אוסלקה 18, ניב נחשון 13, נדב אזולאי ועמית קצאב 10 כ"א, עילי פארן ורואי צרויה 8 כ"א, נועם נחום והראל יוגב 4 כ"א.

קלעו לחיפה: הראל לוטאטי 17, תומר שניאורסון ועמית אביטן 7 כ"א, יהלי קדמן, יובל גרינברג ואולג גרמניוק 4 כ"א, תומר בעבור, קורן הרץ ותומר שטרן 2 כ"א.