תכירו: א.ס. רמה"ש והפועל כפ"ס

שתי קבוצות מאותו איזור חיוג ואותו ד.נ.א. הרצון לשתף כמה שיותר בוגרות האגודה עם חיזוק מתאים. כפ"ס התחזקה בשתי שחקניות מרמהש ולרמת השרון הצטרפה שחקנית מכפ"ס. שנה שעברה הירוקות סיימו בפיינל פור ואדומות מתחת לקו האדום, השנה הן הולכות להיות צמודות יותר בחלק העליון של הטבלה.


| שי ברק

 

א.ס. רמה"ש גל

תלבושת: שחור-לבן ; אולם: "קרית יערים" (500 מקומות), יצחק אלחמן 13, רמת השרון ; שעת משחקים (אם אין שינוי): 20:30 ; 
בעונה שעברה: מקום 13 (מתוך 14)

עזבו: ענבל יערי, דרור מייברג, אביטל צוובנר, ירדן ברגר, נגה בדיאן ניצן קוך
באו: סהר דגן (כרטיס כפול: אליצור רמלה), חופית וקסלר, מיטל לוי, לי אורן (באר טוביה), דניאל קריינין (אס"א ירושלים), הילה הניג (ה. פ"ת-על), מאיה מדרי (א. פ"ת-ארצית)

1. נקודת מוצא לעונה: קבוצת הבת של הקבוצה מליגת העל ממשיכה לעונה שניה בליגה הלאומית למרות שסיימה מתחת לקו האדום וזאת אחרי שמספר קבוצות בחרו בקיץ להתפרק. כ'קבוצת בת' לרמה"ש אין שאיפות לאליפות, אבל יש שאיפה לחבר את הקבוצה לקהילה ולהוות שלב ביניים לנערות המחלקה שרוצות לשחק בבוגרות אבל עדיין לא מוכנות למאבקי צמרת בליגת העל. מה הוא ה"חיבור לקהילה"? מלבד אותן נערות כנועה שמשי, עמנואל שניצר, אופיר אליהו והאחרות בקבוצה החזירו בשנה שעברה את לורן בניטה והשנה את לי אורן, שחקניות "בית" שבגרו וחזרו לאגודה יחד עם ענת לין ושחקניות עם בסיס רמת-שרוני לקבוצה הייחוד שלה, עם חיזוק מסוים מבחוץ.

2. "הכוכבות" אלה שעדיין מסומנות כמובילות: חופית וקסלר ומיטל לוי עברו מבאר טוביה לרמה"ש כדי לתת את המימד של הנסיון והבגרות בקבוצה הצעירה. יחד עם סהר דגן (בכרטיס כפול עם אליצור רמלה), אמנם רק בת 20, אבל עם נסיון של שנתיים בליגת העל ובשנה שעברה פיינל פור עם כפ"ס הן יהיו הטריו בעמדת הגארד שיהוו את התוספת למקומיות. בצבע מצטרפת הילה הניג ומאיה מדרי שתי שחקניות שסומנו בעבר כהבטחות אך נשארו קצת רחוק מאור הזרקורים והשנה יש להן הזדמנות להוכיח את עצמן.

3. "הכוכבות האמיתיות" שחקניות הבית שיכולות וצריכות להוביל (עתיד הענף): אמנם זו יכולה וצריכה להיות השנה של לי אורן ולורן בניטה שינהיגו את הקבוצה באגודה בה גדלו. אבל את הזרקורים נפנה דווקא לצעירות שיכולות להיות שובר שוויון עבור רמה"ש. קודם כל אופיר אליהו, שחקנית פנים שלא קיבלה בקיץ את כל ההערכה שזכאית לה והעונה יכולה להיות הזדמנות גדולה לענף לזהות את 185 ס"מ של הכישרון. נועה שמשי כבר הוכיחה את עצמה בליגת הנערות אשתקד ובקיץ בנבחרת שהעפילה לדרג א' ועמנואל שניצר כבר סומנה כדבר הבא לפני שנתיים ושלוש בנבחרות הצעירות ועם הזכיה בגביע המדינה בנערות ב'. מי שהתחילו בהשתלבות בעונה שעברה והשנה צפויות להיות עוד יותר דומיננטיות הן ענבר רוטנברג ואופק איפרגן שהגיעו מהרצליה והראו ניצוצות של יכולת שבוודאי תתפרץ השנה.

4. קלישאת ספורט שהמאמן/ת לא יכולים לעשות בה שימוש: האימונים לא ברמה מספיק גבוהה, קשה לנו בלי אולם בייתי. הקבוצה שקיבלה השנה אולם חדש "מהניילונים" חייבת לגרום ליריבות להשאיר נקודות אצלה בבית.

5. 2 + 3 = 5? לאן הכל יוביל- נבואת השוטים: לכאורה הקבוצה עמוקה "מדי" ואולי לא מאוזנת מבחינת עודף כישרון ונסיון בגארדיות ופחות בעמדות הפנים, אבל המפתח כאן הוא האופי והבוגרות שיודעות להתחבר ולחבר את עצמן לצעירות, לא מחפשות להוכיח את עצמן אלא לעזור לדור העתיד להתפתח, רמה"ש יכולה להפוך להפתעת העונה ומהתחתית לזנק למאבקי הצמרת. תחזית: רמת השרון עושה את העונה הטובה בהיסטוריה שלה בליגה לאומית (בהיסטוריה של קבוצת הבת , כן?)

אופטימי: הקבוצה פורצת בתחילת העונה לצמרת ואפילו מבלה במקום הראשון ומסיימת חמישית בעונה נהדרת.

פסימי: משהו שוב לא מתחבר ולמרות שמבטיחה את ההשארות בשלב מוקדם, מסיימת סביב מקום עשירי האפור.

 

הפועל כפ"ס

תלבושת: ירוק-לבן ; אולם: "רמז" (200 מקומות) אלי הורוביץ 24, כפר סבא ; שעת משחקים (אם אין שינוי): 20:30 ; 
בעונה שעברה: מקום 4 בליגה הסדירה, הפסידו 2-1 בחצי הגמר על האליפות. 

עזבו:  טלי בן ישי, סהר דגן, שירה שכט, יהב יעקובוביץ, שלי שפית, שחף יפרח.
באו: ענבל גבע (אליצור חולון - על) , יערי ודרור מייברג (א.ס רמת השרון – לאומית), מאיה משה (הפועל פ"ת  -לאומית), איילי אפרוני ועומר לב (נערות א').

1. נקודת מוצא לעונה:  הפועל כפ"ס של השנתיים האחרונות מאז עלתה ללאומית היתה חוויה מרעננת. עם תקציב לא גבוה הצליחו לקבץ שחקניות מוכשרות ומנוסות שהספיקו בשנה הראשונה למאבקי צמרת (אולי גם פיינלפור אלמלא הפציעות) ובשנה השניה עד חצי הגמר על העליה לליגת העל. הקיץ עם הקטנת התקציב הקבוצה שמרה על שפיות וצניעות השאירה אמנם את רשף, הולצר וגם את גולדין וצירפה שחקניות שאמנם פחות "נוצצות" אבל כאלה שכבר הוכיחו את עצמן בכל הליגות, כשגם המאמנת גליה אורבך ממשיכה לעונה שלישית. סה"כ הקבוצה ממשיכה בדרך של שילוב בין שחקניות מוכחות, שחקניות שהן רגע לפני פריצה ובוגרות המחלקה הצעירה. רק שהשנה יהיה להן קשה יותר לשחזר את ההישג עם הכסף הגדול שסובב אותן ונמצא אצל היריבות.

2. "הכוכבות" אלה שעדיין מסומנות כמובילות: זה לא שעד עכשיו בכפ"ס היה כסף גדול, אבל אחרי שהתרגלנו להחתמות כמו גליידה, מוזס, שכט, יעקובוביץ ובן ישי הרכש הקיץ היה צנוע יותר. ענבל יערי ודרור מייברג עברו את הכביש מרמה"ש לירוקות, חן הולצר שחוזרה ע"י מספר קבוצות נשארה לבסוף וגם הקפטנית והסמל שרון רשף ממשיכה. לבסיס הזה במקום שמות גדולים הביאו שחקניות שיש להן הרבה מה להוכיח. ענבל גבע כבר בת 30 בחורף הקרוב היתה הבטחה גדולה בכדורסל הישראלי וחלק מהנבחרות הצעירות אבל היה משהו שעצר אותה (ואין זה המקום לפרט). בעונה שעברה כבר התחילה בקאמבק עם הצטרפותה לחולון בליגת העל וכעת זו הזדמנות אולי אחרונה לחזור לקדמת הבמה ולהזכיר כמה פספסנו אותה. באופן דומה תרצה יערי לעשות אותו דבר ולהמשיך את ההתקדמות מהשנה שעברה.

3. "הכוכבות האמיתיות" שחקניות הבית שיכולות וצריכות להוביל (עתיד הענף): לצד שרון רשף שממשיכה בקבוצה מאז עלתה רוני גולדין, שחקנית הבית בת ה-20 היא ללא ספק אחת השחקניות המרכזיות בסגל. הבוגרת הבכירה ממחלקת הנערות כבר עונה שלישית בסגל הלאומית ובשנה שעברה המקום הקבוע בחמישייה סידר לה גם זימון בכורה לנבחרת העתודה. השנה גולדין תנסה לנווט ב"כרטיס כפול" בין רמה"ש לכפ"ס ותקווה שלא תפסיד פה ושם. שפית ויפרח הן מנגד שתיים שכפ"ס פספסה בשנה שעברה והיתה יכולה להוציא מהן יותר, אולי דווקא הסגל הקצר ונטול "אבק הכוכבות" השנה יכול לתת לאיילי אפרוני ועומר לב המוכשרות הזדמנות אמיתית לפרוץ באגודה בה גדלו. למנהל המקצועי איתמר לוי, נדמה שאין דבר חשוב מזה. אולי העונה, שכנראה לא תסתיים באליפות תסב לו ולקהל נחת במישור הזה.

4. קלישאת ספורט שהמאמן/ת לא יכולים לעשות בה שימוש: "קליעה זה עניין של יום . הערב לא היתה מי שתייצר מבחוץ". שרון רשף היא אחת הקלעיות הטובות בליגה, היא לא ה-קלעית, כי על התואר מתמודדת גם דרור מייברג ואי אפשר שלא להתרשם מהיד של רוני גודלין לקלוע מבחוץ גם במעבר. למעשה בכפ"ס כל שחקנית בסגל היא איום מבחוץ, כל אחת ביום נתון יכולה להיות שווה גם 5-7 שלשות למשחק.

5. 2 + 3 = 5? לאן הכל יוביל- נבואת השוטים: על פניו הסגל החדש המתגבש מתאים יותר לשילוב השחקניות הצעירות בקבוצה הבוגרת. היעדר שחקניות ש"קשה לוותר עליהן", הרכש מרמרה"ש כבר הוכיח שיודע לשחק עם ולצד שחקניות צעירות, רשף תמיד קידמה את החברות שלצידה כך שהחיבור יכול לעשות טוב למחלקה הצעירה. אך היעדר הנסיון ושחקניות מטרה מנוסות יקשה על כפ"ס לשחזר את הישג העונה שעברה והן ינסו להמשיך במאבקי הצמרת ולהגיע כמה שיותר קרוב לפיינל פור. תחזית: כפר סבא חוזרת למימדיה בעונת הבכורה ותנסה לאיים על הפיינל פור אך תשאר בחוץ.

אופטימי: הרוח של המועדון המיוחד שובר את התחזית הכי אופטימית, כפ"ס שוב ברביעייה.

פסימי: אחרי שנתיים טובות , כפ"ס מרגישה כמו מועדון ותיק ומרשה לעצמה שנה אחת קשה יותר באמצע הטבלה.