תלמידות: לקראת חצי הגמר

אוסטרובסקי רעננה נגד הגימנסיה ראשל"צ שנה רביעית ברציפות? רוטברג רמה"ש וקרית שרת חולון ינסו להראות שמוקדם להספיד אותן. 12:00 רוטברג תנסה למנוע מאוסטרובסקי לחזור לגמר, 15:00 קרית שרת ינסו לגנוז לגימנסיה פעם נוספת את חלום ה-ISF. שידורים ישירים בערוץ ONE50


| שי ברק

 

אוסטרובסקי רעננה – רוטברג רמת השרון

המפגש ביניהן העונה – מחזור רביעי: 75:42 לאוסטרובסקי

מה צפוי לנו? בדומה לשנה שעברה אז ניצחה בחצי הגמר אוסטרובסקי את רוטברג 72:45, נראה כי ההפרש גם השנה (בליגה הסדירה) דומה ואוסטרובסקי פייבוריטית ברורה. לצד נעה גבעון שקלעה אז 22 נקודות עלו שחקניות צעירות ומוכשרות שאמורות להפוך את אוסטרובסקי לאטרקטיבית עוד יותר. רוטברג יקוו שלצד שמשי (21 נק' לפני שנה) ושניצר, קלינגר וכהן (21 נק' יחד) יעזרו הצעירות להפתיע או לפחות לעשות שינוי למשחק מותח וצמוד למרות הספסל הקצר.

 

אוסטרובסקי רעננה:

במשפט: הפיינליסטית של העונה שעברה והאלופה בשנתיים שקדמו לה, רוצה לחזור שנה שניה ברציפות ל-ISF. אחרי שלפני שנתיים סיימו את הטורניר במקום הרביעי המרשים, רוצים באוסטרובסקי לקחת את ההישג צעד נוסף למעלה.

הדרך לגמר: לקראת הגמר השנה אוסטרובסקי הצליחה לנצח בקלות בכל ארבעת המחזורים הראשונים של השלב הראשון בהפרש שהיה גבוה מ-40 נקודות בכל אחד מהמשחקים. במחזור האחרון של השלב הראשון, כשהיה ברור שהבטיחו את אחד משני המקומות הראשונים פגשה בגימנסיה הריאלית ונחלה הפסד ראשון (ויחיד) עד כה השנה 56:48. למעשה היה זה משחק ששיחזר את הגמר אשתקד ופרומו ראשון לקראת הגמר הצפוי לנו.

אחרי שלב הבתים פגשה אוסטרובסקי את "רבין" כפר סבא ברבע הגמר וגברה עליה בקלות, עם ניצחון כפול 86:27 ו-109:46. 

שחקניות המפתח: לאוסטרובסקי שחקניות שמגיעות עם ניסיון מהאליפות בשנה שעברה אשר מצופה מהן להיות המובילות ברגעי ההכרעה, נועה גבעון, רוני זהות וגל כהן הן שלוש כאלה שמפגינות יציבות במהלך העונה. לא פחות משמעותית וראויה לאיזכור הן עמית כהן וזוהר גולדמן שחזרה אחרי פציעה קשה. אבל נדמה שמי שייקבעו כמה רחוק תגיע אוסטרובסקי השנה הן דווקא נציגות השכבה הצעירה. רותם שוסטר, אמי רינת שהצטרפה השנה לאוסטרובסקי כ"רכש" חדש ומלא פוטנציאל ומעל כולן...ירדן גרזון. שחקנית שמתמודדת השנה גם בליגת בוגרות והובילה את מכבי רעננה לחצי גמר גביע האיגוד.

לאוסטרובסקי סגל עמוק במיוחד, ומלא פוטנציאל לעתיד כגלי אונטר, צליל אגמי ומאיה לוינשטיין שאולי יקבלו דקות בחצי הגמר, אבל בעיקר מתוכננות להוביל את התיכון בשנים הקרובות.

סגל מלא: ירדן גרזון, שירה לונדנר, נועה גבעון, צליל אגמי, רוני זהות, אמי רינת, עמית כהן, רוני חגי, גלי אונטר, רותם שוסטר, זוהר גולדמן, מאיה לוינשטיין, יעל זמסקי, גל כהן פלר, אביב יופה (פצועה)

מאמנים: אורן לם ויוני דנישבסקי.

 

רוטברג רמת השרון:

במשפט: רוטברג עם סגל של 6 שחקניות. אמנם לוחמות מוכשרות במיוחד, אך עדיין שש בנות, תתקשה להתמודד נגד היריבה שמגיעה כבר 3 שנים ברציפות לגמר, אך ממשיכה להיות חברה בכירה בחצי הגמר ומזכירה לכולם שהיא מסוגלת להגיע כמעט עד הסוף בתקווה שבשנים הקרובות, השחקניות הצעירות יחזירו את רוטברג גם לבמה הראשית.

הדרך לגמר: רוטברג פתחה את שלב הבתים עם 2 ניצחונות נוחים על כאוכב וקרית שרת, אז הגיעו הפסדים למוליכות מרעננה וראשל"צ וכדי להשיג הגרלה נוחה יותר ניצחה רוטברג במחזור הנעילה את כפ"ס וסיימה את השלב המוקדם במקום השלישי עם 8 נקודות.

ההגרלה האירה לרוטברג פנים ברבע הגמר כשהן פגשו את העולות מהאליפות הארצית, תיכון "מיתר" מגני תקווה. רוטברג גברו עליהן בחוץ 86:17 והשלימו את המשימה בבית עם ניצחון כפול 74:24.

שחקניות המפתח: בסגל של 6 שחקניות נדמה שכל שחקנית היא שחקנית מפתח, אך אפשר לסמן השנה שתיים מרכזיות. הראשונה היא נועה שמשי, רכזת נבחרת הנערות שהובילה בקיץ האחרון את הנבחרת לעליית דרג, כצעירה בנבחרת ותמשיך בקיץ הבא לדרג א'. לצידה רוני קלינגר (כיתה י"א) שעושה עבודה שקטה ומצוינת גם בקבוצת הנערות ובקבוצת הלאומית בוגרות, ובליגת התיכונים היא אחת ההפתעות המרעננות. אך כדי להוות יריבה שקולה לאוסטרובסקי, רוטברג חייבות בכושר שיא גם את השחקנית השלישית לטריו – עימנואל שניצר.

ברמה"ש ינסו לבנות לשנים הקרובות גם את עתליה כהן, שמגיעה מנבחרת האתנה ג'וניור ומלאה בפוטנציאל ושיאל אוטולנגי הצעירות.

סגל מלא: נועה שמשי, רוני קלינר, עימנואל שניצר, ירדן כהן, עתליה כהן, שיאל אוטולנגי

מאמנות: גלית מוסאי ושרית ספקטר.

נפגשות שוב. רוטברג ואוסטרובסקי

 

הגימנסיה הריאלית ראשון לציון – קרית שרת חולון

המפגש ביניהן העונה – מחזור ראשון: 87:44 לגימנסיה הריאלית

מה צפוי לנו? על פניו, הגימנסיה הריאלית פייבוריטית ברורה להמשיך כל הדרך לגמר ואולי גם מעבר. מצד שני, לפני 4 שנים הגימנסיה הריאלית היתה לא פחות פייבוריטית בגמר שהוביל ל-ISF, המשחק אפילו התקיים בראשל"צ, אך קרית שרת הדהימה כשניצחה אותן (אז עם ירדן דנן וענבל מיכל) ונסעה במקומן לאליפות העולם. הגימנסיה תעשה הכל כדי שזה לא יקרה ולשם כך הגיעה עם שחקניות ליגת על ונבחרת ישראל.

 

גימנסיה ריאלית ראשון לציון:

במשפט: פיינליסטית ב-5 השנים האחרונות, ואלופת השנה שעברה מחזיקה כבר בשתי אליפויות אבל תמיד בשנה אי זוגית שאינה מובילה לאליפות העולם (ISF) , התיכון והאגודה שכבר השיגו הכל מכוונות למקום אחד בלבד. אליפות ונסיעה לחו"ל באפריל. עם רכזת שחקנית נבחרת ישראל ו-3 שחקניות שמגיעות מליגת העל הן מאמינות שהפעם יותר מתמיד זה אפשרי.

הדרך לגמר: אמנם לא הביסה את רוב יריבותיה (כן בליגת העל לתיכונים ניצחון כ-60:38 או 87:44, נחשב סולידי...), אך הגימנסיה הריאלית ידעה לנצח את כל משחקיה בשלב המוקדם ולסיים בראש הבית במאזן מושלם, כשמשחק השיא היה נגד אוסטרובסקי אותן ניצחו 56:48 בהרכב חסר (ללא קארש ואייזנר)

אחרי שלב הבתים פגשה מקיף כאוכב. לפני שנה השתיים נפגשו ברבע הגמר, כאוכב כעולה מהאליפות הארצית והגימנסיה עברה אותה עם ניצחון כפול. גם הפעם השיגה תוצאות דומות, כשניצחה בחוץ 91:24 ובגומלין בבית 97:40.

שחקניות המפתח: מאיפה להתחיל? מדניאל קארש שהפכה השנה לשחקנית חמישייה בליגת העל ולשחקנית בסגל נבחרת ישראל הבוגרת, אחרי שהיתה ממצטיינות נבחרת הנערות בקיץ שהעפילה לדרג א'? מגילי אייזנר השחקנית השישית בליגת העל שרק במשחק האחרון קלעה 11 נקודות נגד האלופה (אשדוד), שחקנית סגל רחב בנבחרת ישראל הבוגרת והשחקנית שקיבלה בקיץ הכי הרבה קולות מהצופים לתואר "השחקנית הטובה של אליפות אירופה עד גיל 18")? אולי גאיה סלס, הקלעית ושחקנית הקלאץ' הטובה בקבוצה, הקפטנית שהניפה בעונה שעברה את הצלחת ורוצה לעשות את זה פעם נוספת? שחר ברנר ועדן ציפל שעשו קפיצת מדרגה השנה ומובילות בינתיים את התיכון והקבוצה בזמן שחברותיהן בליגת העל.

גם לגימנסיה סגל עמוק ומלא כישרון ולמרות חסרונה של מאיה צימרינג ינסו לתת מעט נסיון לצעירות ג'וי אוסיגווי "הרכש" החדש ולניקול גריגורייב שיחד עם ציפל יהיו הבסיס לשנים הבאות ויגשרו בין הדורות.

סגל מלא: דניאל קארש, גאיה סלס, גילי אייזנר, שחר ברנר, גל אטרקצי, מאי רווח, הדר גלאובך, עדן ציפל, שחר אסור, ליאור בוזגלו, יעל טננבוים, ג'וי אוסיגווי, ניקול גריגורייב. מאיה צימרינג (פצועה)

מאמן: זיו ארז

 

קרית שרת חולון:

במשפט: זה אולי לא הסגל הכי נוצץ ומפואר שקרית שרת שלחה אי פעם לחצי גמר התיכונים, אבל דווקא פה העוצמה שלהן. מדובר בשחקניות שעובדות רחוק מאור הזרקורים, אפילו זימונים לנבחרות מקבלות רק בקושי ועדיין הן בחלק העליון של הטבלה בליגה לנערות, בעונה שעברה היו רחוקות ניצחון אחד מהעפלה לליגה לאומית בוגרות, והשנה הן שוב חוזרות למעמד חצי הגמר בתיכונים אולי כדי לייצר סנסציה או לפחות להתחיל ולהחיות מחדש את המסורת.

הדרך לגמר: אחרי שני הפסדים בתחילת שלב הבתים (רוטברג ואוסטרובסקי) הגיעו הניצחונות במשחקי המפתח, 70:46 נגד "רבין" כפ"ס ו-66:44 מול מקיף כאוכב. הניצחונות האלה סידרו להן את המקום הרביעי ואת ההגרלה המצוינת בשלב רבע הגמר.

תיכון המושבה זכרון יעקב יכול לעשות דברים יפים בשנה הבאה בליגת העל, אבל השנה אחרי שעלו לליגת העל מהאליפות הארצית הן היו קרובות, אבל "רק קרובות". שני ניצחונות השלימה קרית שרת מול העולה החדשה, 62:45 במשחק החוץ ו-50:33 כעבור שבוע בבית והעפילה לחצי הגמר.

שחקניות המפתח: גם לקרית שרת יש נציגה בליגת העל. גל שקורי, שחקנית הנערות ובעונה שעברה בבוגרות בארצית, קיבלה את ההזדמנות להשתלב בקבוצה הבוגרת ולמרות ששיחקה עד כה רק בשני משחקים, מספר דקות בודד. היא מתאמנת ברמה הכי גבוהה בקבוצה שמוליכה את הליגה ותנסה להביא את הנסיון הזה כדי לעזור לחברותיה. הגארדית היא הסקוררית המובילה של הקבוצה אך לבד תתקשה. מי שצריכות לעזור לה הן עדי נורבינד, הרכזת הגבוהה של הקבוצה, שהיתה חלק מנבחרת אתנה ג'וניור לפני 3 שנים, ומאז נכללה בסגל הרחב של הקדטיות אך לא נבחרה ל-12. נורבינד היא שחקנית המפתח שיכולה לייצר עבור קרית שרת משהו שונה נגד הגימנסיה. לצידן היינו צריכים להזכיר באותה נשימה את דניאל כהן המצוינת, אך זו נפצעה בתחילת העונה שעברה, פציעה קשה בברכה ונעדרה שנה כמעט. השנה חזרה לשחק גם בתיכון, אך בינתיים לא לגמרי משחזרת את יכולתה מלפני הפציעה.

משלימות אותן שתי שחקניות מוכשרות במיוחד בצבע, יארין סארג' שעושה התקדמות גדולה השנה ויכולה להיות אחת מההפתעות של הטורניר והשנה בכלל ויהלי בן הרוש, שחקנית גבוהה וסופר אתלטית עם קליעה טובה, אך היציבות היא שאלת המפתח אצלה וכיצד תתמודד נגד השומרות המצוינות של הגימנסיה.

סגל מלא: גל שקורי, דניאל כהן, עדי נורבינד, יארין סארג', יהלי בן הרוש, נעם מוטולה, שיראל אשכנזי, שקד לוי, אופיר דואק, רותם אמסלם, אלנה נגואיצה, עדי מוראידי, חן קובה, אליאור קולה, ליטל ימלה

מאמן: רן אשר