3 בום - ראשל"צ בגמר

רבע אחרון מצויין של מכבי ראשל"צ סידרה לה ניצחון גדול 92:86 על הפועל ירושלים בדרך לגמר השלישי שלה העונה, והפעם בקרב על האליפות. בדומה לחצי הראשון גם כאן קיבלנו משחק צמוד יחסית, עם תצוגה ענקית של דיימון סימפסון שהוביל את הכתומים בדרך לגמר. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| safsal

 

בעונת 2005/6, מכבי ראשון לציון פגשה את הפועל ירושלים בחצי גמר הפיינל פור. על הקווים מהצד של ראשון עמד מאמן צעיר שענה לשם גיא גודס. גודס פגש את השועל הוותיק ארז אדלשטיין. גודס הכין את הקבוצה שלו בצורה מושלמת למשחק והכתומים היו טובים הרבה יותר מירושלים. קריטריון אחד ממש הרג את ראשון וזה היה האחוזים מקו העונשין - 12/33 מהקו בתצוגת נפל בתחום הזה. ולמרות 21 החטאות מהקו, ראשון הפסידה רק בנקודה. גם הערב ראשון לא ליקקה דבש מהאזור הזה עם 12/26, אבל היו לה שני ענקים בדמות סימפסון ונמרוד טישמן שידעו לכפר על אובדן הנקודות.

בפתיחת המשחק קיבלנו הופעות יחיד של שני שחקנים משני צדי המגרש - דיימון סימפסון הכתום, שעשה בצבע מה שהוא רוצה בדרך ל- 10 אישיות מהירות וג'יימס פלדין האדום שידע לחלץ את הקבוצה שלו מפיגור 11:2 עם נקודות משלו. כשלחץ הפתיחה התפזר מעט, ירושלים הצליחה להגדיל במעט את היתרון שלה, עם דאנק עוצמתי של טיישון תומאס, על הראש של דריל מונרו. אדם אריאל, בדיוק כמו בסיום הרבע הראשון, קלע שלשה חשובה מבחינת ראשון, שעצרה את המומנטום הירושלמי והשאירה את הכתומים קרוב.

ירושלים הבינה שריבאונד ההתקפה הוא אלמנט מכריע מבחינת ראשון (שלקחה 7 ריב' התקפה ב- 14 הדקות הראשונות). אז ירושלים שלטה בריבאונד משני הצדדים ועלתה בזכות זה ליתרון שבע, עם שתי פעולות גדולות של תמיר בלאט. סל גדול מחצי מגרש על עוז בלייזר עם הבאזר השאיר את ראשון קרובה בהפסקה.

ירושלים לא נתנה לראשון לפתוח את הרבע השלישי באותה דרך שבה היא פתחה את המשחק. פלדין, בראון וסטודמאייר דאגו להשאיר את הכתומים מאחור כששלשה של תמיר בלאט מעלה את ירושלים ליתרון דו ספרתי. דיימון סימפסון היה שם בענק עבור הקבוצה שלו. שש נקודות שלו (שהשלימו 27 נקודות אישיות לסנטר) הוליכו ריצת 8-0 של ראשון שהחזירה את המשחק לטווח של כדור אחד. המומנטום היה לחלוטין של ראשון ונקודות של קמרון לונג החזירו לה את היתרון בסוף הרבע השלישי.

ירושלים לא מצאה את הסל ובעיקר לא עמדה בקצב של ראשון לציון בפתיח הרבע האחרון. טישמן ובלייזר לקחו פיקוד וכבר העלו את הכתומים ליתרון שמונה, ירושלים עם הרבה אופי הגיבה ב- 0-5 בדרך לפיגור שלוש בלבד עם פסק זמן של גודס. דווקא מאותו רגע ירושלים נעצרה שוב. מנגד, נקודות גדולות של טישמן החזירו את ההפרש לשמונה. ירושלים לא רצתה שהעניין ייסגר מוקדם מהצפוי ושלשה של בלאט החזירה לשלוש, אבל מונרו נתן לראשון אוויר עם נקודות מתחת לסל. ראשון הפגינה מספיק קור רוח כדי להשלים את המשימה ולנצח. ראשון ממשיכה בעונה המדהימה שלה עם ניצחון מרשים נגד ירושלים, שקורסת במאני טיים ומסיימת את העונה מוקדם מהצפוי.