3*3: הנוער ברבע הגמר

פתיחה מושלמת לנבחרת הנוער באליפות אירופה עד גיל 18, עם שני ניצחונות ומקום ראשון בבית המוקדם בדרך לרבע הגמר. הנבחרת פתחה את האליפות עם ניצחון 21:15 על אוקראינה, ובהמשך גברה גם על בלגיה 20:13. היריבה ברבע הגמר ביום ראשון - איטליה. (צילום: fiba 3X3)


| לילך וייס

 

פתיחה מצויינת של נבחרת הנוער באליפות אירופה בכדורסל 3*3. הנבחרת נראתה מצויין ורשמה שני ניצחונות על אוקראינה ובלגיה, וסיימה במקום הראשון של בית ב'. עומר שדה הראה יכולות קליעה מרשימות מחוץ לקשת ועזר לנבחרת לחזור מפיגור 3 לניצחון על בלגיה במשחק הקובע. מחר ב15:45 תעלה הנבחרת למשחק רבע הגמר מול איטליה שסיימה שניה בבית ד'. מחר גם תיכנס נבחרת הנערות לפעולה עם משחקי שלב הבתים שלה.

 

סיקור היום

הנבחרת פתחה את האליפות עם משחק מול אוקראינה. הנבחרת הציגה הגנה טובה בדקות הראשונות ועם שלשה של שוהם גת ושני סלים של עומר שדה עלתה ליתרון 4:2. ישראל המשיכה ביכולת הטובה כשגת הציג דקה מצויינת שכללה אסיסט יפה לסתיו פוקס, חטיפה וחדירה. רועי פריצקי קלע גם הוא מבחוץ ועזר לו להגדיל את היתרון ל-10:3. אוקראינה ב-3 שלשות רצופות הורידו את ההפרש לנקודה בלבד, פריצקי ושדה החזירו עם שלשות משלהן והגדילו חזרה ל-16:10. האוקראינים הצליחו להוריד ל-17:14, אבל 4 נקודות בחצי דקה עם שלשה של שדה לקינוח הביאו את ישראל לניצחון 21:15.

קלעו לישראל: עומר שדה 7, רועי פריצקי 6, סתיו פוקס ושוהם גת 4 כ"א.

 

במשחק השני עלתה ישראל מול בלגיה שהפסידה במשחק הראשון שלה לאוקראינה. הבלגים שלא רצו לסיים מוקדם את האליפות פתחו חזק מאוד ועלו ליתרון 4:1 כשהם מקשים על ישראל להגיע לסל. גת בשלשה ופריצקי בחדירה יפה החזירו את הנבחרת לעיינים, ושדה עם השלשה המי סופר כמה שלו היום העלה את ישראל ליתרון 5:6. הבלגים הפכו שוב ועלו ליתרון 10:7, שדה הפעם עם דאבל שלשות המשיך את הנדנדה והעביר את היתרון לצד הלבן. שדה המשיך ללהוט וגם הוסיף אסיסט גדול לגת שהעלה את ישראל ל-12:16, 2 וחצי דקות לסיום. גת ופריצקי עם חפירות הורידו את השעון ומנעו מהבלגים לסגור את ההפרש, וגת עם שלשת באזר סגר את המשחק על 20:13 ישראל.

קלעו לישראל: עומר שדה 8, שוהם גת 7, רועי פריצקי 4, סתיו פוקס 1.