3*3: נגמר מהר

תוך שעתיים וחצי מתחילת האליפות סיימה נבחרת ישראל את דרכה בטורניר. לוח המשחקים קבע שהבית הישראלי ישוחק בבוקר היום הראשון והלוח הפנימי קבע שהנבחרת היא זו שתפתח עם שני משחקים רצופים, כך שאחרי ההפסד לצרפת בבוקר וללטביה בצהריים סיימה נבחרת הנערות את דרכה באליפות ולא העפילה לרבע הגמר. (צילום: fiba europe)


| safsal

 

נבחרת הנערות של ישראל המשתתפת באליפות אירופה 3*3 בהונגריה סיימה את דרכה עם שני הפסדים והמקום השלישי בבית המוקדם, ממנו כאמור לא ממשיכים לרבע הגמר. הנבחרת פיספסה הזדמנות להפתיע בבוקר את צרפת, ובהמשך נכנעה גם ללטביה. הצרפתיות למרות יתרון גובה משמעותי נראו חלודות ואדישות ואת רוב המשחק שיחקו בהילוך שני, אבל נבחרת הנערות שעלתה אחרי דקה וחצי ליתרון 2:1 (2 נקודות של אופיר קסטן רז), לא ידעה לנצל זאת ונכנעה לצרפתיות 15:7.

המשחק נפתח ביתרון 2:1 מסל שדה ועונשין של קסטן, אך משם ובמשך ארבע דקות הנבחרת הישראלית לא הצליחה למצוא את הטבעת. הצרפתיות הסתדרו מול ההתקפה הישראלית שלא הרבתה במסירות וניסתה לייצר נקודות ביכולת אישית, אך התקשתה מול הסייז הצרפתי. עונשין של מאי נשר ונקודות של ניצן עמאר החזירה את הנבחרת עד 7:4, ארבע דקות לסיום , אבל הצרפתיות שיחקו בסבלנות מול הגנה ישראלית טובה וכשהנבחרת התעייפה לקראת דקות הסיום ברחה צרפת עד 13:6 פחות מדקה לסיום (עמאר עם הנקודות עבור הנבחרת) ומשם כבר הוכרע המשחק.

קלעו לנבחרת ישראל:
ניצן עמאר ואופיר קסטן רז 3 כ"א
מאי נשר 1
זוהר לופטין שיחקה ולא קלעה
 

כחלק מהפקת הלקחים, המשחק השני מול לטביה נפתח עם הרבה אגרסיביות הגנתית, הליכה חזקה לריב' ונקודות ראשונות של קסטן רז, מאסיסט יפה של לופטין. לטביה ברחה החוצה וצלפה שתי שלשות מהירות שקבעו 4:1, שתי דקות במשחק. מאי נשר ענתה בשלשה משלה. לטביה עוד עלתה ליתרון 6:3 בדקות פחות טובות של ישראל, רק שאז לופטין וקסטן רז תקפו את הסל והורידו את ההפרש לנקודה, חמש דקות במשחק. לנבחרת הישראלית היו כמה הזדמנויות לשוויון , בזכות הגנה טובה שנעלה את הצבע, אך הזריקות לא נכנסו, כולל עונשין, ואחרי שתי דקות ללא נקודות לטביה השלימה סל ועבירה ואחריו עוד נקודות מהצבע ליתרון 9:5.

תחושה שאפשר להפתיע הורגשה אחרי שלשה של לופטין אבל דווקא אז נכנסו בנבחרת ללחץ וללא כל הסבר וסיבה התחילו להשליך כדורים מרחוק ושיחררו זריקות קשות אחרי 3-5 שניות במקום למצוא זריקה נוחה, לטביה ניצלה את הבלאגן וברחה ליתרון 13:7 דקה לסיום, ממנו הנבחרת לא חזרה וכבר בתום סט משחקי הבוקר נקבע כי הנבחרת הישראלית סיימה את דרכה באליפות אירופה.

קלעו לנבחרת ישראל:
זוהר לופטין 3
מאי נשר ואופיר קסטן רז 2 כ"א
ניצן עמאר שיחקה ולא קלעה